•  

Autor Wątek: Ebooki/audiobooki  (Przeczytany 3021 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Ebooki/audiobooki
« dnia: 21 Gru 2012, 14:18:29 »
Chciałabym poznać wasza opinię na temat nowoczesnych form wydawania książek. Czy uważacie, ze tradycyjne książki znikną? A może to tylko "moda"? Jak wam się korzysta z "e" i "audio" książek? :)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Rain

• SnowStorm Burning
Odp: Ebooki/audiobooki
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Gru 2012, 14:47:50 »
Nazwałaś e-booki "modą" i moze z Twojego punktu widzenia tak to faktycznie wygląda, ale np dla mnie jest to 'dobro współczesnej technologii', które ułatwia życie. Przez ostatnie 2 lata regularnie jeździłem z Rezszowa do domu 3,5 godziny. Teraz z podobną częstotliwośćią jeżdżę do Warszawy 5 godzin. Dopiero wtedy siedząc w ciemnym autobusie docenisz podświetlany ekran komórki, czy innego wyświetlacza oraz ich wagę, gdy przyjdzie Ci jechać z torbą i plecakiem załadowanymi tak, że każdy dodatkowy gram już wbija Cie w ziemię. Tak wiec dla ludzi podróżujących bardzo polecam, tym bardziej, że nie jestem fanatykiem wydań papierowych. Co prawda, elektronicznych też nie - dla mnie liczy się treść, a nie to, co trzymam w ręku. Sporo książek przeczytałem na laptopie. Nie sądzę, tez żeby wydania papierowe miały na tym szczególnie ucierpieć, bo jednak mimo wszystko fajnie mieć swoją bibliotekę w pokoju :)
A co do audiobooków to rozumiem tylko w przypadku osób niewidomych lub kierowców. Poza tym ja jestem specyficznym przypadkiem. Zawsze w szkole miałem problemy bo po kilkunastu minutach zaczynam odlatywać myślami i mam 'wy^%$ane", ze ktoś, coś mówi do mnie. Przez, to musiałbym co chwila przewijać i wracać do znajomych momentów, co bardzo by mnie irytowało.
« Ostatnia zmiana: 21 Gru 2012, 14:49:45 wysłana przez MadSpider »

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Gru 2012, 15:20:55 »
Nazwałaś e-booki "modą" i moze z Twojego punktu widzenia tak to faktycznie wygląda
Adrian, ale to wcale nie jest moja opinia - inna rzecz, że wielu ludzi tak to określa :P ja tylko zadaję kilka początkowych pytań tak wiec spokojnie ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Gru 2012, 15:22:29 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Gru 2012, 15:52:23 »
Nie no, spoko. Napisałaś tak, a ja jakoś automatycznie wkręciłem sobie, że się z tym zgadzasz i tego "" nie odnotowałem. Poza tym rzeczywiście wielu ludzi traktuje to jak jakąś modę, czy fanaberię, a jak jeszcze dojdą wątki ekologiczne to już jest całkiem śmiesznie.

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Gru 2012, 16:02:10 »
dla mnie to przydatne w przypadku pozycji niedostępnych lub trudno dostępnych w PL.
Ja jednak wole papierowe książki, lubię je macać i wąchać przed zakupem:P
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Gru 2012, 16:07:31 »
Hejtuję audiobooki. Nie potrafię ich słuchać, bo odpływam i nie pamiętam nic. Ebooków też nie lubię. Moim zdaniem materialna książka jest dużo lepsza, m.in. dlatego, że nie kończy jej się bateria :P

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Gru 2012, 16:33:35 »
^ bateria w czytniku działa zwykle ponad miesiąc bez żadnego ładowania, już szybciej zdążysz podłączyć go do komputera dlatego, bo będziesz chciała wrzucić jakąś ksiażkę :P

Ja ostatnio dostałam Kindle'a, chciałam go z powodu podanego przez Freę - czytam głównie po angielsku, więc sprowadzanie tego wszystkiego z innych krajów wynosiłoby fortunę. Poza tym zwykle musiałabym drukować masę materiałów na uczelnię, a tak mogę je mieć po prostu na tym. Plus jest taki, że na takim urządzeniu ekran wygląda jak kartka papieru, przez co nie męczą się oczy. Jasne, że fajnie jest posiadać masę książkek, ale ze względów ekonomicznych takie czytniki są bardzo pozytywną sprawą.

Co do audiobooków, ja zwykle ich używam kiedy muszę przeczytać coś mega nudnego, jako coś co leci mi w tle kiedy czytam - śledząc zarówno tekst jak i głos czytającego jest dużo trudniej 'odpłynąć'.

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
  • What's That? You think I'm Mad?!
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Gru 2012, 16:57:47 »
W moim przypadku nastały czasy dominacji e-booków. Powody podobne jak wyżej. ;)
Gdy jestem w trasie to wolę trzymać przy sobie lekki czytnik ze sporą biblioteką tytułów, niż wozić parę tradycyjnych książek. Po prostu jest to wygodniejsze. 
W dodatku wszelkie trudno dostępne dziwności, dosyć łatwo można znaleźć w formie e-booków. Dla mnie to największy plus.

Co do audiobooków... lubię je. Bardzo uatrakcyjniają wszelkie samotne spacery/wyprawy. Miałem dwa lata temu zwyczaj pieszego chodzenia na uczelnię, co zajmowało około 1,5h. Nie umarłem z nudów właśnie dzięki opowieściom ze słuchawek.  :)
Buduj swoją podstawę systemu wierzeń z bogactwa własnych życiowych doświadczeń.

? Robert Bruce

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sty 2013, 19:09:54 »
Raport z używania Kindle'a: po 18 dniach użytkowania "czytam 4-8 godzin dziennie" dziś poprosił mnie o naładowanie I(a wciąż ma jeszcze z 15% baterii). Całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że bawiłam się też z łapaniem Internetu ^.^"

Pochwalę się też zdjęciem mojego szczęścia:
Terry Pratchett

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sty 2013, 19:48:13 »
Z ciekawości spytam, co to za dokument otwarty na czytniku? Jakby emilkowa czcionka? :3

A apo tematu, sama coraz częściej używam ebookow, odkąd mam tableta
Chociaż do audio nie jestem w stanie sie przyzwyczaić...

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sty 2013, 19:51:11 »
Ebook "Your Sugar Sits Untouched" ;) a konkretniej wiersz "At What Pint Does A Shakespeare Say".
Terry Pratchett

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Sty 2013, 19:51:51 »
Kupiłaś go czy jest do ściągnięcia gdzieś?

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sty 2013, 19:54:48 »
Jak na Asylum Emporium kupujesz cały album YSSU, to dostajesz ebooka w komplevcie z mp3 :)
Terry Pratchett

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sty 2013, 19:57:10 »
Aha... Czyli mnie ta przyjemność ominie xD

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sty 2013, 21:02:37 »
Hejtuję audiobooki. Nie potrafię ich słuchać, bo odpływam i nie pamiętam nic.

to samo..
co do ebooków to też nie przepadam, literki mi się mieszają, a oczy bolą, poza tym książka to książka, nie da się jej zastąpić czymś takim.

Aha... Czyli mnie ta przyjemność ominie xD

kto szuka ten znajduje ;)