•  

Autor Wątek: Szyjecie? Projektujecie? Stylizujecie? Przerabiacie?  (Przeczytany 7562 razy)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
Odp: Szyjecie? Projektujecie? Stylizujecie? Przerabiacie?
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Maj 2012, 14:09:27 »
Boże, ten temat to manna z nieba ;D Akurat zaczęłam szukać inspiracji, bo w niedalekiej przyszłości mam zamiar zacząć projektować i sprzedawać ubrania wzorowane na Toxic Vision i ubraniach Emilie ;)

Co do butów - podobać mi się podobają, ale ja bym nie założyła ;D Między innymi ze względu na moje zbyt chude nogi. W demoniach wyglądałabym jak klaun.

A, i swoją drogą: przemierzając polski internet znalazłam buty podobne do Emilkowych, tylko że w srebrnej wersji i... na gigantycznej platformie ;p : http://www.crossdressshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_5&products_id=46

a TUTAJ jest całkiem fajny wybór pończoch, osobiście się wściekłam, że nie odnalazłam tego sklepu przed koncertem

hmmm czemu te buty bardziej niż z E kojarzą mi się z... tańcem na rurze? tyle tylko, że to sznurowane botki...

ciekawy ten Toxic Vision, choć zupełnie nie moja stylówa. Za to znalazłam tam chyba jedne buty specjalnie dla mnie: http://25.media.tumblr.com/tumblr_m3erprQouW1qc76fgo1_500.jpg
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2012, 16:37:23 wysłana przez Ankh »

Offline kejtuch

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj 2012, 14:20:20 »
Ech, wszystko pewnie przez tą metrową platformę

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj 2012, 16:39:38 »
Czasami bazgrnę jakiś szkic stroju, ale do szycia to ja się raczej nie nadaję. A szkoda... :<

Przerób sobie podkolanówki :P
Najpierw trzeba je kupić :F

Offline kejtuch

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Maj 2012, 22:10:48 »
Czasami bazgrnę jakiś szkic stroju, ale do szycia to ja się raczej nie nadaję. A szkoda... :<

ja na razie też nie ;D Po liceum idę na kurs szycia, tam sie wszystkiego dowiem. Jak na razie mogę liczyć co najwyżej na wiedzę mojej mamy :)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Maj 2012, 00:14:01 »
Ale taniej Ci wyjdzie ;p

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Maj 2012, 12:18:59 »
Jak byłam młodsza, to uwielbiałam szyć ubrania dla lalek i ostatnio stwierdziłam, że znowu mnie do tego ciągnie - no ale lalek już nie mam, zresztą mogłabym wykorzystać pomysły na uszycie czegoś dla siebie.
Mam zamiar przed wakacjami kupić sobie jakąś niezbyt drogą maszynę do szycia i się bawić. Babcia krawcowa, matka też szyje bardzo dobrze, więc chyba mi pomogą w początkach. ;)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #36 dnia: 13 Maj 2012, 12:33:17 »
Moja mama miała maszynę do szycia, ale chyba ją komuś oddała >.< Ile kosztuje najtansza?

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Maj 2012, 13:23:06 »
Najtańsza maszyna do szycia to niezbyt dobry pomysł. Sama mam jakąś taką podrzędną i nie jestem w stanie przeszyć ani cienkiego materiału (więc robienie czegokolwiek ze zwykłymi rzeczami, jak bawełniane bluzki, odpada), ani zbyt grubego. Lepiej popytać babcie / ciocie / znajome, czy nie mają pożyczyć.

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 13 Maj 2012, 20:34:46 »
Jedyna maszyna do szycia z jaką miałam w życiu bliższy kontakt to była taka zabawkowa młodszej siostry  ;D
Kiedyś szyłam ręcznie ubranka dla lalek, raz udało mi się stworzyć komplecik bluzka+spódnica, który całkiem przyzwoicie wyglądał.

Obecnie tylko czasami zdarza mi się przerobić jakieś nielubiane ciuchy. Moze pochwale się jednymi spodenkami XD Niestety na żywo tak ładnie się na mnie nie prezentują jak na zdjęciu bo są troszkę za duże.

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #39 dnia: 13 Maj 2012, 21:10:29 »
Co do "tanich" (uch, no kilka stów to dla mnie i tak dużo) maszyn, słyszałam różne opinie... Mimo to zaryzykuję.
Moja mama ma taką lepszą, więc teoretycznie mogłabym pożyczać, ale coś w niej aktualnie nie działa tak jak trzeba, zresztą bałabym się, że coś bardziej popsuję.

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Maj 2012, 09:52:59 »
tak ja uszyłam kostium dziecku, mam teraz 2 bluzki zaprojektowane ale maszyna mi sie popsuła :(
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Sie 2012, 23:45:33 »
Kiedyś była fajna maszyna w Lidlu "Silvercrest" (tak, mam ją ^^), moja mama ma dwie maszyny do szycia "Łuczniki" Ta pierwsza zielona jest dobra do szycia jeansu, skór (jest cholernie ciężka) i biały "Łucznik" do szycia lżejszego materiału)

Co do mojego szycia to tylko drobnostki ze średniowiecznych:
- 2 gremliny (1 otwarty ->wełenka z lnianą podszewką, 2->zamknięty wełenka z wełenkową podszewką)
Rękawiczki trójpalczaste (do przedłużenia)
- Giezło z długim rękawem i 'ciasnocha' na ramiączkach
- Cotte simple z krótkim rękawem (wspólnie z ciocią szyte, przedłużane)
- Cotehardie a la Cristine de Pisan (do poprawki)
- 2 chusty półowalne
- 2 pary nogawiczek lnianych
- rękawki do przypięcia do sukni spodniej
- obrobiłam część lnianego kawałka co ma udawać ręcznik
- fartuch
Aktualnie robię falbanki do kruselera, haftuję drugą stronę sakiewki (nie wiem czy jest poprawna, jeśli oryginał służył za relikwiarz), w przyszłości jeszcze taka zabaweczkę mediewalną: http://www.medieval-market.com/podglad.php?z=../img/sheep_new_2.jpg, ciekawa jest jeszcze myszka (http://www.medieval-market.com/pl/towar.php?id_towar=352&s=3):D

Z innych rzeczy:
- Pewne ubrania bratu przerabiałam i szyłam na cosplay LOLa (Ezreala, najgorsza była rękawica)
- uszyłam sobie dusik
- wykroiłam gorset i skończę go jak fiszbiny zamówię (oczywiście jak dojdą)
« Ostatnia zmiana: 12 Sie 2012, 23:38:24 wysłana przez Athoualia »
Wake up... TIME TO DIE!

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Sie 2012, 23:47:59 »
ja uszyłam dziecku FInna i Jake'a
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Sie 2012, 00:07:20 »
:D podobają mi się. Przypominają mi zabawki tildowe *.*
https://picasaweb.google.com/ole4ka27knigi/TildaLandsted
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Sie 2012, 00:42:32 »
Mój brat próbuje szyć Finnowe czapki :D