•  

Autor Wątek: Spiewające aktorki/aktorzy  (Przeczytany 1404 razy)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
Spiewające aktorki/aktorzy
« dnia: 10 Lut 2013, 22:04:21 »
Postanowiłam założyć ten wątek, żeby podjąć dyskusję (no bo po cóż się zakłada wątki na forach, ta...)
Znacie? Lubicie? Czy można być jednocześnie równie dobrym aktorem jak i wokalistą?
Tak szczerze to mnie jakoś do tego pociągnęła rocznica urodzin Kaliny Jędrusik (nota bene nie okrągła, a trąbili na ten temat) którą zdecydowanie wolę jako piosenkarkę niż aktorkę...

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Odp: Spiewające aktorki/aktorzy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwi 2013, 17:47:24 »
Czemu nikt nie odpowiedział? XD
Uważam, że jedno nie wyklucza drugiego. Można być dobrym aktorem i dobrze śpiewać, ale myślę, że łączenie ze sobą tych karier trochę się gryzie. Co za dużo to niezdrowo.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Maj 2014, 23:45:38 »
wiem, że odgrzewam kotleta, ale to dowód na to, że się gryzie...

http://www.dailymotion.com/video/x118q5m_joanna-moro-opole-2013-czlowieczy-los-falsz-na-maksa_music

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Maj 2014, 13:05:20 »
Czy ja wiem, czy się gryzie? Wielu amerykańskich aktorów występujących np. w serialach przy okazji dobrze śpiewa, sporo z nich ma karierę jednocześnie na Broadwayu i w filmie/serialu, nie powiedziałabym, że to jakieś wyjątkowe i trudne do osiągnięcia. Co prawda i to i to jest AKTORSTWEM, ale żeby śpiewać w musicalach, trzeba śpiewać dużo lepiej niż żeby nagrać płytę (bo na scenie nikt Ci głosu w programie nie poprawi :P). Zresztą wiele z tych osób płyty poza-musicalowe też nagrywa. Dla mnie to w sumie zupełnie naturalne połączenie -zresztą każdy aktor powinien umieć śpiewać, na egzaminach do szkoły aktorskiej też musisz tą umiejętność zaprezentować a potem się tego uczysz :P

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2014, 13:30:37 »
^+1
Nie znam dużo nie-musicalowych aktorów nagrywających płyty, ale do tych, których znam, raczej nie mogę się przyczepić. To raczej indywidualna sprawa czy to się będzie gryzło czy nie, a nie jakaś reguła, że aktorzy nie mogą dobrze śpiewać i nie powinni się za to brać ;p
Melisandre z Gry o tron (Carice van Houten) wydała moim zdaniem całkiem fajną płytę