•  

Autor Wątek: Teatr  (Przeczytany 2826 razy)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
Odp: Teatr
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sty 2013, 13:34:08 »
Musical z 'Nędzników' jest jednym z najlepiej zrobionych musicali ever *.* I wiadomo, nie jest IDENTYCZNY z książką, bo tak się nie da, ale naprawdę nie ma wielu zmian i jakichś fabularnych udziwnień/skrótów które zawsze są w musicalach i z reguły są mocno denerwujące.

Niestety nie można tych wszystkich pochwał powiedzieć na temat polskiej wersji :P

Offline Nicki

• Oat Biscuit
  • *
  • Lintu Rakastaja
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sty 2013, 16:49:47 »
Ankh, nie przerabialiśmy samej książki, źle się wyraziłam, tylko taki tam coś ? la komiks, więc w sumie nawet nie wiem czy on oddaje dokładnie wszystko tak jak książka, bo tam są takie najważniejsze info tylko przedstawione ;( wolałabym normalna książkę, no ale cóż... A w zeszłym roku mieliśmy taką komiksową wersję Trzech Muszkieterów.

Offline Nicki

• Oat Biscuit
  • *
  • Lintu Rakastaja
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sty 2013, 18:12:07 »
do gimnazjum nr 4 w Toruniu.

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lut 2013, 16:57:14 »
Był ktoś moze w Romie na novej scenie na spektaklu "Berlin, czwarta rano?"

Zastanawiam się, czy się nie wybrać :P

Sangrin

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lut 2013, 22:39:20 »
Był ktoś moze w Romie na novej scenie na spektaklu "Berlin, czwarta rano?"

Zastanawiam się, czy się nie wybrać :P
+44343

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Lut 2013, 23:09:11 »
Ja akurat w Teatrze bywam dość często, nie kryję się z tym. I bardzo fajnie, że w Wawie jest tyle scen i taki wybór, choć najchętniej zobaczyłabym coś w Krakowie w Starym :D

W zeszły weekend byłam aż dwa razy, i to dwa razy w Narodowym - "Tartuffe" i "Lekkomyślna Siostra".
Pierwsza pozycja - szału nie ma, ktoś tutaj lubi puste scenografie, więc spełnia warunki :D Radziwiłłowicz i jego kreacja to perełka, ale rozczarowała mnie p. Stenka, którą ogólnie mogę jeść łyżkami

Za to lekkomyślna siostra - coś niesamowitego! Sztuka przeniesiona w adaptacji o dwie dekady niż w tekście, ale trzyma fason i jest to od stóp do głów projekt Agnieszki Glińskiej, która tą rolą wraca do aktorstwa teatralnego. W ogóle obsada bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła: Piotr Grabowski, Ewa Bułhak i ten taki mały który gra organistę w Ojcu Mateuszu... naprawdę polecam!

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Kwi 2013, 11:56:21 »
Nie wiem, w który temat mogę to wrzucić wiec...

wczoraj po raz pierwszy byłam w operze i zrobiło to na mnie bardzo pozytywne wrażenie.Co ciekawe, była to opera współczesna, inspirowana japońskimi pamiętnikami z XI wieku, dlatego na nią poszłam zresztą ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Lady_Sarashina_%28opera%29

W sumie największy minus był taki, że opera wystawiana była w małej sali i natężenie dźwieku chwilami raniło moje uszy...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Narcissa

• Oat Biscuit
  • *
  • narcissus fairy
    • mój blog
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Kwi 2013, 13:02:23 »
Zna ktoś chorzowski Teatr Rozrywki? Bardzo polecam jego spektakle! "Jesus Christ Superstar", "Olivier", "Sweeney Todd" to musicale, na którym miałam przyjemność być i baaardzo dobrze wspominam. Niedawno grali "Dr Jekkyl & Mr Hyde", ale przegapiłam. :(

A we wrześniu prawdopodobnie ze szkoły pojedziemy do Krakowa do teatru. Niestety nie wiem na co ani do jakiego konkretnie.

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Kwi 2013, 14:33:48 »
Serio, byłaś na chorzowskim Sweeneyu? I jak wrażenia? Dopiero niedawno dowiedziałam się w ogóle że coś takiego istnieje i prawdę mówiąc wygląd aktorów oraz ich śpiew (w internecie da się znaleźć fragmenty) mnie przeraził...

Offline Narcissa

• Oat Biscuit
  • *
  • narcissus fairy
    • mój blog
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Kwi 2013, 16:19:38 »
Byłam kiedyś na teatralnej nocy i bardzo mi się podobało. Aktorka, grająca Nelly Lovet, czyli Maria Meyer, grała Marię Magdalenę w Jesus Christ Superstar. I to ona była gwiazdą musicalu, nie Sweeney. Jednak mimo to, wrażenia bardzo pozytywne! Wygląd jak wygląd, mógł być lepszy, ale gra i śpiew- na tak.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
    • youtube.com
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Kwi 2013, 18:58:45 »
Ankh, gdzie to grali?!
W operze to ja czasem bywam....

a z teatrów warszawiakom polecam szczerze: http://www.wspolczesny.pl/repertuar/biezacy/najdrozszy

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Kwi 2013, 00:48:27 »
W Operze Narodowej w Warszawie :)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
    • youtube.com
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Kwi 2013, 23:41:45 »
ooo, a jest szansa, ze będą to jeszcze grali? bo pisałaś coś o małej sali....
kurcze, w małej to ostatni ra chyba byłam na jakimśczymś dla dzieci w podstawówce... a Madame Butterfly nie widziałaś? Nasza warszawska całkiem zgrabna :3

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Maj 2013, 23:14:22 »
Polecam wszystkim "Sen Nocy Letniej" w Ateneum <3
Jedno z lepszych przedstawień Szekspira jakie widziałam w ogóle :D

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
    • youtube.com
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Cze 2013, 22:42:05 »