•  

Autor Wątek: Doctor Who  (Przeczytany 13335 razy)

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
Doctor Who
« dnia: 12 Paź 2012, 20:40:29 »
Cytat: Wikipedia
Historia opowiada o tajemniczym, ekscentrycznym osobniku, przedstawiającym się po prostu jako "Doktor". Podróżuje on w czasie i przestrzeni za pomocą statku kosmicznego o nazwie TARDIS, który wygląda jak niebieska budka policyjna.

Ze względu na wciąż rosnącą liczbę użytkowników oglądających ten cudowny serial stwierdziłyśmy, że chyba przydałby mu się osobny temat.
Tak więc, przyznawać się: oglądacie? Kto jest Waszym ulubionym Doctor'em? A towarzyszem/towarzyszką? Macie ulubionego wroga tytułowego Time Lord'a?

UWAGA:

sporo ludzi z forum nie jest jeszcze 'na bieżąco' z serialem, także uprasza się o ukrywanie spoilerów

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Doctor Who
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Paź 2012, 21:12:25 »
No cóż, chwilowo jestem dopiero na trzecim sezonie ale powiem jedno - jest świetny. ^^ Uwielbiam dziewiątego i dziesiątego Doctora po równo: dziewiąty był taki godny zaufania, w bardziej widoczny sposób "kosmiczny" i wiecznie pełen entuzjazmu a dziesiąty jest strasznie fajny z tym swoim wiecznym zakręceniem i taki zadziornie geekowsko sexy <3.

Co do wrogów - jak do tej pory najlepszy był kontakt Cybermanów z Dalekami, mimo całej grozy sytuacji (Boże jakiej grozy co ja gadam) śmiałam się jak opętana :D

A jeszcze dodam jedno pytanie: który kawałek z soundtracków najbardziej lubicie? Dla mnie nie ma nic lepszego niż Doctor's Theme.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=fxlG15BcCyE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=fxlG15BcCyE</a>
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Paź 2012, 21:19:06 »
^ co do Cybermanów i Daleków, te ich konwersacje były zabójcze! "Us Daleks have no sense of style." "That is obvious." <3

To może odpowiem na swoje własne pytanka.
Ulubiony Doctor: 10tka
Ulubiony/a "companion": River
Ulubiony villain: WEEPING ANGELS!

Edit: mój ulubiony meme z Doctorem:
« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2012, 21:31:13 wysłana przez whatewa »

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Paź 2012, 21:37:47 »
A mi się ten Doctor z 2005 podobał, z Rose. Ostatnio widziałam 1 odcinek ten z misją na Marsie (z tych nowych). Aczkolwiek będę oglądała po kolei.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2013, 23:55:25 wysłana przez Athoualia »
Wake up... TIME TO DIE!

Offline whatewa

• Mad Girl
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Paź 2012, 21:44:59 »
^ jsyk, nie pisze się dr/Dr, bo Doctor to jego ,"imię" (a raczej pseudo, bo jego prawdziwe imię jest nieznane - dlatego serial ma taki tytuł w ogóle), nie tytuł naukowy (wiem, czepiam się, ale to jest taki mój mały pet peeve XD).

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź 2012, 22:14:57 »
Ja niedawno skończyłam szósty sezon i czekam aż będę miała trochę czasu, żeby zabrać się za siódmy (o nie, będę musiała czekać na nowe odcinki :O). Co do Doctora, to "moim" jest zdecydowanie dziesiąty. Moim zdaniem najzabawniejszy i... taki uroczy. :D

Ulubionego towarzysza chyba nie potrafię wybrać. Najpierw uwielbiałam Rose, ale sporo straciła w moich oczach słabym występem w 4 sezonie (tak się cieszyłam, że wróci i tak na to czekałam, a Billie Piper kompletnie mnie rozczarowała swoją grą, IMO była okropnie sztuczna). Potem był Captain Jack, który kupił mnie od pierwszego odcinka i on z kolei za każdym razem kiedy wracał był absolutnie cudowny. No i Donna. Była taka inna od Rose i Marthy, baaardzo zabawna, trochę w gorącej wodzie kąpana i potrafiła pokazać Doctorowi, gdzie jego miejsce. :P I w końcu któraś na niego nie leciała. :D River lubię, ale chyba bardziej podoba mi się jej wątek niż ona sama.

Wrogowie! Weeping Angels ofc. Ale uwielbiam też Mastera i Daleków.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kq-DhjidQxk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kq-DhjidQxk</a>

Offline whatewa

• Mad Girl
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Paź 2012, 22:26:54 »
A, zapomniałam o jeszcze jednym pytaniu: ulubiony rodzaj kosmitów (nie koniecznie wrogi)! Moim zdecydowanie są The Ood. :D

<3 <3

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Paź 2012, 22:55:51 »
I w końcu któraś na niego nie leciała. :D
Tarkiina, ale pomyśl...no nie poleciałabyś na Doctora na ich miejscu? Bo ja owszem poleciałabym :P

No dobra, może nie na Dziewiątkę i Jedenastkę, ale na Tennan...ekhm Dziesiątego? ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2012, 10:48:26 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Paź 2012, 10:44:58 »
Dodaje do swojej wypowiedzi Weeping Angels
Wake up... TIME TO DIE!

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Paź 2012, 10:59:38 »
Ja nie oglądam, zdarzyło mi się parę razy natknąć na owy serial. Jakoś mnie nie pochłonęło, ale przypuszczam że to ze względu iż nie lubię oglądać żadnych seriali.  :P
poprzedni nick: Haunted, HauntedParadise

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Paź 2012, 15:03:35 »
Tarkiina, ale pomyśl...no nie poleciałabyś na Doctora na ich miejscu? Bo ja owszem poleciałabym :P

To już inna sprawa :D Chodziło mi o to, że trzecia companionka pod rząd, która leciałaby na Doctora byłaby męcząca. Dla mnie Donna była baaardzo miłą odmianą. Zresztą sama się przekonasz, że nie sposób jej nie kochać :P

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Paź 2012, 13:20:54 »
Ok, wczoraj o...3.30 skończyłam trzecią serię. Moje uwagi:

- Face of Boe...

- Master is the Master. Najlepszy wróg Doctora Who jak dotąd moim zdnaiem.

- odcinek "Blink" miażdży system

-Doctor jako człowiek był STRASZNY

- Martha była fajna, szkoda, ze to koniec z nią...Ale i tak wolałam Rose
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Paź 2012, 19:40:16 »
^ ale nie oblałaś się herbatą na wiadomość o Boe? ;D
____
Mam newsa, Neil Gaiman napisał kolejny odcinek DW, będzie to przedostatni z drugiej części siódmego sezonu. ;D Biorąc pod uwagę fakt, że jego "The Doctor's Wife" jest jednym z moich ulubionych odcinków 11stki (+ to, że Gaiman to jeden z moich ulubionych pisarzy), nie mogę sie doczekać. <3

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Paź 2012, 19:46:30 »
Nie, ale po raz pierwszy w życiu dosłownie opadła mi szczęka :D
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Paź 2012, 01:46:00 »
Znalazłam coś cudownego ( UWAGA: NIE OGLĄDAC PRZED SKOŃCZENIEM 6stego SEZONU!):
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QSw4Dfup3rI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=QSw4Dfup3rI</a>

Nigdy nie skojarzyłam tej piosenki z relacjami River/Doctor, ale tekst pasuje niemal idealnie. :o