•  

Autor Wątek: Sztuki walki  (Przeczytany 2745 razy)

Sangrin

• Gość
Odp: Sztuki walki
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj 2013, 23:43:13 »

teraz chętnie bym przywaliła komuś kto stanowczo tego potrzebuje :P
Rozumiem. Widocznie muszę zacząć zbierać na porządny czołg na spotkanie forumowe.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Maj 2013, 23:45:12 »
Lol xD Miałam na myśli ogólnie sytuację wymagającą tego i "teraz" jako w czasie teraźniejszym w stosunku do mojego poprzedniego strachliwego ja :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Maj 2013, 23:48:49 »
Dzieciaki, nie monopolizujcie tematu.

Alice, jeśli mi sie kiedyś uda zorganizować ten sparing, to cię zaproszę :D serio, nie wiem, kto z tej dwójki by wygrał :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Maj 2013, 23:49:37 »
Super :D
A propos sparingu ja się pochwalę, że nie było na mnie mocnych na kickboxingu, bo na te treningi przychodzili albo faceci chcący schudnąć i strasznie się wszystkim męczący albo takie karki, którzy mięśnie już mają i teraz chcą z nich zrobić użytek, ale nie byli zbyt mobilni (tacy co to nie mogą się po plecach podrapać xD) więc ich obskakiwałam a oni stali i się pocili xDD
Co to znaczy, że monopolizujemy temat? D:
(no wiecie... nie zabraniamy nikomu wypowiadania się ^^)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2013, 23:51:37 wysłana przez Alice Liddell »

Offline zia

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Maj 2013, 00:43:13 »
Bo na fejsie bywam czesciej, a tu czytajac bzdury ktory wypisuje Sangrin po prostu bolą oczy. Wklejany przez niego filmik capo vs box to fake...a dokladniej scena z filmu.
Ale po kolei Alice :
Sztuki walki a System walki - dwie rozne rzeczy, gdzie slowem klucz jest "sztuka". Za tymi pierwszymi jest filozofia, tradycja itd blablabla. Jesli ktos ma sporo czasu i zajmuje sie tym od dluzszego czasu ( ok 10 lat ) to Sztuka > System. Oszczedze Ci przydlugich wywodow dlaczego i nie bede zanudzal przykladami pozostawiajac to na ew. forumowe spotkania przy browarze. Tak po prostu jest i ktos po 10 latach TKDo pojedzie po 10 letnim "czystym" kraverze jak po maśle. System to szybka droga na skróty, dla wojska, słuzb itd ludzi ktorzy maja inne rzeczy na co dzien do roboty niz analize toru lotu ważki. Jesli chcesz być swietna w sztuce, to zajmie ci to sporo lat, tym bardziej ze choc nadal bedac mloda dziewczyna, na sztuke jestes ciut leciwa ;) Te 5 lat nie dadza ci wiele.

Zapomnij o serialach i filmach, telewizja klamie. Te atrakcyjne agentki po 1-2 prawdziwych mordobiciach raczej juz nie beda za atrakcyjne. To wyrezyserowana choreografia nie majaca wiele wspolnego z rzeczywistoscia.

Jesli chcesz komus po prostu dokopac to silka+boks /kboks jest ok. Takze silka+boks+ kravka ale musisz sie liczyc z tym, ze mozna naprawde niechcacy komus zrobic straszna krzywde i jesli beda dowody ze jestes po jakichs sztukach/systemie walki to w sądzie bedzie to traktowane jako uzycie broni=przekroczenie granic obrony. Brzmi smiesznie, ale to Polska wlasnie, kolega z patrolu 3 lata po sądach się ciagał i sprawa jeszcze nie skonczona.

Laska z obrazka jak to z obrazka, ale znam dziewczyny ktore prezentuja sie znacznie lepiej, jesli chodzi tylko o sam wyglad i sprawnosc w uciekaniu/wytrzymalosc to rower, pływanie + jakas smieszna zumba i jest ok. Jesli chcesz miec nieco pary to siłka+boks+kravka. Takiej niewiascie o urodzie modelki i parze w łapie nawet ja nie chce sie narażać wiec tu fot nie bede wklejał, jak cos PM na fejsie, pokaze profil :).

Ale niestety musisz wraz z takim wygladem zaakceptowac kontuzje na treningach, bledy ludzkie twoje jak i sparing-partnera. O ile dla mlodych to nie problem( 1x-2x lat ), to ja jestem juz z wieku, gdy zaczyna sie je czuc i pojawia sie pytanie "czy warto nadal".

Ludzie w Warszawie... to zacznij zadawac sie z facetamia nie z piz... . Znam nieco ludzi stamtad i daleko im do lalusiow czy ciot, potrafia skopac d... i zrobic to ze stylem, do tego nie są tempymi drechami. To chyba kwestia miejsc i srodowisk w ktorych sie czlowiek obraca. Aczkolwiek przyznaje, ze na śląsku jest twardych ludzi znacznie wiecej.

Capoeira - nie lekcewazcie, dobry w niej gosciu potrafi naprawde sporo, kumpel prowadzil pare lat temu szkołe w pewnym miescie ( chyba teraz tez sie tym zajmuje ), jezdzil za granice na te rozne batizado i dla nawet grupki dresow po koksie bylby ciezkim orzechem do zgryzienia, zreszta patrz akapit sztuka vs system.

Paralizator - w skrocie i upraszczajac ( za czeto to robie w tym poscie ) masz takie nazwyjmy to profesjonalne po kursie i licencji, traktowane jak bron i cywilne. Te pierwsze dla ciebie legalnie niedostepne, tylko krzywde bez szkolenia bys sobie zrobila, bardzo drogie w eksploatacji ( i ogolnie drogie, ceny w K plz ) te drugie nieprzydatne. Na początku na interwencjach na tym polegalem, dalo mi to tylko pamiatki w postaci paru nieciekawych kontuzji, jedna mimo ze paroletnia czuje do dzis czesto ( prawa kostka ).  Raczej porzuc ten temat.

Jesli interesuje Cie temat, szukaj informacji na forach tematycznych, tu raczej zagladam by nowe foty Emilki obejrzec, a nie zakladam tematu "jaka amunicje 9x19 polecacie na terenowe strzelania dynamiczne" ;) Ja polecam wortal budo.pl

Sangrin - mieszkałem nieco na Pradze i jakoś zyje.
Ankh - zapewne wygralby szybszy ;).
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2013, 00:45:14 wysłana przez zia »
Fight With Blood
Fight With Steel
Die With Honor
Never Yield

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Maj 2013, 01:02:48 »
Ja sie generalnie z Tobą zgdzam, nie musisz mnie do niczego przekonywać xD czuje sie niezrozumiana z tymi modelkami, napisałam ze to było natchnienie a nie "ja chce robic dokładnie tak samo i dokładnie tak wyglądać", nie zaprzeczy nikt chyba jednak, ze maja zaniedbane ciała. Motywacja to co innego jak cel ;)

Zgadzam sie tez i wiem o tym ile czasu zajmuje zmasterowanie tego, a o kontuzjach nie słyszałam z bajek, jak juz mówiłam od dziecka imam sie sportów. Po 8 latach tenisa ziemnego za leniwa sie nie uważam, jedyne co mi potrzeba to czerpanie radości z tego co robię, motywacja przyjdzie sama. Kondycja tez ;)

Boks nie jest dla mnie. A kboks musiałam przerwać przez brak czasu (klasa maturalna) i problemy zdrowotne, więc zasadniczo "sie zobaczy", póki co nie mam ambicji konkretnych zeby dokopać :p z natury taka nie jestem a jeśli będę potrzebowała po prostu kogoś skrzywdzić to i tak to zrobię. Technicznie i honorowo czy nie, po prostu :p

Btw co Ty masz z tymi nawiazaniami do młodego wieku? xD mistrzowie tez było młodzi i zaczynali :)

Chętnie pozadawalabym sie z facetami ale na horyzoncie ich nie widuje. Niestety na ulicy sie nie spotykam z takimi :p jeden tylko mój były-przyszły-niedoszły-przelotne-niewiadomo co (10 lat starszy ...) faktycznie niby spełniał warunki dopóki sie nie okazało ze jednak jest nie dość ze bucem to towarzysz. Jak juz rainbow zauważyła gdyby nie mój obecny chłopak byłabym na prawdę smutna i sfrustrowana osoba.

Ostatecznie tak czy siak wybór miedzy systemem a sztuka wyjdzie w praktyce. Pozyjemy zobaczymy co z tego bedzie. Ale potrzebna mi taka stała konkretna dyscyplina na kilka lat bo takie skakanie po rożnych to jak bycie od wszyskiego i tak na prawdę niczego.

Paralizatora nawet nie rozwazalam ale Sangrin narzucił temat.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2013, 01:05:08 wysłana przez Alice Liddell »

Offline zia

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Maj 2013, 01:12:01 »
Pisze ze jestes juz "za stara" na zaczynanie sztuki, by to przynioslo w rozsadnym terminie korzysci, nie za mloda.
Wdrozysz sie w temat, to poznasz ciekawych i wartosciowych ludzi.

Rob co chcesz i czerp z tego radosci jak najwiecej :). We wszystkim o to chodzi na ogol :).
Fight With Blood
Fight With Steel
Die With Honor
Never Yield

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Maj 2013, 01:14:23 »
Raczej chodziło mi o powiązanie młoda-leniwa :pp

No i czym dla Ciebie jest "rozsądny termin"? W sztukach walki zasadniczo chodzi o to żeby cały czas się udoskonalać a nie "o, umiem już kogoś pobić, no to cel osiągnięty" :D
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2013, 10:37:04 wysłana przez Alice Liddell »

Sangrin

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Maj 2013, 01:15:02 »
Jakie bzdury?
Okej, nie zweryfikowałem źródła. Filmik z cao to fake. Jednak reszta jak najbardziej prawdziwa.
Paralizator - okej. My bad. Nie wiedziałem, że na to też trzeba zezwolenie.

Co do ładnych panienek - to co napisałem - zgadzam się.

Co do sztuki vs system.
Powiedz mi jak może się sprawdzić taniec połączony z walką vs. np. ta krav maga.
Okej, 10 lat treningu vs. nieopierzony świeżak to chyba dość tendencyjne porównanie.
A gdyby obaj trenowali 10 lat? Jaki byłby wynik?
Sztuki są dobre na jakieś zawody. Tam jest określony regulamin, sędzia, zabronione ciosy.
Przygotowują Cię do walki na ringu, natomiast ten system przygotowuje do działań takich jak rozbrojenie, szybki nokaut i ucieczka.
"System to droga na skróty" - i tutaj jest wyrażona cała pogarda sztuk dla systemu. Bo właśnie system  liczy na skuteczność.
Sztuki zostały stworzone dla ringu, system dla ulicy.

"Głównym celem walki jest pozbawienie napastnika zdolności do dalszej walki. Krav maga jest hybrydowym systemem, który zachęca adeptów do zdecydowanej postawy podczas konfliktu. Bronić się i atakować należy najkrótszą drogą i z pozycji, gdzie się jest, podejmując jak najmniejsze ryzyko. Krav maga to tzw. system walki, więc jest niemal całkowicie pozbawiony znanej z innych sztuk walki otoczki filozoficznej ? jego główna myśl brzmi jednoznacznie: "Jeżeli Twoje życie lub zdrowie jest zagrożone, masz prawo do jego obrony, bez względu na środki". Podstawowym celem szkolenia jest nauczenie przewidywania sytuacji zagrożeń, ich unikania, przytomności umysłu i działania w stresie."

Wyjaśnij mi teraz dlaczego dłuższe uprawnianie sztuki > system.

@edit
Albo odeślij do jakiegoś źródła, bo wybacz, dwa potknięcia to nie jest są bzdury O_o

« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2013, 01:17:35 wysłana przez Sangrin »

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Maj 2013, 01:50:09 »
A ja nie brałam tego az tak pod uwagę ale zaczynam sie zastanawiać nad ta krav maga, wzbranialam sie "rekami i nogami" bo mój były to trenował kilka lat ale było by śmiesznie pójść z chłopakiem:D priorytet to jakis nie jest ale może być fajnie. Podpytam znajoma jak jej sie podobają treningi i zdam relacje.

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Maj 2013, 16:37:07 »
Co do tego tańca połączonego z walką to jeszcze zależy jaka sztuka walki, nie wszystkie są takie taneczne ja capoeira (która z tego co wiem to obecnie częściej jest wgl ćwiczona bardziej jako taniec niż faktycznie walka).

Offline zia

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Maj 2013, 22:06:26 »
Alice -czemu smiesznie?  Właśnie fajnie i otwiera kilka ciekawych i nowych możliwości :) polecam. I sama rusz tyłek, pozyj tym,pooddychaj ,wyczuj.
Nico - capo ma także swoje style, odziany,od czlowieka zalezy które klocki wybierze i co z nich ulozy. Znajoma np trenuje jakąś jej odmiane z maczetami -nie pamietam teraz nazwy.
Sangrin -twoje posty w tym temacie to mieszanina cytatow z googla i twoich wizji rzeczy o których nie masz pojęcia,twoje porady moga doprowadzić do tragedii jeśli ktoś weznie je na powaznie.
Fight With Blood
Fight With Steel
Die With Honor
Never Yield

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Maj 2013, 23:13:29 »
To śmiesznie było wlasnie w znaczeniu fajnie, niestety mój ukochany nie chce ale może z czasem sie zainteresuje jak ja będę chodzić. (Btw latwo Ci mowic, ja tu mam ograniczone fundusze a to trzeba zainwestowac w karnet i ochraniacze ;)) Znajoma jest zachwycona.

Dzięki za pro rady tak czy siak ^^

Sangrin

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Maj 2013, 01:54:32 »

Sangrin -twoje posty w tym temacie to mieszanina cytatow z googla i twoich wizji rzeczy o których nie masz pojęcia,twoje porady moga doprowadzić do tragedii jeśli ktoś weznie je na powaznie.

Świetnie. Co konkretnie?

@edit
Bo się produkuje, a Ty napiszesz, że bzdura, która może doprowadzić do tragedii bo tak.
Logika + małe info z neta (nie tylko wiki) + w LO miałem kumpla, który się w to bawił i czy chciałem czy nie przy piwku słuchałem.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2013, 22:12:49 wysłana przez Sangrin »