•  

Autor Wątek: Przepisy Emilie  (Przeczytany 9603 razy)

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Przepisy Emilie
« dnia: 13 Sty 2011, 18:42:46 »

« Ostatnia zmiana: 20 Kwi 2011, 23:19:20 wysłana przez Ankh »
Being insane is part of my charm :)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Odp: Przepisy Emilie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sty 2011, 18:44:12 »
Czy ktoś by przetłumaczył?  :D

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sty 2011, 18:52:31 »
Możesz sama spróbować, dobra nauka praktycznego angielskiego :)
Ja nie dam rady bo się uczę na sesję.

Ale to, co wiąże się z tym przepisem (alergia Emilie na wszystko) to beznadziejna sprawa :(
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline cho

• BlackBerry Muffin
  • **
  • nevermore!
    • HUH, NEW BLOG.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sty 2011, 19:21:36 »
loff kuchnia emilie. <333 cudny wystrój
?? ?.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Sty 2011, 19:23:55 »
Na co Emilie ma alergie? Bo w sumie nie interesowałam się ten wcześniej...

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Sty 2011, 19:43:16 »
Jak to napisała w swoim najnowszym wpisie na forum:
"W zasadzie uczuliłam się na wszystko poza herbatą i płatkami śniadaniowymi"
I wymieniła m.in czekoladę, alkohol, soję, cukier (sic!), gluten (sic!!).

IMO tak się kończy stosowanie diety wegańskiej...ale i tak mi jej szkoda :(
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sty 2011, 19:53:49 »
W sumie przydałaby mi się taka alergia :> Bo jestem choco-holikiem :P Aczkolwiek obecnie jestem na diecie i jedyna forma czekolady jaką jem to kakao Decamoreno + słodzik w płynie lub proszku + mleko 0,5% :) Da się przeżyć. :P

Ale współczuje jej :( No cóż, jednak ten veganizm chyba nie jest taki bezpieczny jak to większośc veganów mowi... Choć ja się tam na tym nie znam...

Offline cho

• BlackBerry Muffin
  • **
  • nevermore!
    • HUH, NEW BLOG.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sty 2011, 20:06:03 »
ja ma na czekoladę, i kakao. poza tym właściwie na wszystko(zbożowe, laktoza, białka) i w sumie ryż i ryby mi zostają :D. chociaż wszystko w sumie mogę, ale nie w większych ilościach.
?? ?.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sty 2011, 20:12:43 »
Też jestem alergikiem i dlatego mi jej szkoda :( (w zasadzie większości słodyczy mówię nie). Aczkolwiek życia na produktach bezglutenowych sobie nie wyobrażam...

Czytałam wywiad Emilie dla organizacji PETA, w którym stwierdziła, ze nie je mięsa od 11-12 roku życia. Cóż, nawet lekarze mówią, że dzieciom mięso jest NIEZBĘDNE do prawidłowego rozwoju...i że jak nie chcą jeść mięsa to ok ale po 18. roku życia.

Dieta wegańska może i jest zdrowa (osobiście w to wątpię ale kto wie) ale nie dla wszystkich i nie w każdym przypadku.
Terry Pratchett

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sty 2011, 10:46:22 »
Chcę przejść na weganizm, ale na razie mi się nie udaję. Zacznę od wegetarianizmu xD

Bardzo współczuję Emilce.
« Ostatnia zmiana: 23 Sty 2011, 16:58:53 wysłana przez curtains-of-blackness »

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lut 2011, 10:06:20 »
Dieta wegańska? LOL Powiem tak, każdy ma inne upodobania i wynikają one z biegu naszej ewolucji, znajdują odbicie w grupie krwi i szeregu innych rzeczy. W zasadzie można wyróżnić
- potomków ludów pasterskich nastawionych na dużą konsumpcję mięsa i produktów mlecznych z niewielką ilością roślin - uwielbiają nabiał i mięso
- potomków ludów łowiecko-zbierackich uwielbiających mięso i np. grzyby oraz uzupełniających dietę roślinami - oni uwielbiają zwłaszcza mięso, ryby etc.
- potomków osiadłych rolników z niewielkim udziałem mięsa w diecie za to dużą ilością konsumowanych zbóż, warzyw, owoców etc. Dla tych ludzi wegetarianizm jest naturalny

Niestety nie znam potomków wegan... może wyginęli? ;]

Dla mnie np. wegetarianizm jest nienaturalny, moje ciało nie traktuje roślin jako pożywienia bo zwyczajnei za szybko je trawi - zdarzało mi się być głodnym godzinę po posiłku starczającym dla konia je sli nie zawierał mięsa albo nabiału :P

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwi 2011, 15:34:19 »
Inny przepis Emilie: japońskie ciasteczka mochi, z dodatkiem zielonej herbaty oraz nadzieniem z czerwonej fasoli.
Btw. może przeróbmy w ogóle ten temat na "przepisy EA"? :)

Green Tea Mochi with Red Bean Paste

1 cup Blue Star rice flour
1 cup water
1 tablespoon powdered green tea
1tsp sugar
Approx. 1 cup sweetened red bean paste (store bought, or make your own by adding sugar to adzuki beans and mashing)
Potato or corn starch

Combine rice flour and water in a microwave-safe bowl. Blend in the green tea powder and sugar.
Microwave on high for 5 minutes. (Yes, this is the cheaters version. If you'd like to mash a pot of glutinous rice to a paste for a day, be my guest.)

Remove from microwave and stir thoroughly. Mixture should be thick and delightfully gloopy, whatever that means.

Turn the dough mixture out onto a board dusted liberally with the potato starch, and cover the mass with a damp paper towel or dishcloth as it will dry out quite quickly if you don't and then won't you be sorry.

Let the dough cool for just as long as it takes you to mold several little balls of bean paste filling and set aside.

Once done, dust your hands with starch and pinch a piece of dough from the mass about the size of a miniature brass doorknob.

Roll the dough into a ball and press a hollow into the center for the filling.

Place a ball of the red bean paste in the hollow and fold the edges of the dough over to seal, pinching until securely closed.

Place sealed side down, rolling in starch to prevent stickiness on any of the mochi surface.

You now have one mochi.

Go forth and multiply, and experiment with your fillings and flavorings...I AM writing a mochi cookbook, but until it's finished, you're on your own.

Oh yes, they do freeze well, just don't make a whole army of mochi and then let them sit around in a plastic bag for a week, because thats how I just ended up eating a moldy mochi and having to rinse my mouth out with a pint of vodka. Seriously.

Oh! and if you should happen to roll a mochi in your wet hands, then coat it completely in sesame seeds, then fry it in oil, I think you'll be very pleased. I was.

« Ostatnia zmiana: 20 Kwi 2011, 15:36:03 wysłana przez Ankh »
Terry Pratchett

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwi 2011, 22:32:21 »
Sorry za offtop ale nie mogę się powstrzymać ^^
Wyglądają jak baaardzo zapleśniałe mielone ;)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwi 2011, 22:36:03 »
Ten typ ciastek tak ma, zwłaszcza barwiony na zielono...
Akurat takich Emilkowych mochi nigdy nie jadłam, ale zwykłe mi się owszem zdarzyło. Słodkie, ale strasznie dziwne, zero wilgoci w środku ( w sumie nic dziwnego, skoro nadzienie jest z fasoli...ale wrażenia specyficzne xD
PS. Zmienić nazwę tematu? Bo znalazłam jeszcze kilka innych przepisów EA xD
Terry Pratchett

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwi 2011, 22:46:21 »
PS. Zmienić nazwę tematu? Bo znalazłam jeszcze kilka innych przepisów EA xD
Zmienić i dawać. ;)
Everything dies