•  

Autor Wątek: Kosmetyki do włosów.  (Przeczytany 1757 razy)

Offline Miya

• Stocking And Curl
Kosmetyki do włosów.
« dnia: 07 Gru 2012, 16:36:08 »
Myślę że warto wyodrębnić ten dział, bo we "Włosach" wszystko się gubi na dłuższą metę ;)

~~~~~~~
Zna ktoś coś dobrego, żeby włosy się nie plątały tak bardzo (zwykła odżywka mało pomaga ;_;) ?

Nico di Angelo

• Gość
Odp: Kosmetyki do włosów.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Gru 2012, 20:35:24 »
Płukanie sokiem z cytryny. Trzeba wycisnąć trochę soku do jakiejś miski, wymieszać z woda i po umyciu i wypłukaniu włosów polać je tym. Ocet też podobno jest dobry, ale nie polecam ze względu na paskudny zapach.

A z odżywek to jest taka różowa Elseve, która świetnie wygładza włosy. Niestety jest bardzo naszpikowana silikonami, ale nie wszystkim to przeszkadza.

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Gru 2012, 22:13:06 »
jajko+nafta kosmetyczna+tran
śmierdzi okropnie, ale to się zmywa szamponem i jest ok. No jeszcze wypada się poczesać*
*nie mam poczucia dobrego humoru niestety :p
Wake up... TIME TO DIE!

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Gru 2012, 22:40:25 »
O, tranu jeszcze na włosy nie nakładałam xD

Maseczka z jajka, nafty, olejku rycynowego i takich tam jest dobra, ale raczej nie pomaga zbytnio na plątanie (chyba, że wynika ono z przesuszenia i "niedożywienia" włosów - na coś takiego dobre są oleje, dobrze się sprawdzają też niektóre kremy, np. takie do rąk, nakłada się na noc na włosy i rano zmywa i są ślicznie nawilżone ^^ ostatnio mam fazę na pielęgnacyjny Bambino, moja skóra głowy go lubi 8D ).

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Gru 2012, 22:47:10 »
A ja tak XD
i pamiętam to też z dzieciństwa, żeby "włosy były odżywione, grube i gęste".
Mama mi nakładała taką papkę na głowę, później worek na włosy i zmyć.
Teraz stosuję raz na jakiś czas, jak mi się chce.
Wake up... TIME TO DIE!

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Gru 2012, 23:15:28 »
ja sie czeszę raz na tydz także wiem jaki to ból plątanie włosów:D
ja używam masek do włosów WAX i jedwabiu.po tym rozczesuje bez problemu mimo że czeszę po tygodniu:P
czasami używam panteene do włosów kręconych/falowanych i jakieś ochraniacze od prostownic.
nawet jak mi włosy wypadają to nie narzekam na ich brak:P
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Gru 2012, 07:52:39 »
maska Alterry granat z aloesem, w większości rossmanów. Nieziemsko pachnie i zazwyczaj włosy ją kochają, zazwyczaj, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu nie podpasuje ;)

Miya, z tego co kojarzę to masz proste włosy? polecam czesanie tylko na sucho. a jak kręcone/falowane to tylko i wyłącznie grzebieniem tylko na mokro.

Frea, zależy jakiego jedwabiu używasz, ale większość zawiera alkohol wysoko w składzie, co na dłuższą metę bardzo wysusza włosy.

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Gru 2012, 09:14:23 »
U mnie to wynika z tego że dlugie są i jak chodze w rozpuszczonych dłużej niż 3-4 godziny to dredy mi się robią xD

Na sucho? :OO Dobra, wypróbuję :D I coś z waszych domowych. Jedwabiu też kiedyś używałam ale właśnie wysuszyło mi na wiór.  :-X

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Gru 2012, 22:30:48 »
używam jedynie TEGO,włosy dobrze się po tym rozczesują i układają ^^

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Gru 2012, 10:24:46 »
Ja jestem uprzedzona do Schwarzkopf :P Szczególnie do ich produktów modelujących włosy. Na ogół są słabe, ciężko się je zmywa i aplikuje. Jakoś mam z nimi odwieczny problem.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Gru 2012, 13:30:28 »
Ja próbowałam wcześniej różnych rzeczy i dopiero to pomogło mi ogarnąć moje włosy, a zmywa się nie dłużej niż szampon ;)