•  

Autor Wątek: Teatr  (Przeczytany 2856 razy)

Offline Till

• TeaPot
  • *
Odp: Teatr
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Gru 2014, 12:06:34 »
Jak ktos z Krk lub okolic polecam mega Teatr Odwrocony Czysta Reforma, na ul Smolensk. Nowatorskos i niesamowici aktorzy, ktorzy bardzo lubia Witkacego <3
'nagość jest kochanką braku wyobraźni'

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Sty 2015, 16:22:50 »
a propo krakowskich teatrów - byłam raz z klasą w Teatrze Słowackiego na musicalu zrobionym z "Ziemii obiecanej" Reymonta.... Dla mnie załamka, nie jestem za wystawianiem jakiejkolwiek powieści na deskach, tym bardziej w tak kiepiskiej formie... Ogólnie bardzo wielu "starych" aktorów (Anna Polony, Jan Peszek, Katarzyna Gniewkowska) z Krakowa ucieka... Co im się tam dzieje? o.O

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Sty 2015, 16:32:37 »
o, serio? dla mnie "Ziemia obiecana" w Teatrze Słowackiego była niesamowita. co osoba, to opinia... :P

za to jakiś czas temu byłam w Teatrze Scena Stu na spektaklu "Roma i Julian" i omg. to było straszne. chyba pierwszy raz wyszłam z teatru tak zażenowana i rozczarowana.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty 2015, 16:35:30 wysłana przez angelene »

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Sty 2015, 19:48:01 »
Ale to oryginalne tam wystawiane czy gościnne występy z Wawy?
EDIT: ok, tam jest inna reżyseria

O, i przy okazji temat, o który chciałam zahaczyć. A mianowicie nie rozumiem, czemu to jest jakaś moda (?) na "wałkowanie" tego samego czyt. tej samej historii...
Kiedy Polański wyleciał z "Rzezią", to 6. piętro i Ateneum się "rzuciły"...

Nie mówię oczywiście o odświeżaniu klasyki, bo to ważne. Gdyby nie wystawiano np. Hamleta co jakiś czas, to już chyba żadne pokolenie prócz tego z epoki elżbietańskiej nie miałoby możliwości obejrzenia go. Oczywiście zawsze można przeczytać, ale spektakl to przecież nie tylko tekst. <dobra po rozkminach>

Polecam "Lot Albatrosa" w Teatzre Współczesnym, w Narodowym "Fredraszki" tylko dla wielbicieli Fredry, generalnie nie należę do nich, ale widać, że ktoś się wykazał dokonując selekcji scen i ładnie to spinając :)