•  

Autor Wątek: 100 ksiązek które trzeba przeczytać  (Przeczytany 1613 razy)

martaforte

• Gość
Odp: 100 ksiązek które trzeba przeczytać
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Mar 2013, 16:13:27 »
Ja nie odniosłam takiego wrażenia. Wśród tych książek, które znam, nie widzę jakiś mega nudnych pozycji, z jakimi kojarzą się lektury szkolne. Ciężko by było nie umieścić na takiej liście książek popularnie określanych jako "klasyka", ale są one przeplatane też mało poważnymi pozycjami ("Dziennik Bridget Jones"), więc tym bardziej nie wygląda mi to na szkolną listę lektur.

Nie chodzi mi o same książki na liście, tylko 1. o samo istnienie takiej listy, 2. o nazwę, która zakłada że coś "trzeba"

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Mar 2013, 17:55:45 »
Mnie to wkurza z podobnego powodu jak Alice - znam ludzi, którzy ciągle mówią 'och, nie znasz tego filmu? toż to klasyka, jak go nie znasz to nie znasz się na niczym i w ogóle żal bla bla' albo 'jak to nie czytałeś Pana Tadeusza, każdy kto go nie czytał to mało inteligentny człowiek bla bla' i jakkolwiek to idiotyczne to znam na tyle dużo takich osób, że nie mogę znieść takiej postawy a ta lista mi się z nią kojarzy.

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Cze 2013, 02:58:29 »
O__O Mam chyba zupełnie inne odczucia niż 3/4 osób tutaj xD Dla mnie to jest po prostu lista książek, które poleca BBC, a "trzeba" to tylko słowo, użyte dla wzmocnienia przekazu i nie ma nic wspólnego z powinnością / nakazem (tak, wiem, że się powtarzam, ale nie rozumiem tego mini-hejtu).

Ja to odebrałam zupełnie tak samo. Lista jak lista, nikt nie podaje tutaj góry tytułów bez których znajomości życie traci sens :P Sama przeczytałam ponad 20 książek, które znalazły się na tej liście i twierdzę, że mogę sięgnąć jeszcze po kilka innych, które zostały wymienione i to nie dlatego, że TRZEBA je przeczytać ale wydaje mi się, że mogą być warte uwagi.

@edit.
Właśnie zauważyłam, że w liście jest "szklany KOSZ" XD
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2013, 03:00:34 wysłana przez nyu »