•  

Autor Wątek: Matura  (Przeczytany 4379 razy)

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
Odp: Matura
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Paź 2012, 16:13:14 »
Ale jak nie oglądasz dużo seriali po angielsku, to faktycznie warto zwrócić na to uwagę; na początek ważne, aby dużo słuchać, potem jak się osłuchasz, jakoś można zebrać myśli po angielsku i się da mówić. A jak i tak świetnie mówisz tylko ze schematami na maturze masz problem:
Rozumiem tę potrzebę poćwiczenia dialogów pod maturę (a sama się raczej pisemną maturą martwię :P ), ale nie pomogę, jam zbyt nietowarzyska i umiejętności też pewnie nie mam ^^' .
Chciałam zresztą tylko o tym słuchaniu wtrącić, sama nie jestem ekspertką, zresztą sama mam jeszcze maturę przed sobą i też stres pewnie będzie. :P

Agares

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Paź 2012, 17:45:32 »
Jak chcesz, to mogę z Tobą na jakimś skype czy coś pogadać po angielsku(czyt. słuchać i udawać że umiem logicznie odpowiedzieć). :)

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Paź 2012, 18:59:15 »
Głupio byłoby nie zdać przez egzamin ustny, który potem i tak nie ma znaczenia >.<

Tym to akurat bym się nie martwiła. Trzeba się naprawdę bardzo starać, żeby nie zdać tej matury. U mnie osoby mające naprawdę spore trudności z angielskim, a już zwłaszcza z budowaniem wypowiedzi po angielsku, pozdawały z całkiem przyzwoitymi wynikami. Reasumując: sądzę, że nie ma opcji żebyś nie zdała tej matury, tym bardziej jeśli z ogólną znajomością języka jest "dość dobrze". ;)

Offline Savathus

• Pink & Covered in Glitter
  • Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Paź 2012, 19:13:33 »
Trzeba się naprawdę bardzo starać, żeby nie zdać tej matury.

Zgadzam się w 100%. Na poziomie podstawowym nie ma żadnych pytań z kosmosu, żeby nie zdać trzeba by było chyba kompletnie zaniemówić, a rzadko kto jest aż tak zestresowany  :P Jak wiadomo na stres każdy inaczej reaguje. Ja w czasie ustnych matur odkryłam, że w stresie mówię bardzo dużo i bardzo szybko, a potem nic nie pamiętam  ;D

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Paź 2012, 19:31:09 »
Trzeba się naprawdę bardzo starać, żeby nie zdać tej matury.

Zgadzam się w 100%. Na poziomie podstawowym nie ma żadnych pytań z kosmosu, żeby nie zdać trzeba by było chyba kompletnie zaniemówić, a rzadko kto jest aż tak zestresowany  :P Jak wiadomo na stres każdy inaczej reaguje. Ja w czasie ustnych matur odkryłam, że w stresie mówię bardzo dużo i bardzo szybko, a potem nic nie pamiętam  ;D

Ja mam to samo z mówieniem wielu rzeczy w czasie stresu ale tylko po angielsku xD na ustnym ang nie mogłam gadać przestać, tak samo jak jakies prezentacje mam do zrobienia to moge mówić i mówić ale np na polskim jak się stresowałam to słowa wydusić nie mogłam i wszystko bez sensu mówiłam, cud że zdałam xD
Being insane is part of my charm :)

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Paź 2012, 19:45:48 »
Na poziomie podstawowym nie ma żadnych pytań z kosmosu

Teraz w sumie jest tylko jeden poziom matury ustnej z języka ;p

Offline Savathus

• Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Paź 2012, 19:50:08 »
Teraz w sumie jest tylko jeden poziom matury ustnej z języka ;p

...Jak to? Masz na myśli, że rozszerzenie nie różni się zbyt wiele poziomem trudności od podstawy? To może tylko ja miałam takiego pecha, że wylosowałam temat o żywności modyfikowanej genetycznie, do omówienia wszystkie za i przeciw, a na ten temat nie wiedziałam (i w dalszym ciągu nie wiem)  n i c  :-X

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Paź 2012, 19:52:13 »
Matura ustna jest bez określania poziomu. Poziomem tylko te pisemne sie róznią, ustna jest jedna, którą wszyscy obowiązkowo zdają.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Paź 2012, 19:54:19 »
Hahaha, nie, miałam na myśli dosłowne znaczenie ;p Jest tak jak napisała Nico, już od zeszłego roku ;)

Offline Savathus

• Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Paź 2012, 19:55:27 »
O: Już zdążyli coś pozmieniać? Przecież jak ja zdawałam maturę półtora roku temu to miałam dwa ustne... Aż takich problemów z pamięcią to nie mam. To mnie zaskoczyliście.

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Paź 2012, 19:59:26 »
teraz z tą maturą co roku coś zmieniają >.< My mamy troche inne ustne niz jeszcze rok temu...

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Paź 2012, 20:04:20 »
I od ostatniej matury podstawa i rozszerzenie z polskiego i matmy są rozdzielone na dwa dni <3

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Paź 2012, 20:05:49 »
A w tym roku roz z polskiego i matmy będą w jednym dniu D= Masakra, oba piszę.

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Lut 2013, 13:15:58 »
Ja tam też tak samo myślałam, ale ten angielski nie jest taki zły. Bardziej stresował mnie polski XD
Wake up... TIME TO DIE!