•  

Autor Wątek: cera  (Przeczytany 8651 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: cera
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Lis 2012, 07:26:28 »
Ta z misiem w logo :D popularna taka
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Lis 2012, 23:03:09 »
A ja powiem tak: wypróbuję metodę mojej mamy - twórczyni biżuterii i zaczne przy sobie nosić amulet - odpowiedni kamień półszlachetny.

Proszę o nieśmianie się, na egzaminy zawsze chodzę obwieszona kamieniami na wspomaganie umysłu i radze sobie nie najgorzej. A ostatnio strasznie mnie brzuch bolał przez kobiece sprawy, mama mi dała kamień "na bóle", wzięłam go do ręki, po 5 minutach ból zmniejszył się o 80% :)

A wracając do cery, znalazłam listę kamieni, które mają pomóc tutaj: http://www.naturaity.pl/apteka-natury/kamienie-i-metale/item/127-kamienie-na-%C5%82adn%C4%85-cer%C4%99.html

Dam znać, czy to coś dało :)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Lis 2012, 23:05:38 »
moja klientka robi amulety różne :D
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Gru 2012, 08:58:24 »
Nigdy nie mogłam się przekonać do wiary w takie amulety :P

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Gru 2012, 12:45:36 »
zazwyczaj nie mam problemów z cerą, zdarzają się jakieś sporadyczne wypryski, jednak bez podkładu z domu nie wyjdę, mam takie wory pod oczami, że tragedia.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Gru 2012, 13:32:55 »
Nigdy nie mogłam się przekonać do wiary w takie amulety :P
A ja powiem, że działają, przynajmniej w tym wypakdu.
Oczywiście staram się tez podążać za wskazówkami dietetycznymi: jem mniej słodyczy i piję inne napoje niż tylko czarna herbata, ale po pierwszym przemyciu twarzy "sokiem z kamienia" (jak to się żartobliwie przyjęło w mojej rodzinie) nawet wągry mi zaczęły znikać. A przebarwienia schodza w rekordowym tempie. Tak więc polecam ;)

Aha jeszcze dodam: na pojedyncze wypryski, zwłaszcza takie bolesne, polecam aloes.

Ae trzeba się umieć z nim obchodzić. Najlepiej jest mieć żywą roślinkę w domu i co jakiś czas uciachać i odpowiednio obrobić jeden listek :)

Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Gru 2012, 14:06:41 »
Jak wygląda taki "sok z kamienia"?

Moja twarz ostatnio zaczęła żyć własnym życiem i niestety nie postanowiła tego ze mną skonsultować.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Gru 2012, 14:11:44 »
Bierzesz kamienie półszlachetne (ja używam ametystu i kryształu górskiego), wieczorem zostawiasz je w misce z wodą, rano przemywasz tą woda twarz. Niby nic a mi pomogło :)
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Gru 2012, 14:13:30 »
W sumie to brzmi całkiem ciekawie :P Może spróbuję czegoś takiego, a nóż widelec moja podświadomość zostanie oszukana i stanie się cud.

A jeśli chodzi o trzymanie sobie peta w postaci leczniczego cudownego aloesu, to żałuję, że na to nie wpadłam, świetny pomysł :D Już wiem o co poproszę na urodziny :)

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Gru 2012, 16:06:09 »
aloes jest milutki. mam taką ładną roślinkę na parapecie i czasem rzeczywiście ciacham jej listki w celu nałożenia soku na twarz, ale poza tym sam aloes jest niezłą ozdobą, która nie wymaga ode mnie nadmiernego zaangażowania (podlewam, kiedy sobie przypomnę ;p).

a mojej cery kompletnie nie rozumiem. czasem jest idealnie, tak że patrzę w lustro i dziwię się, że to ja, a innym razem to aż wstyd się pokazać ludziom. nie potrafię zaobserwować, od czego to zależy, zwalam na hormony i tak zwane dojrzewanie, ale chyba powinnam też ogarnąć jakoś swój sposób odżywiania i styl życia...

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Gru 2012, 16:13:44 »
No u mnie podobnie, moja cera ma okres (PMS included) częściej niż ja.

Geraldine

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Gru 2012, 10:34:43 »
Też mam aloes i używam go do przygotowania odzywek na włosy ;)
na twarz też chyba zacznę stosować.

Dziewczyny a miała któraś w was robiony peeling ziołowy (głęboki)? Podobno daje lepsze efekty niż mikrodermabrazja i kwasy.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Gru 2012, 11:58:56 »
Ogólnie słyszałam tylko opinie, ze peeling ziołowy jest dobry o ile sie z nim nie przesadza i nie używa za często. No i nie jest dla każdego rodzaju cery, ona chyba nie powinna być sucha, ale nie jestem pewna.

Geraldine

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Gru 2012, 21:38:25 »
No właśnie słyszałam, że jest ok, moja znajoma miała 3 zabiegi i sobie chwali... bo ja się trochę kwasów boję ;) ale ten ziołowy podobno bardzo nieprzyjemny jest.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Gru 2012, 22:39:43 »
Zdzieranie skóry na ogół nie jest miłe xD