•  

Autor Wątek: Technologia/gadżety/inżynieria  (Przeczytany 3321 razy)

Offline Angelene

• Battered Rose
Odp: Technologia/gadżety/inżynieria
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Kwi 2013, 19:21:11 »
chodzę do klasy z rozszerzeniem pol-hist-ang i właściwie nie wiem, co mnie podkusiło, żeby do niej iść. jestem dobra z angielskiego, chciałam być jeszcze lepsza - póki co nie nauczyłam się niczego nowego. ogólnie literaturą, sztuką, historią i wszelkimi bardziej humanistycznymi rzeczami zawsze się interesowałam, ostatnio jednak stwierdzam, że lepiej pozostawić to jako hobby, dobrego zawodu z tego raczej nie będzie. kiedyś marzyło mi się związanie życia ze sztuką, wcześniej chciałam być aktorką, później iść na ASP (na grafikę lub wzornictwo), ale myślę, że się nie dostanę albo sobie nie poradzę.
w sumie to mam "lekki" mindfuck, co robić, ale chyba jednak przepiszę się do biolchemu. też nie wiem, czy  sobie poradzę, bo właściwie biologię i chemię polubiłam dopiero w liceum, w gimnazjum nie chciałam się ich uczyć. myślę o kosmetologi lub dietetyce (albo zbliżonych kierunkach), rozważałam też psychiatrię - ale to raczej odpada. ze względu na pociąg do języków obcych i różnych kultur myślałam też o czymś związanym z turystyką.
problemem jest to, że nigdy nie miałam jednej, wielkiej pasji. wiele rzeczy mnie interesuje, w szkole radzę sobie ze wszystkim (ok, może z fizyką nie najlepiej), a tak naprawdę nie wiem, co chcę robić w życiu.

nie wiem, komu będzie chciało się to czytać, ale dziękuję, ubóstwiam to forum za możliwość wypisania wszystkich swoich wątpliwości.
jeśli ktoś może mi coś doradzić, to bardzo proszę. ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Kwi 2013, 19:31:41 »
Kosmetologia to moim zdaniem dobry pomysł :) Biologia i chemia faktycznie mogą być trudne do nadrobienia z początku, ale ta wiedza jest wyczerpana, więc da się tego wszystkiego nauczyć spokojnie. I spore brawa za zdrowe podejście, moim zdaniem też powinno się najpierw myśleć o przyszłości a potem w 2 kolejności rozwijać hobby, szczególnie, że niestety teraz osób na ASP i chcących być aktorami i innymi takimi jest mnóstwo i niestety żadna najprawdopodobniej się nie wybije. Ale kółka teatralne czy coś są zawsze spoko :)

Dietetyka jest też na czasie, szczególnie, że teraz mamy w kij chorób związanych właśnie z dietami i dopiero niedawno ludzie "zorientowali się" na czym dietetyka w ogóle polega i jaki ma ogromny potencjał w zastosowaniu, nie tylko "przytyć/schudnąć" jak się większości ludziom wydaje. (bardzo krzywdzący stereotyp swoją drogą, moja jedna znajoma myślała, że wkuwamy tabelki kaloryczne... (skracam nazwę swojego kierunku do dietetyki bo nie chce mi się na ogół ludziom tłumaczyć co studiuję i co to jest trofologia xD)). Jeśli chodzi o wszystko związane z biolchemem to mogę z czystym sumieniem polecić SGGW jako uczelnię :P Jeśli chodzi o żywność i pochodne to są aż dwa wydziały, które się tym zajmują i jest sporo kierunków z różnymi specjalizacjami.

Turystyka może być problematyczna jeśli nie masz konkretnego pomysłu co zrobić po niej. A biura podróży teraz raczej przechodzą kryzys i niewiele wskazuje na to aby coś miało to zmienić :S

A jeśli chodzi o języki - jeśli na prawdę już się zupełnie nie ma pomysłu na co iść, to wszelkie filologie są szczerze mówiąc dobre. Można po tym być tłumaczem, etc, a można też zatrudnić się w jakiejś firmie czy korporacji, która potrzebuje np. managera do oddziału obcojęzycznego. Języki to teraz przyszłość, więc warto :) Z zaznaczeniem oczywiście JĘZYKI, a nie kultury wszystkojednojakiego kraju, bo po tym już jest dużo ciężej. Nikt chyba nie widział nigdy "Zatrudnię kulturoznawcę" :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Kwi 2013, 20:08:01 »
dziękuję za pomoc <3
zawsze lepiej, gdy ktoś spojrzy chłodnym okiem, bo czasem już naprawdę nie wiadomo, czy słuchać serca, czy rozumu ;p

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Kwi 2013, 20:18:28 »
ROZUMU :D

Chyba, że zaglądasz do lodówki. Wtedy sercem.

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Maj 2013, 13:53:57 »
Popieram Alice ^^

Ja nie studiuję nic związanego z naukami ścisłymi i niestety żadnym inżynierem nie będę (a w mojej opinii to najbardziej badassowy tytuł ever :D), ale uwielbiam nauki ścisłe, głównie dlatego, że mam nieustającą potrzebę rozumienia wszystkich zjawisk wokół mnie ^^ Poza tym, jak już gdzieś wstawiałam na forum:

Dziś dostałam manii na oglądanie na youtube wszystkich filmików po kolei od ASAP Science: http://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE. Nie jest to może nic uber-naukowego, ale wszystko jest strasznie prosto (momentami wręcz łopatologicznie) i krótko wyjaśnione, że nie mogę przestać oglądać :D

Offline Savathus

• Pink & Covered in Glitter
  • Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Maj 2013, 17:28:44 »
Dziś dostałam manii na oglądanie na youtube wszystkich filmików po kolei od ASAP Science: http://www.youtube.com/user/AsapSCIENCE. Nie jest to może nic uber-naukowego, ale wszystko jest strasznie prosto (momentami wręcz łopatologicznie) i krótko wyjaśnione, że nie mogę przestać oglądać

Dzięki za podzielenie się linkiem - pokazałam ten kanał mojej dziewczynie, ona kocha takie rzeczy :)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Maj 2013, 17:32:56 »
Kocham ASAPScience, to jest takie urocze <333

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Lut 2014, 23:11:03 »
Czy ten temat mógłby się nazywać "Science"? xD

Znalazłam coś w stylu ASAP Science na temat Stephena Hawkinga, jeśli ktoś chce w niecałe 3 minuty dowiedzieć się, dlaczego Hawking jest sławny :D : http://sci2.tv/#!/videos/129#mkcpgn=fbsci1

Btw jestem w trakcie Brief History of Time Hawkinga i polecam, jeśli ktoś chce mniej lub bardziej ogólnikowo "ugryźć" temat współczesnej fizyki / koncepcji Hawkinga / teorii wielkiego wybuchu i tak dalej :) Tak samo program Brave New World with Stephen Hawking (leciał niedawno na Discovery Science bodajże).

*Hawking fangirl mode off*

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lut 2014, 21:20:26 »
^Kilka dni temu koleżanka poleciła mi tę książkę, bo jest właśnie w trakcie. Przypadek? Nie sądzę :D Tym bardziej mnie zachęciłaś ^^

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwi 2014, 04:04:46 »
^ No to wprowadzę małe sprostowanie do tej książki, kumpel z pokoju Hawkinga (byli razem w pokoju w akademiku na studiach) niedawno obalił teorię, że czarne dziury emitują promieniowanie (zakładając, że w ogóle istnieją) i Hawking pogardził jego istnieniem, ale potem stwierdził "okej w sumie masz rację, rozumiem Twoje podejście, że olewasz moje teorie" i jest cud, miód i orzeszki :D
A książka super, polecam też krótką historię wszechświata, część informacji się pokrywa, ale jest też sporo nowych :)

(Hawking pisał, że czarne dziury emitują niewielkie promieniowanie gamma)

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Kwi 2014, 01:29:02 »
ja poszedłem na ASP ale kurde to wszystko tak nagle się stało chociaż zawsze chciałem być muzykiem :P robotyka ciekawa jest  ( nie wiem czy nie zmienili tego nazwy)

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Kwi 2014, 15:01:41 »
A oglądaliście już "Cosmos: A Space-Time Odyssey" Neila Degrasse Tysona?

Jak ktoś nie zna to polecam, bo naprawdę warto
http://www.kinoman.tv/serial/cosmos-a-spacetime-odyssey
tutaj są dostępne odcinki online, ale polecam sobie lepszą wersje znaleźć, najlepiej w HD bo świetna robota grafików sprawia, że ogląda się to jak film akcji - Neil podróżuje po wszechświecie spaceshipem i opowiada o gwiazdach, czarnych dziurach, molekułach, wielkich wybuchach itd A poruszajac jakieś teorie zaczyna od jej protoplastów tj wspomina o ludziach, którzy dawniej w wiezieniu siedzieli i płonęli na stosach za szerzenie herezji i ciągnie to dalej aż do obecnych osiągnięć w tej dziedzinie. Na Discavery sci można też obejrzeć.

Macie tutaj trailer na zachętę:
https://www.youtube.com/watch?v=XFF2ECZ8m1A

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Kwi 2014, 15:19:28 »
świetna jest ta seria z Neilem :) na Discovery Science chetnie oglądam :)
Being insane is part of my charm :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Kwi 2014, 21:05:47 »
Ekstra, obejrzę sobie :D

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Sie 2014, 17:00:48 »
ehh, może lekie odejście od tematu bieżącego, ale...

Szukam po internetach i nie mogę znaleźć: mam problem z kompem. Mam system windows XP professional (ok, wiem,  że stary i w ogóle ale jakoś mi nie po drosdze po nowy jeszcze, heeh) i ciągle jak wyłączam to za każdym razem codziennie ma 1 aktualizację do zrobienia. Wydaje mi się, że to jakieś kuriozum tym bardziej, że zaraz jak go włączam to mi komuniukuje, że aktualizację są gotowe do zainstalowania...
Ktoś? coś?