•  

Autor Wątek: Saga "Zmierzch"  (Przeczytany 1432 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Saga "Zmierzch"
« dnia: 24 Lis 2012, 10:24:19 »
Ktoś musiał :D

A więc, jak już zarówno seria książkowa jak i filmowa dobiegła końca, jak Wam się podoba? Ulubione postacie? Refleksje (haha)?

Ja osobiście jestem w "Zmierzchu" na nowo zakochana, uważam, że jest świetny, natomiast nie jako dzieło sztuki czy jakiś oryginał (chociaż sparklujące wampiry to nowość) czy coś ogólnie "dobrze zrobionego i przemyślanego" ani też specjalnie mądrego, natomiast jest to dla mnie idealny film na nudny wieczór, książki lekko się czytało i mimo wszystko mnie wciągnęły ("matko, to tak skandaliczne, że co będzie dalej?! :O"). Świat przedstawiony mi się podobał, postaci rownież (kto nie chciałby żyć życiem Cullenów albo mieć swojego wilkołaka, niekoniecznie jako gay-frienda :D).

No i Alice Cullen, moja miłości życia xD Bardzo inspirująca postać, chciałabym być jak ona i szerzyć radość gdzie tylko popadnie i wszystkich uszczesliwiać. Pominę narazie spojlery z ostatniej części dot. jej, ale rozczarowało mnie to, że w filmie wyjaśnili genezę każdego z wampirów właśnie z wyjątkiem Alice, a ten wątek mimo wszystko miał ogromny wpływ na to, dlaczego jest właśnie taka a nie inna (przynajmniej wg mojej interpretacji, dla niepamietających: Alice była torturowanym pacjentem szpitala psychiatrycznego i straciła pamięć).
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
Odp: Saga "Zmierzch"
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lis 2012, 12:12:12 »
Ale w pierwszej części było wyjaśnione, o co chodziło z Alice: jako mała dziewczynka trafiła do psychiatryka, bo miała wizje przyszłości. Trzymano ja w izolatce i dlatego nie pamięta nic sprzed swojej przemiany. Stamtąd wyciągnął ja zakochany w niej wampir i ją przemienił ale dopadł ich James, który chciał ją zjeść. Starszy wampir poległ w jej obronie, James zwiał a Alice zaczęła mieć wizje na temat Jaspera i się spotkali i dalej to wiadomo ;)

Ok, wydało się, czytałam wszystkie cztery części i to nie raz. Ogólnie zgadzam się z wypowiedzią Alice (haha), ta książka to taki odpowiednik pączka za złotówkę. Wiadomo, że ani zbyt smaczny ani pożywny ale jest słodki i człowiek jakoś tak to łyka i nawet chce więcej ;D natomiast filmy są strasznie szajsowate i kiczowate i o matko. Do nich nie wrócę na pewno.

ALE ostatnio byłam z mama na piątej części i przez jakiś czas myślałam, że zmienią zakończenie o.O
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis 2012, 12:52:13 »
dla mnie zarówno książki jak i filmy z sagi "Zmierzch" to takie odmóżdżacze, ot, nie wymagająca zaangażowania rozrywka. nie można przecież czytać i oglądać wyłącznie rzeczy ambitnych i korzystnych dla intelektu (to znaczy pewnie można, ale ja nie mogę, umysł się blokuje, więc trzeba go jakoś "rozluźnić"). nic nadzwyczajnego, lekkie, przyjemne, estetyczne. w sam raz na nudę, stres czy pragnienie zapomnienia o problemach. :)

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lis 2012, 12:57:33 »
on przemienił Alice żeby James na nią przestał polować. Zresztą James powiedział że tylko na Alice miał większą chrapkę niż na Bellę.

kto redaguje to: http://twilightsaga.wikia.com/ ??  bo tu całkiem poważnie jest jej hist rozwinięta...

oglądałam, czytałam nie raz... można odpocząć i sobie pomarzyć jakie to życie może być piękne a realia takei kijowe:P
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lis 2012, 16:57:14 »
prawdę mówiąc ja nawet za bardzo nie wiem o czym to jest, słyszałam tylko, że chodzi o romans z wampirem xD

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lis 2012, 19:44:15 »
bałam się, że mnie znienawidzicie, ale uważam, że książki są całkiem całkiem
filmu nowego nie widziałam, ale od dwójki w górę były łagodnie mówiąc beznadziejne...

ale i tak nic nie przebije Intruza S. Meyer - nieporównywanie lepszy niż zmierzch <3 każdemu polecam
i dużo poważniejszy

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lis 2012, 22:44:49 »
Ankh, tak, w książce to było wyjaśnione, przecież napisałam, ale w filmie nie było tego :P

Popieram całym sercem, Angelene ^^ A ludzie się na mnie głupio patrzą jak mówię, że nałogowo czytam pudelka. No kurczę, co jest bardziej odmóżdżającego niż plotki o ludziach, którzy są nikim ale są sławni i wie się dzięki temu o kogo chodzi i można być na bierząco? XD

A filmy mi się w przeciwieństwie do Ankh bardzo podobały, co prawda chwilami się okrutnie nudziłam, ale były też fajne momenty no i przede wszystkim humor.
Poza tym jak byłam na maratonie (tak, byłam :D) miałam świetną salę - ilekroć była klata Jacoba ludzie bili gromkie brawa i piszczeli (niektórzy aż wstawali z wrażenia), a jak Bella się z kimś całowała też były brawa i gwizdy. Generalnie bardzo sympatycznie, przy scenie z Charliem było wielkie masowe "aaaawwwww", dużo śmiechu, generalnie bardzo komediowo cała sala podeszła do filmu (i sądzę, że właśnie tak powinno się do niego podchodzić - jak do komedii romantycznej z chwilami grozy).

Nie dotrwałam mimo wszystko do piątej (a nawet do czwartej, hehe, dziewczynka musi kiedyś spać) części na maratonie, więc jeszcze jej nie widziałam. Ale planuję się wybrać ^^

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lis 2012, 20:58:58 »
A mi się książki podobały. Czytywało się gorsze, te nie są jakieś mega-super-ekstra ale czytać miło ;) No i rzecz jasna marzyć o tym żeby być takim pięknym, gigantycznym wilczyskiem :D

Filmy zrąbane na całej linii.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lis 2012, 21:00:27 »
Wczoraj siostra mi włączyła drugą albo trzecią część tego filmu.

Myślałam, że zasnę.

Przełączyłyśmy się na Pamiętniki wampirów and it was k.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lis 2012, 21:10:48 »
Koleżanki usiłowały mnie wyciągnąć na ostatnią część, ale ostro walczyłam  ;D
Nie pojmuję logiki w chodzeniu do kina na film, który mi się nijak nie podoba. Nie dość, że zmarnowałabym  pieniądze, to jeszcze poparłabym coś, czemu jestem przeciwna... ???
Już prędzej bym poszła na którąś z części Igrzysk Śmierci(a podobno film ma się średnio do książki, jak to zwykle bywa)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lis 2012, 10:09:32 »
"poparlabym coś czemu jestem przeciwna" - tzn? ^^