•  

Autor Wątek: Wady wzroku  (Przeczytany 11333 razy)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
Odp: Wady wzroku
« Odpowiedź #75 dnia: 19 Sty 2013, 02:00:56 »
Katie, sorry, chodziło mi o to, że wada wzroku to jakaś ich niepełnosprawność = choroba, nie używam medycznych określeń tylko takich no, ogólnych ;p

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #76 dnia: 19 Sty 2013, 08:38:07 »
Katie, serio to -2? trochę się zdziwiłam, bo ja wadę mam -6,5 na lewe i -5 na prawe (szkła mam słabsze niż wadę) i widzę w sumie podobnie... znaczy nic nie widzę :D

to w sumie kwestia przyzwyczajenia, ale niezbyt przyjemne było nałożenie na włosy żelu do twarzy dlatego, że mają podobne opakowania, kolor i konsystencję. poznałam po dłuższej chwili, po zapachu ._.  a bez okularów nawet coś co jest stosunkowo blisko nigdy nie będzie dla mnie wyraźne. nawet jak siedzę przy biurku czy ławce w szkole, to nie przeczytam nic z książki, która leży na niej. taak, a przecież jestem krótkowidzem i z bliska widzę... owe "blisko" robi się w odległości 10-15 cm. a to jeszcze bardziej męczy mi oczy.
więc Adiee, wybacz, ale nieco dotknęło mnie to co napisałaś, bo ja w sumie od 5 roku życia kiedy jeszcze powiedzmy że widziałam, do hmm, 7-8 roku życia na tyle miałam pogorszony wzrok, że ledwo co widzę, nie życzyłabym tego nikomu, a ktoś tak po prostu chce zobaczyć jak to jest O_o

ratunkiem jest jeszcze laserowa korekcja wady, tylko na to trzeba mieć pieniądze ._.

Offline IbnIblis

• (Not) A Faerie
  • Zuo
    • Moj profil na fb.
« Odpowiedź #77 dnia: 19 Sty 2013, 09:12:07 »
Chciałabym zobaczyć jak to jest i tyle :P

Wpusc sobie atropine do oczu... pragnienie sprawdzenia jak to jest byc niepelnosprawnym... no super... moze chcialabys tez by ktos przetracil Ci kolana bys zobaczyla jak fajnie jest jezdzic na wozku?
Czlowiek czlowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #78 dnia: 19 Sty 2013, 09:43:32 »
Wpusc sobie atropine do oczu... pragnienie sprawdzenia jak to jest byc niepelnosprawnym... no super... moze chcialabys tez by ktos przetracil Ci kolana bys zobaczyla jak fajnie jest jezdzic na wozku?

Zgadzam się, chociaż nie użyłabym aż tak mocnego porównania xD

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #79 dnia: 19 Sty 2013, 11:51:50 »
maiiaf nie wiem strzelałam tutaj akurat bo informacji żadnej nie było a innych nie mogłam znaleźć ale no mówie ja tak porównując to z moim -3.5 to widzę trochę gorzej ale nie porównam idealnie mając inny widok niż na obrazku. No i co do odległości czytania... przekichane ze ściągami.

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #80 dnia: 19 Sty 2013, 13:03:26 »
Katie, tak samo przekichane z zerkaniem na "pomoce naukowe". bo o ile ściągi ściągami, to na przykład u nas w klasie od polskiego 2 ściany są obwieszone tablicami, na geografii mapy... i co, nawet w okularach nie dojrzę :D

w sumie myślę, że jest jakaś granica (obstawiam około -2/-3 właśnie), gdzie bez okularów już i tak się nie widzi, potem tylko im głębsza wada, tym większa kolorowa plama... ;)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #81 dnia: 19 Sty 2013, 13:36:23 »
No pewnie tak. Po prostu odnoszę wrażenie że ja już tych drzwi po lewej stronie bym nie widziała, a na pewno nie widziałabym że są pomarańczowe :P. A tego co tam stoi (to chyba motor jest) to po prostu byłaby tylko szara plama że coś tam jest.

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #82 dnia: 19 Sty 2013, 16:15:32 »
przekichane ze ściągami.

O, tak... Niby mam małą wadę, ale w tym to wyjątkowo przeszkadza <.< A najgorzej, jak nie mogę tak ostentacyjnie zerknąć komuś przez ramię, tylko muszę ukradkiem spoglądać w bok (bez odwracania głowy), akurat tam, gdzie kończą się okulary... To jest tak potwornie irytujące xD

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #83 dnia: 19 Sty 2013, 18:46:13 »
Ej, kurczę, o co szum? Po prostu chciałabym zobaczyć jak to jest mieć niewielką wadę wzroku i nosić okulary. Czy to jest takie straszne?
IbnIblis, tak, chciałabym zobaczyć jak to jest być niepełnosprawnym pod wieloma względami, chciałabym zrozumieć jak takie osoby się czują, ale nie mam zamiaru w celach poznawczych ucinać sobie nóg i rąk.

Offline IbnIblis

• (Not) A Faerie
  • Zuo
    • Moj profil na fb.
« Odpowiedź #84 dnia: 19 Sty 2013, 19:26:13 »
Bo tak to zabrzmialo... inaczej co stoi na drodze Tobie i Twojej wyobrazni by np pojezdzic na wozku jeden dzien, tudziez wpuscic sobie te atropine by zobaczyc jak to jest jak sie nie widzi dobrze.
Czlowiek czlowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #85 dnia: 19 Sty 2013, 19:30:52 »
o co szum? o to, że nawet chyba nie wiesz ile dałyby niektóre osoby, żeby widzieć normalnie.

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Sty 2013, 19:33:21 »
Chodzi po prostu o to, że wychodzisz z uprzywilejowanej pozycji osoby, która nie musi borykać się z problemem słabego wzroku i sprowadzasz taką wadę do poziomu przeżycia, na co nie mogą sobie pozwolić osoby, które mają ją permanentnie.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Sty 2013, 19:43:01 »

Jestem w stanie zrozumieć gdybyś napisała coś na kształt "Ciekawa jestem jak to jest, bo nie mam żadnej wady, a noszę zerówki bo podobają mi się z wyglądu".

Jako wyjaśnienie jest to dobre, bo ciekawość jest dobra, ale to co napisałaś na początku zabrzmiało na prawdę idiotycznie :P

Schrödinger's Cat, mam zerówki, ale to żadna frajda, bo mogę sobie je zawsze zdjąć i mieć je całkowicie gdzieś :C
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #88 dnia: 19 Sty 2013, 19:51:43 »
Adiee no, po prostu to co napisałaś jest trochę bezmyślne.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #89 dnia: 19 Sty 2013, 19:58:16 »
...zwłaszcza, że możesz zobaczyć 'jak to jest' zakładając czyjeś okulary.