•  

Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 8324 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Książki
« dnia: 09 Sty 2011, 14:09:43 »
Macie swoje ukochane książki? Jeśli tak to jakie? Podzielcie się proszę tym, co macie na swoich półkach ^^

Ja uwielbiam następujących pisarzy:
-Terry Pratchett
-Stephen King
-Marcin Bruczkowski

oraz poniższe książki:
-"Alicja w krainie czarów i "Po tamtej stronie lustra" L. Carroll
-"Ania z Zielonego Wzgórza" (L.M. Montgomery), wszystkie części
-"Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien
-saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego
-"Wodnikowe wzgórze" Richard Adams
-"Mistrz i Małgorzata" Michaił Bułhakow
-"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo
-"Wyznania Gejszy" Anthony Goldein
-"Kwaidan: opowieści niesamowite" Lafcadio Hearn
-"Wywiad z wampirem" A. Rice
-"Gothique" Kyle Marffin

chwilowo nic więcej mi nie przychodzi do głowy, ale pewnie jeszcze dopiszę <3
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
  • What's That? You think I'm Mad?!
Odp: Książki
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sty 2011, 14:12:27 »
Dużo czytam, jednak aktualnie unikam książek fabularnych. Choć Pratchetta bardzo lubię. :)

Głównie czytam książki psychologiczne (z naciskiem na komunikację) i parapsychologiczne.
Teraz jestem w trakcie "59 sekund" pana Wisemana.

Buduj swoją podstawę systemu wierzeń z bogactwa własnych życiowych doświadczeń.

? Robert Bruce

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sty 2011, 14:38:58 »
Ja czytam to co wypożyczę, kupię lub pożyczę xd

Przeważnie: kryminał, horror, jakieś z elementami psychologicznymi, no i czasami przygodowe

Orihime

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sty 2011, 20:36:16 »
Tandetne, długie sagi norweskie, takie co się kupuje w kiosku co tydzień za dychę.
Drukowane na tak lipnym papierze, że trzeba uważać by nie rozwalić.
Nie są pisane jakimś pięknym językiem a mimo to... można się wciągnąć.

U nas to rodzinne. Babcie, rodzice, ciocie i nawet osób z sąsiedztwa się zaczytywali. I przez to nie mam paru tomów, ale nie o tym...

Czytam teraz moją pierwszą serię - "Saga o Ludziach Lodu" Margit Sandemo. Sięgnęłam do tych książek po raz pierwszy w wieku 12 lat. Przeczytałam zaledwie 16 tomów i fascynacja niestety minęła. Parę miesięcy temu znowu mnie wzięło i jak mam czas, to czytam :). Tymczasem babcia kupuje (może już wszystko kupiła) inną sagę, nie pamiętam autora, ale tytuł to chyba "Wiatr Nadziei". Za to też się zabiorę, ale w domu mam jeszcze pare innych ciekawych tytułów...

Do "Wiedźmina" się przymierzałam, mam nawet 1 tom, ale wyżej wspomniana tandeta zwycięża jak na razie. Kilka lat temu miałam potteromanię, minęło na szczęście. Chociaż do pierwszych tomów lubię wracać, bo to był ważny fragment mojego dzieciństwa :).

Kiedyś dużo czytałam, w bibliotece bywałam minimum 2 razy w tygodniu xD. Jednak mam słabą pamięć i jak rozstanę się z książką na dłużej to wszystko zapominam. Chyba dlatego wolę dłuuuugie sagi, gdzie wałkowany jest ten sam temat przez 47 tomów ^^.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sty 2011, 10:43:35 »
O tak, Harry Potter wymiata :D Od niego zaczęłam czytać fantasy. Pamiętam, jak czekałam na list z Hogwartu ;_;

Lubię Preczeta, Wiedźmina, Tolkiena. "kłamca" Ćwieka, "Młot na czarownice" Piekary. W zasadzie nic innego od tego pana nie czytałam, a słyszałam, ze wszyscy jego bohaterowie są trochę tacy "mary sue", jak Mordimer. Prawda li to?
Pokochałam "Granicę" Nałkowskiej, "Dziady" Mickiewicza i "Kordiana" Słowackiego.
Polecam "Bardzo głośno, niesamowicie blisko" - o zamachach na World Trade Center, ale bez tego amerykańskiego zadęcia, tragizowania. Po prostu - z punktu widzenia chłopca, który stracił w tym zdarzeniu ojca. Dzieciak jest świetny. Mnóstwo symboliki.
Jak pisałam, lubię psychologiczne (stąd też pociąg do "Granicy"), dlatego bardzo polecam "szklany klosz", chociaż osoby z mocno... analitycznym myśleniem mają problem ze zrozumieniem bohaterki.
Jestem w trakcie "Radia Armageddon" polskiego pisarza, o którym mówi się, że jest najbardziej "młodzieżowy, szczeniacki" - Żulczyka. Przeczytałam już jego "Zrób mi jakąś krzywdę", które jest w zasadzie romansidłem trochę, ale przez wzgląd na wylewy językowe i sposób operowania słowem, czytało mi się na prawdę przyjemnie. Jeśli ktoś przeczytał/przeczyta "Radio", to po lekturze chętnie sobie podyskutuję.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sty 2011, 19:19:04 »
Wreszcie przypomniała mi się ksiażka, którą strasznie lubie ale totalnie zapomniałam nazwiska autorki i tutył. Dopiero dzisiaj moja sensei wspomniała o niej i odblokowała mi mózg za co ma u mnie dużego plusa :)

OSTATECZNE WYJŚCIE
Natsuo Kirino

Cztery pracownice fabryki produkującej zestawy obiadowe - Masako, Yaoyi, Yoshie i Kuniko pracują ponad siły na nocnej zmianie za marne grosze. Choć różnią się wiekiem, aspiracjami i charakterem łączy je wspólny los - ponura wegetacja w małych, zaniedbanych mieszkankach na przedmieściach Tokio. [...]Pewnego razu, Yaoyi, od lat upokarzana przez niewiernego męża, Kenijego, łajdaka i hazardzistę, nie wytrzymuje - zabija małżonka. Masako, najbliższa przyjaciółka Yaoyi, godzi się pozbyć ciała z dość niejasnych powodów, pozostałe dwie kobiety - wietrzą szanse zarobienia dodatkowych pieniędzy. Ciało Kenijego zostaje poćwiartowane, a jego fragmenty rozrzucone po śmietnikach. Niestety części ciała zabitego mężczyzny wkrótce zostają odkryte i zidentyfikowane...

Link do recenzji: http://horror.com.pl/books/recka.php?id=367

Jeden z najlepszych horrorów jaki kiedykolwiek czytałam. Serio.
Dowiedziałam się również, że na rynku polskim są jeszcze dwie książki tej autorki. Musze przeczytać!
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sty 2011, 19:22:54 »
Czytałam! Chyba z 4 lata temu :D No, niezłe.

O, a ja mam autora, którego nienawidzę. Też mogę podać?

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sty 2011, 19:25:57 »
No pewnie. Temat jest ogólnie o książkach, więc jeśli ans chcesz ostrzec to jestem za :D
Terry Pratchett

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sty 2011, 19:27:01 »
Okay. Więc nie znoszę Paulo Coelho. Kurczę. No nie zdzierżę.

Offline cho

• BlackBerry Muffin
  • **
  • nevermore!
    • HUH, NEW BLOG.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sty 2011, 19:45:05 »
Kojot YOU ARE A MIRROR OF MY SOUL.
?? ?.

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sty 2011, 17:44:27 »
Dość dużo czytam, nie chce mi się w sumie wymieniać wszystkiego. Ostatnio głównie Anne Rice, Murakamiego, Pilipiuka. Do Wiedźmina również się przymierzam, ale nigdy nie wiem który tom jest pierwszy i nie pamiętam co mam wypożyczyć.

Harry Potter był świetną książką na dorastanie :)

W horrory i większość kryminałów nie umiem się wciągnąć. Robiłam kilka podejść, nie znalazłam jeszcze niczego, co faktycznie by mnie zainteresowało. Ostatnio po podejściu do "Chemii Śmierci" Simona Becketta jeszcze bardziej się zraziłam. Polecała koleżanka, bo ciekawe, naukowe opisy, które na pewno mnie zainteresują.. Opisów pojawiło się może z pięć w całej książce, za to facet miał tak irytujący sposób pisania, konstruowania wypowiedzi i monologów bohatera, z oddzielnym paragrafem na każde zdanie typu "ale jakże się myliłem", "ale jeszcze nie wiedziałem, jak wszystko ma się zmienić", że po kilku pierwszych rozdziałach (a rozdziały były krótkie) miałam ochotę rzucić to gdzieś w kąt. Przeczytałam do końca, czekając na upragnione opisy, dlatego teraz muszę dać upust mojej frustracji.
Dziękuję bardzo.

Do Coelha nigdy nic nie miałam, nie wywoływał reakcji alergicznej, ale też specjalnie mnie do siebie nie przekonywał.
Nie powiem że nie cierpię, ale zdecydowanie nie lubię takiego Dana Browna z mary-sue głównym bohaterem, jednym schematem fabuły do modyfikowania i powtarzania w każdej książce i całą swoją popularnością, która nie wiadomo skąd się wzięła.
poprzedni nick: BatBite

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sty 2011, 23:35:57 »
Hmm, o Murakamim słyszałam, że podobny do Coelho, więc jakoś nie mogę się zabrać... Chyba nigdy nie przeczytam x3 Ann Rice już przerobiłam. Wiedźmina polecam, chociaż ostatni tom mnie rozczarował szczerze mówiąc.

Cho, miło mi to słyszeć :D :D

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sty 2011, 23:51:18 »
BatBie, co do Wiedźmina:
Pierwszym tomem sagi jest zbiór opowiadań Ostatnie Życzenie.
Zapamiętaj i przeczytaj bo warto!
Końcówka jest frustrująca ale umówmy się...po takiej historii każde możliwe zakończenie by rozczarowało. W taki czy inny sposób. Więcej nie napiszę bo będzie spoiler ;)
Terry Pratchett

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sty 2011, 09:57:02 »
Ja aktualnie jestem w trakcie czytania wiedźmina xD
Co do ostatniego tomu to już któryś raz słyszę, że kiepski.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sty 2011, 11:11:41 »
Nie napisałam, że jest kiepski. Tylko że jest denerwujący. To co innego ;)

Tak samo zresztą sama końcówka Mrocznej Wieży. Ale akurat to NIE MOGŁO skończyć się inaczej.
Terry Pratchett