•  

Autor Wątek: Uwagi odnośnie administracji/moderacji  (Przeczytany 5752 razy)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Uwagi odnośnie administracji/moderacji
« dnia: 03 Maj 2013, 14:10:22 »
Ja mam pytanie, bo temat właściwy został zamknięty. Czemu Sangrin dostał opierdziel za nieładne prowadzenie dyskusji tylko przez bycie ignorantem? Z tego, co widziałam, nie znał różnicy między pro aną i anoreksją i OK, to mogłoby kogoś obrazić, ale to nie jest kwestia jego specjalnych chęci chyba, tylko niewiedzy po prostu? No i nikt mu tego tak na dobrą sprawę nie wytłumaczył.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2013, 14:13:02 »
Ja mam pytanie, bo temat właściwy został zamknięty. Czemu Sangrin dostał opierdziel za nieładne prowadzenie dyskusji tylko przez bycie ignorantem? Z tego, co widziałam, nie znał różnicy między pro aną i anoreksją i OK, to mogłoby kogoś obrazić, ale to nie jest kwestia jego specjalnych chęci chyba, tylko niewiedzy po prostu? No i nikt mu tego tak na dobrą sprawę nie wytłumaczył.
+1

Też to tak widzę ;d

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2013, 14:22:55 »
Ja nie widzę za co opierdzielac ale jeśli chodzi o "specjalne chęci" i inne to sie osobiście nie zgadzam, dla mnie to była bucowato-chamska ignorancja, tzn okazywanie dumy z bycia ignorantem. Nie wiem czy zauwazyliscie ale moja pierwsza reakcja była raczej poblazliwa (pomieszana z niedowierzaniem, ale nie byłam obraźliwa).

Potem uznałam, ze nie będę sie bawić w ładne słówka i powiem szczerze to co myśle, użyłam co prawda zamierzonych wulgaryzmow i spodziewałam sie jakiegoś upomnienia chociaż w tej sytuacji było mi to obojętne, sens został zachowany i cały czas podtrzymuje stanowisko ^^ - edit: lol tez jestem człowiekiem i może mi sie w końcu nabierać i przelać, chyba każdego wkurzaja idioci spotykani codziennie, to jak rosyjska ruletka, któremuś sie w końcu powie co sie o nim myśli :p

A warn był za trolling, jest pewien poziom poniżej którego jak sie zejdzie to ludzie sa przekonani o braku jego autentyczności, bo nikt sie nie spodziewa na ogół az takiej lawiny ignorancji, więc jest to uzasadnione podejrzenie.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2013, 14:46:14 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2013, 14:25:28 »
Ja nie rozumiem zamknięcia tematu :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj 2013, 14:39:53 »
Tymczasowe zamknięcie, bo temat nie prowadził do niczego poza zbliżającym sie flejmem. Ja poprosiłam, Ankh sie zgodziła.

Swoją droga jeszcze dla osób, które maja jakieś wątpliwości i sadzacych, ze "ale mozna było mu wytłumaczyć" - nie jesteśmy dziećmi. Nie staram sie nikogo obrazić, mówię szczerze, jeśli uważa ktoś, ze za dużo oczekuje po ludziach tutaj na forum to niech mi to powie, to sie dostosuje. Dla mnie sorry, ale jak ktoś Ci mowi, że mówisz po prostu głupoty i to co mowisz jest ignoranckie (i dyskryminujace swoja droga) i powinieneś poczytać na dany temat, dokształcic sie zeby włączyć sie do dyskusji to jeśli nie jesteś w stanie sobie dostarczyć takich informacji mimo bycia użytkownikiem internetu (uwazajacym sie swoją droga za inteligentnego człowieka) to mówisz "OK sorry nie wiedziałem, czy ktoś mi może podeslac jakieś dobre źródła" (nie uznaje tutaj wersji "streścić bo mi sie nie chce czytać bo temat mnie nie interesuje - jak Cie nie interesuje to sie nie odzywasz na ten temat uprzykszajac dyskusje innym) a nie walkujesz temat nadal szerząc swoje pseudo-poglądy i po bardziej dosadnej reakcji uprzednio uprzejmie zdziwionej osoby, która informuje Cie, ze robisz z siebie krótko mówiąc idiotę (pomijając juz przekonanie innych o tym, ze trollujesz, jeśli próbujesz być poważny i ludzie w to nie wierzą to wiedz, ze coś sie dzieje) nie wszczynasz personalnej pyskowki, ze taki jesteś ponad to, ze ta osoba tak na prawdę chce Ci pojechać i nie przychodzi Ci w ogóle do głowy, ze mogłeś na prawdę zrobić z siebie głupka. To juz jest standardowa sytuacja, gdzie osoba, która zauważyła, ze napisała coś głupiego reaguje "LOLOLOL TROLLOWALEM, PROWOKOWALEM WAS, JESTEŚCIE MOIMI DZIWKAMI BO SIE PRZEJELISCIE, I'M SO MANIPULATIVE". O "pewnie Ciebie to dotyczy" juz nie wspominam, bo to tez klasyczne. Gdyby nie to ze jestem na telefonie przytoczylabym rozmowę sprzed pól roku na ten temat. Sangrin, zmieniasz zdanie jak rękawiczki ^^

Mam nadzieje, ze pomoglam.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2013, 14:42:08 wysłana przez Alice Liddell »

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj 2013, 14:43:31 »
+milion dla Alice

moim zdaniem dobrze, że temat został zamknięty, bo łatwo można sobie wyobrazić dalszy ciąg tej dyskusji (mam nadzieję, że nie zaistnieje on tutaj przez wznowienie wątku).

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Maj 2013, 14:48:31 »
Wątpię, emocje juz dawno opadły, mozna sobie powyjasniac co sie chce :D
Ale tez mam taka nadzieje, głupio by było rozmowki zamykać :D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Maj 2013, 14:50:48 »
OK, rozumiem dlaczeo się wkurzyłaś Alice (chociaż, szczerze mówiąc, bardziej spodziewałam się warna dla ciebie xD sorry :D), niemniej nie sądzę, zeby miał nadciągnąć flejm. Ja akurat miałam zamiar napisać, dlaczego w zasadzie oboje nie macie racji - sangrin bardzo, a ty w jednym punkcie, ale zobaczyłam, ze temat zamknięto ):

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Maj 2013, 15:06:46 »
Nie wiem, jak dla mnie zamykanie tematu z obawy przed flejmem to mimo wszystko średni pomysł :) Zwłaszcza, że dyskusja się przeniosła tutaj po prostu :P

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Maj 2013, 15:29:13 »
Ja szczerze mówiąc spodziewałam sie, ze cześć osób podlapie pyskowke i zacznie sie wyciąganie jeszcze poprzednich brudów :p i przeniosła sie DYSKUSJA, czyli zasadniczo pozytywnie, a nie osobiste wycieczki.

Kojot tutaj mi mozesz napisać gdzie sie pomylilam :D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj 2013, 16:57:16 »
Generalnie mam farta, jestem świeżo po wykładzie z zaburzeń odżywiania (jak byłam w warszawie, to poszłam z przyjaciółką :3) i było tam o indywidualnych uwarunkowaniach do ED.

Osoba chorująca na anoreksję jest chora, to oczywiste. Jeżeli zaś chodzi o lasie, które udzielają się we wszelkich Pro Ana, to one również są chore, jednak robią ze swojej choroby styl życia i zaprzeczają temu, ze mają problem. Jeżeli ktoś ma na tyle spaczony umysł, że jego wagą docelową jest 0 kg, wierzy, że jedzenie jest złe lub niepotrzebne (tak, one w to wierzą!), że nie jedząc czujemy się lepiej, to co to jest, jeśli nie zaburzenie? I jeżeli chodzi o punkt widzenia Sangrina, to wydaje mi się, że to jest pójście na łatwiznę, uznać, ze są po prostu głupie i to selekcja naturalna się o nie upomina. To jest kwestia tego, że takich blogów szukają nastolatki, które potrzebują wsparcia, grupy społecznej, która je przyjmie. A Pro Ana nadaje dodatkowo takim osobom chorym rys lepszych od innych, bo dają sobie radę, mają silną wolę, o której rozpisują się bez przerwy. O tyle, we własnym mniemaniu, są na przykład lepsze od dziewczyn z Pro Mia, którym tej magicznej silnej woli brakuje.

Jasne, pewnie są laski, które piszą takiego bloga dla samego faktu pisania, ale nie to jest najważniejsze. Bo jeżeli ktoś robi coś takiego nawet tylko po to, zeby zwrócić na siebie uwagę, to to jest niebezpieczne, tym bardziej biorąc pod uwagę procent głównie dziewcząt chorujących na anoreksję i rozwój tej choroby w naszej kulturze.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maj 2013, 19:32:00 »
No to ja generalnie czaje, ale za totalna głupotę uważam wlasnie ten przypadek kiedy dziewczyny próbują zwrócić na siebie uwagę będąc pro ana, nie każda z tych dziewczyn jest chora, to juz ustaliliśmy.
Zle sie wyrazilam :p

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Maj 2013, 20:54:15 »
Temat zawsze mogę otworzyć, nie został zamknięty na zawsze :). A tak jak Alice napisała wcześniej, Sangrin dostał warna za całokształt, przy czym bucowanie się ignorancją plus próba pojazdu po Alice (co prawda delikatnie zaznaczona ale jednak) była piórkiem przeważającym szalę.

Nie wiem czy takie pytania nie powinny lecieć do jakiegoś tematu typu "Uwagi do moderatorów", bo ja do Rozmówek nie zawsze zaglądam :P

EDIT: Temat otwarty, Kojot, jeśli chcesz tam dodać opinię specjalisty (która zawsze się przyda pod odpowiednim tematem), to proszę bardzo :)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2013, 20:57:37 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2013, 14:16:06 »
+1

Też to tak widzę ;d
+2

W ogóle jakkolwiek rzadko zgadzam się z Sangrinem, odnoszę wrażenie że co on nie powie, zaczyna się jakiś flejm o.o

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj 2013, 20:58:14 »
^A to już nie do mnie pretensje ;)
Ja się po prostu staram nie odpisywać.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett