•  

Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 8327 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: Książki
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Lip 2015, 00:14:16 »
Ostatnio jestem za głupia na czytanie czegokolwiek inteligentnego, wiec zabrałam sie za "cudowna medycynę św. Hildegardy", ponieważ została mi ona pożyczona "w dobrej wierze", wiec uznałam, ze wypada. A ze kompletnie nie jest to pozycja wymagająca intelektualnie (zarówno dla czytelnika jak i autora...) to niezle mi idzie. Moje oczy krwawią i mam poczucie utraty kontaktu z rzeczywistością z każda nowa debilna kwestia poruszona w tej książce. Liczyłam na to, ze w otoczce "średniowiecznej medycyny naturalnej" i katofanatyzmu znajde cos wartościowego jak np. faktyczne, naukowo-słuszne ziołolecznictwo, apiterapię, cokolwiek. Jednak nie. Nie polecam.

Dla przykładu jeden z durniejszych tekstów (mniej wiecej): "Człowiek wykorzystuje zaledwie 10% swojego umysłu, jestem pewien, ze święta hildegarda wykorzystywała duzo wiecej i za pewne jest to naukowe uzasadnienie jej boskich objawień."
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
  • What's That? You think I'm Mad?!
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Lip 2015, 09:12:59 »
Ostatnio skończyłem bardzo dobry zbiór opowiadań Lovecrafta "Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści".
Historyjki są bardzo klimatyczne i świetnie napisane, ale jednocześnie są też bardzo przewidywalne. Nie zmienia to faktu, że mam ochotę na więcej.  ;D
Buduj swoją podstawę systemu wierzeń z bogactwa własnych życiowych doświadczeń.

? Robert Bruce

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Lip 2015, 22:15:58 »
Lovecraft świetny, a tą Hildegardę bym przeczytała chociażby po to, by się pośmiać :D
Wake up... TIME TO DIE!