•  

Autor Wątek: Wasze ulubione podkłady, fluidy, tusze do rzęs i kredki do oczu ;D  (Przeczytany 9112 razy)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Odp: Wasze ulubione podkłady, fluidy, tusze do rzęs i kredki do oczu ;D
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Lis 2011, 19:49:52 »
No, ale tam masz napisane, ze nie matuje. Poza tym, ja mam taki, ale w słoiczku. No, i nie wiem, gdzie ta lasia od pierwszego komentarza wyczytała, ze ma matowić, ale u mnie tego nigdzie nie ma napisanego.

I, no właśnie, to jest Match, a nie Mat, że się powtórzę.

Edit: Z tego, co widzę, to mój jest w żelu. Być może dlatego jest wg mnie lepszy, niż komentarze by wskazywały na tej stronie. Ja mam cere mieszaną, która czasem się przesusza. Raczej się nie świecę i generalnie mocno kryjący podkład nie był mi potrzebny. A jasność (mam 103) jest moim zdaniem ogromną zaletą. Ten szybko "znika" na skórze, ładnie się z nią zlewa i prawie go nie widać - poza oczywistym wyrównaniem kolorytu.
« Ostatnia zmiana: 30 Lis 2011, 19:55:08 wysłana przez Kojot »
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Lis 2011, 19:56:11 »
Ale jeśli człowiek po podkładzie się świeci, to jest to zły podkład  ;)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Lis 2011, 19:58:12 »
Wiesz, podkład to nie puder. Jeżeli podkład nie matowi (tzn., nie ma zaznaczone, ze ma to robić), to moim zdaniem to nie problem, bo ja nie przepadam za jakąś cementowo suchą cerą codziennie. Matowić mają pudry.

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Lis 2011, 20:03:57 »
Ale żaden puder nie pomoże jak podkład fatalny. Poza tym każdy podkład ma za zadanie maskować niedoskonałości a nie ich dodawać  :) Jeśli na podkładzie nie jest napisane że "usuwa pryszcze" to chyba nie znaczy że może je tworzyć  :D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Lis 2011, 20:10:41 »
No tak, ale po co np mi podkład matujący, jeżeli ja się z natury nie świecę, a moja skóra wręcz miejscami się przesusza? Poza tym, ten podkład nie tworzy świecącej się skóry, po prostu jej nie zasłania. Podkłady matujące są robione do cery tłustej i mieszanej, a do suchej i mieszanej są zwykłe.

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Lis 2011, 20:16:27 »
No tak, ale po co np mi podkład matujący, jeżeli ja się z natury nie świecę, a moja skóra wręcz miejscami się przesusza? Poza tym, ten podkład nie tworzy świecącej się skóry, po prostu jej nie zasłania. Podkłady matujące są robione do cery tłustej i mieszanej, a do suchej i mieszanej są zwykłe.
Toż przesuszona skóra również miewa skłonności do świecenia! A podkład nie powinien wysuszać, nawet ten stricte matujący. A złe podkłady mają tę skłonność że i na nieświecącej się cerze po zważeniu się zrobią oleistą warstwę.

Offline anquisette

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Gru 2011, 10:06:07 »
podkład: matujący L'Oreal mieszany z białym fluidem Star Gazer, bo nawet najjasniejsze są za ciemnie dla mnie. Pudru na codzień nie uzywam, jak już to jakiś matujący czasem... a juz rozświetlającego unikam totalnie, przy mojej cerze wygląda strasznie... Różu niet, nie lubię.
kredka czarna+ eyeliner - tak, jedno i drugie, dla wzmocnienia efekty czasem tez cień, kocham smokey eyes. Tusz z natury po 9 zł jakiś... polecam, lepszy od większości drogich, a patrząc na cenę nigdy bym się nie spodziewała tego.
usta... zależy od humoru, albo bezbarwny błyszczyk lub pomadka ochronna, albo jak mam zadziorny humorek, perfidna czerwień ;)

Offline Cathhhy

• Vegan Cookie
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Gru 2011, 19:50:17 »

Toż przesuszona skóra również miewa skłonności do świecenia! A podkład nie powinien wysuszać, nawet ten stricte matujący.

Nie powinien, ale smutna prawda jest taka że zazwyczaj podkłady matujące wysuszają...i to nawet bardzo tłustą skórę ::) Ja mam właśnie taką, więc używam różnych podkładów matujących i przy dłuższym używaniu skóra się robi sucha ( i zaczyna wariować, bo jak jest sucha to zaczyna się przetłuszczać jeszcze bardziej i tak w kółko...)...Lepszym rozwiązaniem jest chyba jednak puder bez talku i bibułki matujące....

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: 27 Gru 2011, 21:28:03 »

Toż przesuszona skóra również miewa skłonności do świecenia! A podkład nie powinien wysuszać, nawet ten stricte matujący.

Nie powinien, ale smutna prawda jest taka że zazwyczaj podkłady matujące wysuszają...i to nawet bardzo tłustą skórę ::) Ja mam właśnie taką, więc używam różnych podkładów matujących i przy dłuższym używaniu skóra się robi sucha ( i zaczyna wariować, bo jak jest sucha to zaczyna się przetłuszczać jeszcze bardziej i tak w kółko...)...Lepszym rozwiązaniem jest chyba jednak puder bez talku i bibułki matujące....
Jeszcze mi się nie zdarzyło aby podkład mi jakoś szczególnie przesuszał, może dlatego że najpierw robię dokładny wywiad przed kupieniem jakiegokolwiek  ;) Ale kosmetyki potrafią oferować różne dodatkowe atrakcje więc wcale mnie nie dziwi że takie też.

Offline Cathhhy

• Vegan Cookie
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Gru 2011, 23:38:13 »
Może Twoja skóra nie jest aż tak bardzo podatna na przesuszenie...bo moja to sama nie wie czego chce  :P A jakich matujących podkładów używałaś i nie zrobiły ci przykrej niespodzianki?

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Gru 2011, 00:39:10 »
Może Twoja skóra nie jest aż tak bardzo podatna na przesuszenie...bo moja to sama nie wie czego chce  :P A jakich matujących podkładów używałaś i nie zrobiły ci przykrej niespodzianki?
Stricte matującego używałam tylko rimmela, średnio krył, średnio matował to go sobie darowałam  ;) Używam pudru stay matt i z matem wspólnego nic nie ma ale miewałam nie raz tak fatalne pudry że na razie boję się zmienić :-X
A moja skóra ma tendencję do przesuszania się i przetłuszczania jednocześnie  ;D w innych rejonach co prawda, ale i tak jest to dosyć kłopotliwe w doborze czegokolwiek  :-\

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Gru 2011, 16:59:17 »
Moja skóra też lubi sie przesuszac i przetłuszczać jednocześnie. Obecnie by się nie świeciła używam... kremu do zniszczonych rąk Garniera, taki w czerwonej tubce XD Działa!

Offline Cathhhy

• Vegan Cookie
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Gru 2011, 18:17:55 »
O, a u mnie akurat Stay Matte całkiem dobrze działał...
Biały puder Star Gazer tez jest całkiem niezły, zaczęłam go używać ze względu na to, że jest biały ;D, a tu się okazał przy okazji ładnie matujący.

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Gru 2011, 17:50:23 »
Moja skóra też lubi sie przesuszac i przetłuszczać jednocześnie. Obecnie by się nie świeciła używam... kremu do zniszczonych rąk Garniera, taki w czerwonej tubce XD Działa!
Toż on mocny bardzo, nie dzieją się żadne dziwne atrakcje?  :o Bardzo go kocham w kontekście rąk, ale żeby do twarzy go używać to bym nie pomyślała.
Biały puder Star Gazer tez jest całkiem niezły, zaczęłam go używać ze względu na to, że jest biały ;D, a tu się okazał przy okazji ładnie matujący.
Zabieram się do kupna tego pudru już długi czas, w końcu trzeba będzie  :)

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Gru 2011, 18:17:07 »
Nie, żadne dziwne atrakcje się nie dzieją, ale średnio to to nawilża tak szczerze. I naprawdę się po nim skóra nie świeci.