•  

Autor Wątek: Ekranizacja hobbita  (Przeczytany 7096 razy)

Offline nyu

• Anti-American Dream
Odp: Ekranizacja hobbita
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Gru 2012, 00:14:04 »
- strona wizualna krasnoludów. Mogli się zdecydować i je ujednolicić. Denerwuje mnie, że część jest zrobiona na przystojniaków (Kili, Fili, Thorin), a część tak groteskowo, kreskówkowo.

^to samo, wolałabym żeby zrobili wszystkich tak szkaradnie miło ;)
ogólnie mi się podobało ale miałam jednak nadzieję, że zamkną całość w jednym, góra dwóch filmach.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Gru 2012, 01:05:32 »
^ Słyszałam, że mają być jeszcze 2 części.

Mi się film bardzo podobał, btw uważam, że krasnoludy zostały super zrobione, niektóre stare, a niektóre przystojne młode ;) Ja i przyjaciółka się utożsamiłyśmy z Kilim i Filim i miałyśmy ubaw cały film XD

No i zaskoczyło mnie, że Blady Ork był taki przystojny xD
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Gru 2012, 09:27:22 »
Alice, no ale jak to przystojny? Tzn jak na orka całkiem niezły, ale tak generalnie??

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Gru 2012, 10:00:44 »
to Azog:)

Mi tez się podobała różnorodność krasnoludów:) tak to byłoby nudnie;] a tak trochę śmiechu i trochę powagi XD
Ankh wiedziałaś ze  Benedict Cumberbatch  gra?
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Gru 2012, 10:12:05 »
to Azog:)

CRIXUS! MOJA MIŁOŚĆ! :D
Being insane is part of my charm :)

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Gru 2012, 12:12:06 »
głos smoczka <3

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Gru 2012, 12:28:35 »
Hit wieczoru!! Oto gromadzie krasnoludów udaje się wyslizgnac w pełni dnia z rivendell tak, ze żaden elf ich nie zauważa (seems legit...)
Specjalnie zwróciłam na to uwagę, jak byłam drugi raz :D Oni wcale nie wyszli z Rivendell w pełni dnia. Narada Gandalfa, Galadrieli, Elronda i Sarumana odbywała się od nocy do świtu i podczas niej krasnoludy odeszły. Dopiero w następnym ujęciu, kiedy krasnoludy są już daleko, jest w pełni dzień :)

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Gru 2012, 12:32:42 »
no dobrze, przepraszam, nie w pełni dnia, ale, przynajmniej wg lotra, życie w rivendell toczy się 24/7 :P
poza tym sam fakt, że się wymknęli jest mało realny

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Gru 2012, 13:35:09 »
Nie tylko jak na orka, po prostu uważam, że był bardzo przystojny i atrakcyjny XD No i jak na orka wyjątkowo inteligentny i cwany ^_^ To też wpłynęło na jego atrakcyjność xD

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Gru 2012, 13:39:43 »
true, cwany był :)
ale jedyne co mi się w nim podobało zewnętrznie to te równoległe nacięcia na klacie :3

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Gru 2012, 15:47:42 »
Mi sie cały podobał *_*

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Gru 2012, 16:39:50 »
głos smoczka <3

napisali że Nekromanta
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Gru 2012, 18:39:32 »
Gra i smoka i Czarnoksiężnika (jak ktoś mi wystrzeli z nekromantą to utłukę :P). Co nie zmienia faktu, ze w tej części się za dużo nie nagrał xD

Co do filmu samego w sobie, przeszkadzały mi dwie rzeczy: cały wątek Azoga (w książce on po prostu umarł pod Morią i super a tu niemalże głównym złym sie stał) przez którego scena z szyszkami w ogóle wyglądała inaczej i przez którego tragicznie okrojono wątek orłów i fakt, ze zdecydowanie za mało było w nim akcji książkowej. Ale uwaga: podobały mi się dodatki! Scena w Rivendell jak najbardziej potrzebna z punktu widzenia całej mitologii Śródziemia, a Radagast jest moim idolem xD tylko kurcze, po prostu ten film się za wcześnie skończył. Trochę jak Dwie Wieże - kilka wydarzeń przeciągnięto ponad miarę, inne na tym trochę ucierpiały i to mnie smuci.
Mam straszny niedosyt, bo liczyłam w tej części na Beorna i Mroczną Puszcze a tu hu hu.

Ale przeczytałam wywiad z Peterem Jacksonem i faktycznie - korzystał on z autorskich zapisków Tokiena tak więc na pewno kilka zmian wynika z tego (np. scena narady w Rivendell). I to mi się podoba :)

A co do zarzutu, że Thorin, Fili i Kili wyglądali uberprzystojnie a reszta krasnoludów śmiesznie - Thorin jest z linii królewskiej a Fili i Kili są jego krewnymi, może to ma z tym związek :P
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Gru 2012, 18:56:41 »
Gra i smoka i Czarnoksiężnika (jak ktoś mi wystrzeli z nekromantą to utłukę :P)

Uh, dlaczego? Jeśli po angielsku jest 'Necromancer', to 'nekromanta' byłoby dosłownym tłumaczeniem...

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Gru 2012, 19:05:48 »
Bo oficjalne tłumaczenie w książkach to Czarnoksiężnik. ;) Nie wiem jak to było w książkach, wiem, ze w filmie jest "Necromancer"...co mnie trochę zdziwiło jak po raz pierwszy czytałam zapowiedzi filmu ;)

Swoją droga kocham fakt, że polskie napisy są mocno inspirowane tłumaczeniem Skibniewskiej i wierszami Lewika (np. Far Over Ther Misty Mounains Cold) - może nie jest to ideał wierności i nie brzmi tak epicko ale za to fajne nawiązanie do polskich książek.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett