•  

Autor Wątek: Ebooki/audiobooki  (Przeczytany 2981 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: Ebooki/audiobooki
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sty 2013, 22:43:27 »
Ja nienawidzę audiobooków*, bo zapamiętuję pierwsze pół godziny na rok (testowane) a reszta mi się zmywa i zasypiam.
Przez cały 2012 rok na pamięć umiałam wyrecytować tą samą tonacją co to czego słuchałam półtora pierwszych rozdziałów "Zbrodni i kary". Prześladowało mnie to cały rok TT^TT

*Tak, mój fail, dzięki Ankh XD
« Ostatnia zmiana: 07 Sty 2013, 22:48:56 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sty 2013, 22:46:14 »
^To chyba audiobooki, nie ebooki xD
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sty 2013, 22:49:25 »
Masz rację xD Jeśli chodzi o ebooki to cieszę się, że ten temat powstał, bo przymierzam się do zakupu jakiegoś readera, a skoro polecasz kindla to się rozejrzę :)

Jeśli chodzi o to czy to modne... Jest to modne, generalnie coraz więcej ludzi kupuje ebooki i coraz więcej można ich zobaczyć w komunikacji miejskiej z ebook readerami. Nie uważam tego za nic złego, wiedza zapisywana cyfrowo czy drukiem według mnie nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
W domu wolę książki, lubię kiedy coś jest "namacalne". No i mega podoba mi się ich zapach, jak się za jakąś książkę zabieram to zawsze ją wącham bo tak fajnie pachnie xD Łatwiej też jest mi coś znaleźć w książkach (mimo funkcji Ctrl + F w komputerze, jakoś psychicznie jestem mniej nastawiona do tego). Po części dlatego, że ebook readery to dla mnie nowość, nie korzystałam z nich jeszcze i nie jestem do nich przyzwyczajona, a czytanie na laptopie to podobno zupełnie nie to samo (od ekranu bolą mnie oczy i głowa). Mimo wszystko sprawiłabym sobie takiego ebook readera, bo wygodniej jednak jak gdzieś wyjeżdżam na tydzień czy po prostu jadę metrem, wziąć takie tabletopodobne coś a nie karkołomną tonę książek.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty 2013, 22:54:40 wysłana przez Alice Liddell »

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sty 2013, 01:01:07 »
co do ebooków to też nie przepadam, literki mi się mieszają, a oczy bolą, poza tym książka to książka, nie da się jej zastąpić czymś takim.

W takim razie musisz mówić o czytaniu na komputerze, bo ereadery mają właśnie tą zaletę, że nie bolą od nich oczy - ekran wygląda jak kartka papieru + nie 'odbija się', więc nie męczy tak wzroku. Poza tym możesz ustawić odpowiednią czcionkę i jej wielkość dla wygody, a takiej opcji w książce nie znajdziesz. ;) (żeby nie było, też uwielbiam fizyczne wersje książek, ale akurat te argumenty do bycia przeciwko ebookom są bezpodstawne)

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sty 2013, 09:46:41 »
Miałam styczność tylko z jednym, nie powiem jakiej firmy ponieważ nie mam pojęcia, wzięłam to tylko na chwilę i nie zachwyciło. Ekran wcale nie był taki dobry, a do tego przewijanie i ogólna kompozycja jak na telefonie dotykowym... powiększać trzeba było co chwilę, bo ekran nie był zbyt duży.. chciałam przesunąć stronę, a ona uciekała nie tam gdzie trzeba.. bardziej irytowało niż dawało przyjemność z czytania. Nie wiem, może trafiłam na jakiś niszowy model ;)

Offline pablos

• BlackBerry Muffin
  • **
  • Ni!
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sty 2013, 21:01:44 »
Książka: git, szczególnie jak jest jasno/mam lampke , siedze na tyłku w domu/mieszkaniu i mam czas.

Czytnik/app'ki na tel.: git, wtedy kiedy się przemieszczam czy jestem na jakimś wypizdzie na końcu świata i mam wszystko w kieszeni:

audiobook: wyłamie się, bo uwielbiam. Szczególnie położyć się z słuchawkami na łóżku/będąc w trasie, zamknąć oczy i zupełnie inny świat. Albo w jakimś pociągu kiedy to patrzenie się za okno jest największą atrakcją.

Niestety, są lepsi i gorsi lektorzy. Ja trafiłem na pana Roch'a Siemianowskiego przy pierwszym audiobooku ( sage wiedźmina tak przesłuchałem ), i był to win. Słyszałem też okropne, bez emocjonalne wersje tej ksiązki... dlatego rozumiem, że komuś się to może mocno nie podobać.

W przypadku angielskich audiobooków, jest lepiej. Do tej pory, byłem zadowlony z różnych wariatów (no, może poza jednym hindusem xD ), czytających sagę o Mrocznym Elfie ( Drizzt ) Roberta Salvatore'a.

Minusem jest to, że jak usnę przy słuchaniu to nie wiem jak mam się odnaleźć ;<

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lut 2013, 23:16:03 »
Książka też ma swoją funkcję, nie widzę jakoś AFWVG w ebooku... to "trzeba macać"

Ale e-bookoów jestem wielką fanką, lepszy kundel w garści niż dwutomowa "Lalka" w plecaku.

A audiobooki też się przydają, dzięki nim jakoś przetrwałam "Pana Tadeusza" i "Potop".

jej, tak pojechałam tymi lekturami ale spokojnie, czytam też inne rzeczy :3

Offline Ellebrienne

• BlueBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lut 2013, 00:08:40 »
Wygrałam e-booka pod koniec zeszłego roku w konkursie poetyckim. I szczerze mówiąc- nie używam. Wolę "normalne" książki...

Offline IbnIblis

• (Not) A Faerie
  • Zuo
    • Moj profil na fb.
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lut 2013, 11:55:46 »
Papierowe ksiazki to niedlugo beda hipsterskie ;) Zeby nie bylo, tez wole papier, ale ebooki moge miec za darmo na kundlu, a ksiazki papierowe coraz drozsze :/
Czlowiek czlowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Lut 2013, 11:55:49 »
^Z tym hipsterstwem to chyba niestety prawda, ostatnio miałam rozkminę czy za kilka lat książki będą czymś takim jak np. płyty winylowe dzisiaj - dla kolekcjonerów i zapalonych wielbicieli ;p

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Lut 2013, 12:07:59 »
Oczywiście, ze bedą xD

Offline Nicki

• Oat Biscuit
  • *
  • Lintu Rakastaja
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Lut 2013, 18:05:17 »
Niestety... tego się właśnie obawiam. Ale coś mi mówi, że właśnie będę takim napaleńcem, bo kocham książki... papierowe, pachnące, lekko chropowate, ale mięciutkie... takie ot, przytulaneczki do czytania jak się patrzy :3

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Lut 2013, 23:01:07 »
Osobiście wolę na papierze, ale jak nie mam na papierze to idę do biblioteki. Jak nie ma w bibliotece?
Wtedy dobry byłby 'Kindel'. Niestety nie mam. Wiem jak funkcjonuje. Idea w porządku (paper white).
Audiobooków mogłabym nie ścierpieć. Próbowałam słuchać jakichś streszczeń lektur - prawie zasnęłam i to olałam. Nie lubię audiobooków, no chyba, że dla samej idei posłuchania barwy głosu czytającego tekst.
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lut 2013, 08:40:16 »
Nie lubię audiobooków, no chyba, że dla samej idei posłuchania barwy głosu czytającego tekst.

Dokładnie. Ja w ogóle nie potrafię się skupić na słuchaniu.

Offline IbnIblis

• (Not) A Faerie
  • Zuo
    • Moj profil na fb.
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Mar 2013, 00:23:38 »
Paperwhite FTW... slyszalem, ze ten Nook z podswietlanym ekranem i e-inkiem tez jest fajny :)
Czlowiek czlowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.