•  

Autor Wątek: Ekranizacja hobbita  (Przeczytany 7097 razy)

martaforte

• Gość
Odp: Ekranizacja hobbita
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Gru 2012, 19:08:40 »
Tłumaczenia rzeczywiście approved, przy fragmencie o norze hobbita na samym początku miałam łzy w oczach - ten fragment zawsze mnie wprawia w pozytywny nastrój, początek jednej z książek mojego życia <3

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Gru 2012, 19:58:11 »
Ankh

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nekromancja

Wg. mnie "nekromanta" zostało użyte jak najbardziej poprawnie, nie ma znaczenia, czy ten ktoś był "czarnoksiężnikiem" czy nie, skoro na daną chwilę w filmie było wiadome jedynie, że przyzywa zmarłych :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Gru 2012, 15:47:47 »
^O tym samym pomyślałam, moim zdaniem nekromanta bardziej by pasował, bo słowo "czarnoksiężnik" nie wskazuje na tę konkretną specjalizację - przyzywanie zmarłych. Czarnoksiężnik kojarzy mi się jedynie z osobą, która posługuje się czarną magią, a jak się mówi o nekromancie to od razu wiadomo o kogo chodzi.

Chyba podobnie jak większość skrytykuję Azoga. Jak z postaci, która ledwo jest wspomniana w książce, można zrobić jeden z głównych wątków filmu? I nic nie poradzę na fakt, że kamienne olbrzymy z gór mglistych przypominały mi transformersów i przez to kompletnie nie pasowały do tolkienowskiego świata. Na minus wygląd goblinów i Gandalf strojący fochy.

Myślałam, że Gollum nie może być słodszy niż we Władcy, ale pomyłka. Myślałam, że zacznę rzygać tęczą, był taki śliczny, że miało się go ochotę przytulić. *___* Scena z zagadkami przemeeega. <3 Fajne retrospekcje z Erebor czy Morii, które wiele wyjaśniały. I super, że przekłady pieśni i zagadek są z książek, a nie próbowali coś wymyślać po swojemu.

Tylko jedno pytanie. Czemu ojciec Legolasa jest taki odpicowany? xD

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Gru 2012, 17:38:58 »
Mi się Azog tak strasznie podobał, że nie przeszkadza mi to, że w książce był tylko postacią epizodyczną :D

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Gru 2012, 18:36:11 »

Bo.to.ELF :DD

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Gru 2012, 18:39:10 »
myślę, że gdybym najpierw oglądała "Hobbita", a potem "Władcę pierścieni", to jakoś lepiej by mi się wszystko zgrało. ale mniejsza z tym, i tak mi się podoba i w sumie nie żałuję, że poszłam do kina, chociaż trochę się wahałam, czy warto. wkurza mnie tylko, że to dopiero pierwsza część... ogólne wrażenia pozytywne, trochę się śmiałam w nieodpowiednich momentach, ale mniejsza z tym ;D

Azog nie przypadł mi do gustu. za to Gollum <3 ze znajomymi jaraliśmy się też jeżem ;D i królikami! chcę takie.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Gru 2012, 18:48:52 »

Bo.to.ELF :DD

Ale nawet Arwena czy Galadriela nie były tak odstawione. I ten jeleń. xD

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Gru 2012, 18:51:05 »
Hihi no jeleń był świetny :3

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Gru 2012, 21:05:44 »
Kilka ciekawostek, z których niektóre mnie zaskoczyły. ;)

http://www.joemonster.org/art/21930/Czego_nie_wiesz_o_Hobbicie_Tolkiena_
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Gru 2012, 23:26:52 »
Na razie powiem jedno: CHCĘ SANIE CIĄGNIĘTE PRZEZ KRÓLIKI.

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Gru 2012, 09:38:54 »
Na razie powiem jedno: CHCĘ SANIE CIĄGNIĘTE PRZEZ KRÓLIKI.

+1!!!

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Gru 2012, 14:40:59 »
Właśnie wróciłam z kina =D Ogólnie film przyjemny, książki za bardzo nie pamiętam, ale moja siostra twierdzi, ze wpletli tam kilka rzeczy, których w książce nie było.
Oni planują nakrecić trzy czesci na podstawie jednej ksiażki? Bo treści było mało, a film długi...

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Gru 2012, 16:09:55 »
^Nie, te trzy filmy mają być na podstawie Hobbita, Silmarillionu i ogólnie wszelakich historiach ze Śródziemia (Niedokończone opowieści, Księga zaginionych opowieści).

Naszła mnie jeszcze taka refleksja, że Hobbita może i czytałam dawno, ale za to 3 razy i ogólnie fabuła kojarzy mi się ze schematem: spokojna podróż - bum: jakieś niebezpieczeństwo - podróż - bum: coś tam nie tak - spokój - hytysz: niebezpieczeństwo. A w filmie wyglądało to mniej więcej tak: niebezpieczeństwoproblemyzagrożenieomatkouciekać. Wiem, że to film przygodowy, ale jak dla mnie za duży natłok tego wszystkiego (a wydawałoby się, że tyle miejsca w 3 filmach, hue hue): trolle-walka, o nie, orkowie-ucieczka, gobliny-walka i ucieczka, znowu jakieś orki-walczymy czy co tam robimy. Tak, tak, musi być wartka akcja. Ale momentami czułam się zmiażdżona przez tę akcję. W ogóle ciężko mi sobie przypomnieć momenty, w których oni faktycznie podróżowali. W LOTRze było to chyba jakoś lepiej rozegrane. Bo w sumie motyw podróży i w WP, i w Hobbicie jest jednym z głównych motywów.

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Gru 2012, 18:21:29 »
^ w dodatku tytuł to "Hobbit: Niespodziewana PODRÓŻ". Też to odczułam. Jakby w ciągu 2 dni przeszli połowę Śródziemia :o
To jak z tymi 3 filmami ma być, bo już nie ogarniam.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Gru 2012, 19:10:59 »
Tarkiina, też odniosłam takie wrażenie. Naciągnęli strasznie ilość akcji w tak krótkim czasie :P