•  

Autor Wątek: Musical "The Asylum..."  (Przeczytany 3384 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Musical "The Asylum..."
« dnia: 25 Lip 2012, 17:46:08 »
Ok, Emilie wspomina od tym od jakiegoś czasu, myślę, że mamy na tyle danych, by móc zacząć dyskusję ;)

A więc EA planuje wystawić musical (Broadway lub West End) oparty na jej książce, "The Asylum for Wayward Victorian Grils".

Wg tego, co mówi w różnych wywiadach, musical miałby trafić na deski już w 2014 roku. Obsada miałaby wynosić 40 osób a sama Emilie grałaby zarówno rolę samej siebie jak i Emily - swojego wiktoriańskiego alter ego.

O ile wiem, "Fight Like A Girl" jest bardzo dużym podglądem na muzykę, która miałaby tworzyć ten musical ale będą tez zawarte w nim kawałki z "Opheliaca" (na pewno 4 o'Clock i The Art Of Suicide) a może tez jakieś inne...?

Ok, to pytania do was:
1. Myślicie, że ten projekt wypali?
2. Jakie macie wizje musicalu?
3. Czy zmienia to w jakiś sposób wasze spojrzenie na FLAG? :)

Ja odpowiem na swoje pytania nieco później, bo się domagają mojej uwagi w domu teraz ^^"

Jeśli pamiętacie dokładne szczegóły, cytaty z wywiadów na ten temat, itp, to zamieszczajcie je tutaj (ja po prostu wiem, że ten temat się pojawiał ale chwilowo nie pamiętam dokładnie, gdzie).

Update: wczoraj na Tea Party Emilie potwierdziła, ze musical będzie. Reżyserować go ma Darren Bousman (co za niespodzianka!)
« Ostatnia zmiana: 25 Lip 2012, 20:34:09 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Agares

• Gość
Odp: Musical "The Asylum..."
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lip 2012, 20:32:34 »
Ja to za bardzo nie mam ani wizji jak to będzie wyglądać, ani pojęcia czy wypali(to że Emilie ma reżysera wciąż 100% szans nie daje :] - achh, ten mój wrodzony optymizm), ale mam nadzieję że będzie możliwość zobaczenia jakiegoś nagrania z tego, albo coś(na to że w Polsce kiedyś tam zostanie wystawiony to już w ogóle nie liczę :p - wrodzony optymizm 2).

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lip 2012, 20:39:02 »
(na to że w Polsce kiedyś tam zostanie wystawiony to już w ogóle nie liczę :p - wrodzony optymizm 2).

Mojemu kochanemu gdyńskiemu teatrowi muzycznemu często udaje się wykupywać prawa do kultowych i znanych spektakli, dlatego mam jakąś dziwną nadzieję, że jeśli musical Asylum kiedykolwiek powstanie, to może-może za te paręnaście lat zobaczę go w adaptacji polskiej właśnie w tym teatrze... ^ ^ " (wieeem, mam bardzo dziwaczne marzenia, ale musiałam to z siebie wyrzucić : P)   

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lip 2012, 21:53:49 »
Mam nadzieje, że to wypali :P Już wyobrażam sobie te wszystkie stroje itp.
Na pewno będzie ciekawie.

Czy zmienia to moje spojrzenie na FLAG? Troszkę tak.
Dla mnie były to po prostu piosenki, ale fakt, że prawdopodobnie będzie to soundtrack do "The Asylum..." sprawił, że zaczęłam analizować teksty. Utwory są teraz dla mnie bardziej głębokie.
Jestem strasznie ciekawa jak to wszystko będzie wyglądać (najbardziej intryguje mnie "Goodnight, sweet ladies")

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lip 2012, 22:11:23 »
Nie jestem pewna, czy Emilie trochę się nie przeliczy. Jasne, że byłoby fajnie, gdyby grali to na Broadwayu, ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że Broadwayowski Boss podrapie się w głowę i powie "Emilie jaka?" i tyle będzie z tego broadwayowania :)

Mam nadzieję, że się mylę, bo bardzo chciałabym coś takiego zobaczyć :)

Offline kejtuch

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lip 2012, 23:36:07 »
Sugerując się postem Emilie z 2011 roku (wygrzebała go jakaś laska dyskutując ze mną o gaży i zarobkach Emilie), gdzie pisała, że nie zarabia absolutnie nic (like I believe...) można stwierdzić, że na Broadway'u nie wypali. Ale z drugiej strony, jeśli ma tak poważne plany musi oznaczać to, że jednak ma kasę i że jest jakaś szansa. Fajnie by było to w sumie zobaczyć w przyszłości ;)

Czy pogląd na płytę zmieni? Nie wiem. Książkę czytałam słuchając "Opheliac", więc jak dla mnie to jest dobry soundtrack. Na FLAG po prostu opowiada tę historię w piosenkach. Muzycznie to z pewnością nadaje się do musicalu :)

A co do samych wizji, to mam jedną, do "Goodnight, Sweet Ladies". Utwór jest utrzymany w tempie marszu, więc widzę to tak: Inmates tymże marszem kierują się ku krawędzi walącego się Asylum i na sam koniec skaczą. Chociaż w książce było ciut inaczej, to można by było w sumie przedstawić to w ten sposób - zawsze ekranizacja, czy teatralizacja książki różni się nieco od oryginalnej treści.

Od moderatora: ukrywaj jakoś spoilery, kobieto! ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Lip 2012, 23:39:08 wysłana przez Ankh »

Offline Shinobuu

• BlueBerry Muffin
  • **
    • http://www.facebook.com/cosplay.shinobuu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lip 2012, 00:20:45 »
Jak pisała Emilie w tym niemiecki wywiadzie musi przez dwa lata komponować non stop żeby wyrobić się z czasem ale jest faktem musicalu strasznie podekscytowana więc mam nadzieję, że starczy jej sił i się nie wypali, a musical powstanie.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lip 2012, 00:45:32 »
Moje zdanie na temat musicalu:

;D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Lionel

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lip 2012, 08:59:09 »
Popieram Ankh, :D.

Co do musicalu, jeżeli wystawią go na West End, to z pewnością go zobaczę. Podobnie jak to miało miejsce z "Wicked" czy "Rent", po prostu zacznę mega znów oszczędzać, by to zobaczyć na żywo.
Fajnie, jakby był jakiś konkurs na małą rólkę w tym projekcie... najlepiej coś niemego, bo nie wiadomo jak to z głosem będzie przed setkami ludzi ;).

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Sie 2012, 20:21:48 »
Życzę z całego serca, by Emilie się powiodło  :) Zasługuje dziewczyna na to.
Z drugiej strony, nie napalam się na ten projekt, bo a) raczej nie przepadam za musicalami, b) różnie bywało już z planami Emilie. Już bardziej mnie kręci myśl o teledysku...
Swoją drogą, mam nadzieję, że jeśli musical powstanie, to będzie dostępny na DVD.

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sie 2012, 20:04:15 »
(...)
Z drugiej strony, nie napalam się na ten projekt, bo a) raczej nie przepadam za musicalami, b) różnie bywało już z planami Emilie. Już bardziej mnie kręci myśl o teledysku...
Swoją drogą, mam nadzieję, że jeśli musical powstanie, to będzie dostępny na DVD.
zupełnie się zgadzam, szczególnie jeśli o punkt b chodzi ;) również jestem ciekawa teledysku. No i co do ostatniego zdania to też mam taką nadzieję, wiadomo, że to zupełnie co innego teatr a nagranie spektaklu, no ale lepiej obejrzeć nagranie niż nic :D

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sie 2012, 19:24:11 »
Raczej nie miałabym szans na ujrzenie musicalu EA na żywo(a jakbym miała - wolałabym taką ilość pieniędzy na coś innego przeznaczyć  ;D), więc DVD byłoby świetnym rozwiązaniem.
Liczę, że FLAG nie skończy niczym Alfabet Byłych Chłopaków(czy jak się ten projekt nazywał) i że po spełnieniu marzenia o musicalu, temat Asylum się nieco wypali i Emilie zacznie snuć nową historię....

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sie 2012, 18:18:13 »
Fajnie byłoby gdyby musical wypalił, wydaje mi się to o wiele lepszym pomysłem niż teledysk.

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Sie 2012, 19:36:19 »
Ale teledysk jest o wiele prostszy do zrealizowania. No i będzie o wiele bardziej....ogólnodostępny.

Offline kejtuch

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sie 2012, 01:35:51 »
A ja sobie wieczorami marzę, że gram rolę Emily *-*