•  

Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 8318 razy)

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
Odp: Książki
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sty 2011, 12:34:09 »
Wziąłem pod uwagę Twój post i BatBite sumując wyszło mi kiepski xD

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Sty 2011, 16:30:09 »
A zna ktoś z was George'a Martina? :) I np jego znakomitą książkę Ostatni Rejs Fevre Dream? Genialna :) Tak samo jak jego zbiory opowiadań :)
Being insane is part of my charm :)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sty 2011, 19:57:22 »
gdyby ktoś miał kiedyś zamiar czytać "Świat dysku" kochanego Pratchetta, to proszę bardzo, instrukcja obsługi :D
http://pannakojot.soup.io/post/103961243/Image
To się dzieje teraz. Armageddon.

Sangrin

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Sty 2011, 01:16:39 »
Co do książek - jestem lekturomanem. Pochłaniam przynajmniej 2-3 na miesiąc. Podniosłem czytanie do poziomu sztuki, a raczej sportu. Potrafię iść i czytać. Autobus, lekcja, poczekalnia - nie stanowi przeszkody.
Co do ulubionego autora - Oscar Wilde (naprawdę ciężko było wybrać).

Ulubione książki w kolejności przypadkowej, te naj naj.

- Portret Doriana Graya
- Boska Komedia
- Diuna
- Mistrz i Małgorzata
- Odyseja
- Hamlet
- Romeo i Julia
- Zbrodnia i Kara
- Wiedźmin
- Upadek Gigantów
- Wyznania Gejszy
- Zew Cthulhu
- Makbet
- Cierpienia Młodego Wertera
- Faust

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Sty 2011, 18:53:39 »
Chyba nie ty pierwszy czytasz gdzie popadnie x3

Jestem w trakcie mistra i małgorzaty! Zachwyca :D
A Nie-boska komedia?
TAAAK!!!! WERTER!!!!!
A co do wyznań gejszy, co sądzisz o pewnych kontrowersjach co do prawdziwości niektórych określeń? To znaczy, czytałam Gejszę z Gion byłej gejszy Iwasaki Mineko. Między innymi ona rozmawiała z autorem (bądź co bądź, nie-japończykiem) i nie zgadza się co do niektórych rzeczy (m. in. rytuału "oddawania dziewictwa", nie pamiętam oryginalnej nazwy ^^;;).

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Sty 2011, 20:40:21 »
Wyznania Gejszy, choć bardzo ciekawe, były ewidentnie zrobione "pod czytelników" czyli z uproszczeniami. A wątek licytacji za mizuage (tak to się nazywało) to już w ogóle przekłamanie.
Co do MIneko Iwasaki, to za udzielanie informacji autorowi "Wyznań Gejszy" grożono jej śmiercią. Nieładnie z jego strony, że mimo wyraźnego życzenia Iwasaki wymienił jej nazwisko w podziękowaniach...

Co nie zmienia faktu, że książkę uwielbiam jako powieść.

A i tak najlepsza książka o gejszach jaką czytałam to "Gejsza" Lizy Dalby. Niby praca naukowa, a przystępna i bardzo ciekawa. Polecam zainteresowanym ;)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Sangrin

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Sty 2011, 22:29:27 »
W Mistrzu i Małgorzecie rozłożyła mnie na łopatki historia Jeszuy (nie wiem czy doszłaś). Nie-boska komedia - fakt. Myślałem nad nią, ale ostatecznie nie znalazła się w moim elitarnym gronie. Co do wyznań gejszy - jestem europejskim laikiem. Trzeba podkreślić, że osoba "siedząca" w temacie zawsze wychwyci nieścisłość w dziele, które traktuje o czymś na czym się zna. "Wyznania Gejszy" są przede wszystkim pisane dla zachodnich czytelników. Cywilizację łacińską i japońską dzieli mentalna przepaść. 

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Sty 2011, 18:17:10 »
Ummm, nie wiem? Póki co była tylko historia o Poncjuszu Piłacie.

No, co do "Wyznań..." to fakt, dlatego nie oceniam ich bardzo surowo. Czyta się je fajnie, bardzo emocjonujące. Nie lubię filmu. To znaczy, poza tym, że wygląda pięknie, muzyka jest oszałamiająca itp, to bez książki jest chaotyczny.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Sty 2011, 18:57:14 »
Closterte, zainspirowałaś mnie do próby spisania swojego życia czytelniczego.

http://lubimyczytac.pl/profil/25053/

Na razie jeszcze dużo brakuje ale będę uzupełniać w miarę możliwości ^^
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 01:13:28 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Sty 2011, 19:07:41 »
Czytał ktoś z was " Dzienniki " Kurta Cobaina ? ^^

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Sty 2011, 19:12:55 »
Tak, należę do tej mniejszości młodzieży czytającej. :)

Najchętniej sięgam po polską fantastykę. Nie przepadam za takim kompletnym fantasy, tzn. zupełnie inny świat, na każdym kroku magia, smoki... Mało tego typu pozycji mnie interesuje. Lubię jak wątek fantastyczny jest osadzony w prawdziwym świecie - a najlepiej to takim klimatowi zbliżonym do Polski. Taka polska, niekoniecznie fajna rzeczywistość - dzięki temu powieść, pomimo tego, że z czarami i innymi dziwami staje mi się bliższa. Zresztą np. w Wiedźminie, gdzie niby świat zupełnie inny itd. to jednak jest tak... 'po polskiemu' i za to ode mnie wielki plus dla Sapka. :)

Moim ulubionym pisarzem jest właśnie Andrzej Sapkowski - kocham gościa i tyle. Chociaż szczerze mówiąc to wątpię, aby napisał coś jeszcze z sensem - jeżeli już to jakieś fajne opowiadania. Żmija jak dla mnie też powinna być jako opowiadanie, w jakimś zbiorze czy coś... Jako książka - nie ten poziom. :P

Ulubione książki? Ano, wspomniany Wiedźmin. Cały, nie mogę wybrać konkretnego tomu czy opowiadania.
Zaczęłam też czytać Trylogię Husycką; na razie pierwszy tom, ale uważam go za świetny i też zaliczam go do ulubionych książek. ;)
Moją miłość zdobyła też kontrowersyjna seria o Nocarzu - mówcie co chcecie, ja tam go cholernie lubię. Pomimo wielu niedociągnięć, które brat brutalnie mi wskazał... Ale przyznać muszę, że zakończenie zawodzi. I to bardzo. Ale mimo to - do ulubionych dodaję.
Dodałabym jeszcze Królową Potępionych - pierwszym tom Kronik, który czytałam i który w pełni mnie zachwycił! Np. w Wywiadzie z wampirem za dużo było narzekania, użalania się, 'poważnych' rozmów. Momentami nudził, męczył. Królowa... jest taka luźniejsza, przyjemniejsza, ciekawsza, nie nudzi.
A i jeszcze Pachnidło! Szczerze mówiąc, po przeczytaniu miałam mieszane uczucia... Bo momentami książka była męcząca, nudziła. Ale podsumowując, dla mnie i tak jest mistrzostwem. Te opisy zapachów, mmm...

Bardzo spodobał mi się też ostatnio przeczytany Ostatni wykład Pauscha. Trochę zbyt amerykański co prawda, ale w sumie... przecież jest napisany przez Amerykanina, czegóż więc chcieć? A poruszający, szczery i zastanawiający. No i strasznie szybko i przyjemnie się czyta (czytałam do 4, ale co tam, ferie miałam ^^).
Lubię też Portret Doriana Gray'a, Rycerza Kielichów (chociaż przez pierwsze strony niezbyt mi się podobał), Dobrego Omena... I w ogóle dużo jeszcze książek lubię, tutaj można podpatrzeć - http://lubimyczytac.pl/profil/7703/closterte. ^^
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2011, 20:42:56 wysłana przez Closterte »
Everything dies

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Sty 2011, 19:42:20 »
Cytat: Closterte
Nie przepadam za takim kompletnym fantasy, tzn. zupełnie inny świat, na każdym kroku magia, smoki... Mało tego typu pozycji mnie interesuje. Lubię jak wątek fantastyczny jest osadzony w prawdziwym świecie - a najlepiej to takim klimatowi zbliżonym do Polski. Taka polska, niekoniecznie fajna rzeczywistość - dzięki temu powieść, pomimo tego, że z czarami i innymi dziwami staje mi się bliższa.
W takim wypadku polecam książki Łukjanienki, zwłaszcza cykl "Nocny Patrol". Co prawda osadzone w rosyjskiej rzeczywistości, nie polskiej, ale do definicji ogólnie pasuje ;)
Terry Pratchett

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Sty 2011, 19:49:05 »
W takim razie przy najbliższej wyprawie do biblioteki zapytam się czy moja wspaniała biblioteka w-której-nic-nie-ma takową pozycję posiada... ::)
Everything dies

Yavelynn

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Lut 2011, 21:21:37 »
Mam dokładnie tak jak Closterte. Znaczy inny świat - ok, ale smoki, rycerze, wybrańcy-którzy-zbawią-świat do mnie nie przemawiają.
Zgadzam się, cykl "Nocny partol" jest świetny, jak i "Brudnopis" tego samego autora (chociaż jak dla mnie beznadziejne zakończenie drugiej części - "Czystopisu" =.=). Łukjanienki czytałam jeszcze "Labirynt luster", ale niezbyt mi się podobało, za bardzo przekombinowane. Drugą część chciałabym przeczytać, jednak tylko przez ciekawość i ze względu, że lubię książki tego autora.

Moje ulubione książki.. hm, trudno będzie wybrać:
- "Gra Anioła" Carlos Ruiz Zafón (no i właściwie każde jego dzieło)
- ogólnie twórczość Pratchetta
- Wywiad z wampirem
- Fragmenty z życia lustra
- Księga jesiennych demonów
- cykl o prawniczce Thorze islandzkiej pisarki Yrsa(y?) Sigur?ardótti
- książki Pilipiuka! (wykluczając cykl o Wędrowyczu, który w ogóle do mnie nie przemawia)
- Portret Doriana Graya
- Trylogia czarnych kamieni - Anne Bishop (przykład książki osadzonej w innym świecie, który jest niezwykle pomysłowo i szczegółowo przedstawiony. z początku łatwo pogubić się w tym wszystkim, ale potem trudno się oderwać;o))
- Harry Potter (moje dzieciństwo^^)
- ano i zapomniałabym - Opowieści sieroty. Mistrzostwo!!! Nie miałam okazji przeczytać jeszcze drugiej części, ale pierwsza była genialna...!

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Mar 2011, 00:00:39 »
Z ciekawostek: dodałam Emilie jako pisarkę w serwisie LubimyCzytać.pl

Oto jej strona: http://lubimyczytac.pl/autor/50159/emilie-autumn ^^
Terry Pratchett