•  

Autor Wątek: Szyjecie? Projektujecie? Stylizujecie? Przerabiacie?  (Przeczytany 8272 razy)

Offline ro++en

• RaspBerry Muffin
  • **
  • fucking patronizing fucking
Odp: Szyjecie? Projektujecie? Stylizujecie? Przerabiacie?
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lis 2011, 13:33:38 »
Mam nadzieje, ze wstawiam to do dobrego tematu.
Jakis czas temu zrobiłam sobie taki oto naszyjnik inspirowany EA:
http://i.imgur.com/dsw5E.jpg
Nie jest idealny, ale mi się podoba ;D

I'M THE QUEEN OF FRANCE

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lis 2011, 14:20:59 »
Fajny :D Jak jest zrobione to serduszko na kłódce?
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline ro++en

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lis 2011, 14:24:55 »
wycięłam je z samoprzylepnego matowego papieru :) Jak tylko skapnie na nie woda to się rozpłynie, ale szczegół XD nie miałam lepszego pomysłu...na wszelki wypadek zrobiłam sobie trochę zapasowych serduszek ;P

I'M THE QUEEN OF FRANCE

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lis 2011, 14:43:22 »
Bardzo ładne.
Podoba mi się pomysł z kłódką ;)

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lis 2011, 14:51:03 »
Świetne! :) A to serdeuszko zawsze możesz potraktowac bezbarwnym lakierem do paznokci :) Będzie sę na pewno lepiej trzymało :) a i doda błysku ;) (ja do wszystkiego stosuje lakier do paznokci xD sick)
Being insane is part of my charm :)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lis 2011, 14:52:29 »
a może serduszko polakierować czymś?!
no ja właśnie miałam to samo napisać, utwardzacz receptą na wszystko!
jestem pod wrażeniem wszystkich waszych prac, moja przygoda z krawiectwem zakończyła się po uszyciu worka na kapcie w podstawówce :D

Offline ro++en

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lis 2011, 14:58:11 »
dobry pomysł z tym lakierem, jak tylko zdobędę bezbarwny lakier to napisze jak wyszło :)
na 100% biorę go na koncert w Progresji, będziecie miały niepowtarzalną okazje zobaczenia tego dzieła na żywo ;D

I'M THE QUEEN OF FRANCE

Offline lestrange

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Lis 2011, 15:30:36 »
Mam nadzieje, ze wstawiam to do dobrego tematu.
Jakis czas temu zrobiłam sobie taki oto naszyjnik inspirowany EA:
http://i.imgur.com/dsw5E.jpg
Nie jest idealny, ale mi się podoba ;D

ro++en, podoba mi się! :D też chciałam zrobić sobie jakieś dodatki w stylu Emilie, ale niestety nie mam smykałki do takich rzeczy.

Offline Minerva

• Chocolate Muffin
  • ?
    • Blog
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lis 2011, 23:54:44 »
Baaardzo stare Sufferki :P

Moje spodnie :3 (dobra, fragment :P):

Koszulka z pseudo krezą :P

Uszy szczura (wszyscy myślą, ze to miś, raz się zadażyło, ze jednorożec :P) Myślałam żeby naszyć jeszcze jakieś guziki i koraliki... Ale to może przy następnych uszach ^^

pseudo gorset (nie był szyty przeze mnie, naszyłam tylko serduszko i doszyłam takie... zaczepy, żeby można było zasznurować [wcześniej był na suwak! o.O])
Ale ogólnie fajnie wygląda, więc wstawiam :3

Spodenki ^^

I drugie spodenki:

:3

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Lis 2011, 23:58:44 »
Fajne ^^ Musze coś pokombinować z jakimiś spodenkami czy coś, bo trudnym to się nie wydaje. ;P

Offline lestrange

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Lis 2011, 15:39:14 »
Minerva, bardzo fajnie przerobiłaś te ubrania. Najbardziej podobają mi się gorset i spodenki ;)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Lis 2011, 00:53:06 »
gorsecik bardzo fajny, zapomniałaś dodać o naszywkach na plecaku :P

Offline SwanHeart

• TeaPot
  • *
    • deviantArt
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sty 2012, 15:27:16 »
Ja swoją przygodę z szyciem zaczęłam jako kilkulatek od wdzianek dla lalek ręcznie szytych ze znoszonych za małych ubrań własnych. Przed gimnazjum były marzenia o własnym salonie mody, ale tylko marzenia. Potem dłuuuga przerwa jeśli chodzi o szycie. Ze trzy lata temu zasiadłam pierwszy raz do jednej z maszyn mojej mamy (ma ich dwie plus ponad stuletni Singer dziadka) kiedy to musiałam coś skrócić lub zwężyć (już nie pamiętam) a mama nie miała na to czasu. Dała mi maszynę, instrukcję, pudełko z nitkami, pokazała jak zacząć. Potem trochę się wciągnęłam i zaczęłam przerabiać ubrania, które były już za małe, za duże a materiał był porządny i za ładny zby go wyrzucić. Z czasem podjęłam próbę uszycia sobie spódnic z materiałów zakupionych za grosze w sh. W tej chwili mam kilka pomysłów do zrealizowania dla siebie w niedługim czasie. Muszę tylko wydrukować odpowiednie wykroje, nałożyć, wyciąć i zszyć. Nie są to ubrania w sylu EA tylko takie zwykłe (choć nie do końca), które mogę nosić na co dzień. Mam jeszcze w kolekcji kilka broszek z pozostałości po spódnicah i guzików. Jak będę miała czas to zrobię zdjęcia i pokażę.

W tej chwili całkiem poważnie myślę o studiach (zaocznych oczywiście) na kieunku projektowanie ubioru. Muszę tylko poszukać uczelni z najodpowiedniejszą dla mnie ofertą i zebrać na nie pieniądze. Jak na razie na Śląsku znalazłam Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach i Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Jeśli ktoś wie coś wiecej na temat tych uczelni niż to, czego można się dowiedzieć na stronie to będę wdzięczna za informacje. Tak samo, gdyby koś wiedział coś o innych tego typu szkołach na Śląsku.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Sty 2012, 13:09:36 »
No ja Cię proszę :D Bielsko aaaa moje miasto ;) Moja kolezanka jest na Włóknie na ATHu i sobie chwali, z tego co wiem też ma zamiar projektować ciuchy ale jak tam jej idzie to w sumie nie wiem bo dawno się już nie widziałyśmy :) Kurcze, to Ty ze śląska jesteś :D Zorganizujmy śląskie spotkanie muffinów ;) Znam jeszcze conajmniej 2 kobitki z Katowic + one chyba tez mają znajomych, którzy lubią EA i może coś jeszcze by się znalazło :D Generalnie ATH jest spoko, jak masz średnią wysoką ze szkoły średniej + jakieś tam punkty za maturę to jest duża szansa na otrzymanie stypendium 500zł/mieś, więc chyba warto ;) A Bielsko to miasto zajebiste więc polecam :D
Being insane is part of my charm :)

Offline SwanHeart

• TeaPot
  • *
    • deviantArt
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Sty 2012, 14:25:54 »
No to fajno! Ja niestety potraciłam kontakt z osobami, które słuchają tego typu muzykę. Porozjeżdżali się po Polsce i świecie. Z tym spotkaniem to całkiem fajny pomysł.
Jeśli chodzi o moją średnią ze szkoły średniej to jest całkiem wysoka. Ze studiów dziennych też (stypendium było na licencjckich - uzupełniające magisterskie przerwałam po 3cim semestrze z kilku powodów). Jednak to było zarządzanie czyli kierunek zupełnie nie związany. Jeśli chodzi o Bielsko to plusem jest też to, że to szkoła publiczna. A samo miasto z chęcią bym poznała, bo nie miałam jeszcze okazji. Dziękuję za info Choco.