•  

Autor Wątek: Evanescence  (Przeczytany 3312 razy)

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
Evanescence
« dnia: 17 Lip 2012, 10:14:47 »

Za pewnie znacie bądź kojarzycie ten zespół.
Osobiście jestem wielkim fanem, uwielbiam głos Amy. Muzyka jaką tworzą to rock alternatywny. Powstali w 1995 roku, wydając w 1998 EP pod tytułem "Evanescence", rok później drugą Ep-kę "Sound Asleep", ostatecznie w 2000 roku wydając "Origin".W 2003 roku wydali pierwszy oficjalny album - "Fallen" z którego pochodziły takie hity jak "Bring Me To Life", "Going Under", "Everybodys Fool" czy "My Immortal". W 2004 roku wydali płytę koncertową "Anywhere But Home" zawierającą studyjną wersję "Missing" (odrzut z płyty Fallen). Jednak 2004 nie był do końca szczęśliwym rokiem dla zespołu - Ben Moody - były lider grupy, niespodziewanie odszedł. Do Amy chowa urazę do dzisiaj .... Co zaprezentował obrzucając jej dom papierem toaletowym z Kelly Clarkson w 2004....
http://www.youtube.com/watch?v=hXKyA14_u5A
Jednak to nie koniec... w 2009 stworzył grupę "We Are The Fallen" (nazwa wystarczająco ironiczna). Jednak to temat o Ev więc nie będę się rozpisywać na ten temat.
Po odejściu Mood'ego, Amy miała problem z utrzymaniem zespołu w ryzach, w związku czego zespół odniósł 2 letnią przerwę, zakończoną wydaniem płyty "The Open Door" z nowym gitarzystą prowadzącym - Terrym Balsamo. Płytę promowy utwory : "Call Me When You're Sober", "Lithium", "Sweet Sacrifice" i "Good Enough".
Po zakończeniu promocji zespół znów się rozpadł. Amy Lee z tego powodu wydała singiel "Together Again", zyski z niego były przeznaczone na pomoc ofiarom z Haiti.
Po 4 letniej przerwie z oryginalnego składu nikt nie pozostał. Jedyną osobą która pozostała z dłuższego stażu to Terry i Tim McCord. Cała reszta odeszła do zespołu Mood'ego, o którym wspomniałem wyżej (We Are The Fallen). Nowymi muzykami zostali: Troy McLawhorn i Will Hunt. Wraz z tym składem powstał najnowszy krążek pod tytułem "Evanescence". Obecnie wydano 2 single : "What You Want" i "My Heart Is Broken". Amy zapowiedziała iż "Made Of Stone" zostanie 3 singlem... W każdym razie miał, jednak wytwórni coś nie pasowało i uczyniła "Lost In Paradise" oficjalnym singlem. Były również pogłoski iż "The Other Side" zostanie singlem (premiera w radiu zaplanowana na 11 lipca), jednak okazało się że MOS i TOS zostały singlami promocyjnymi przeznaczonymi tylko i wyłącznie do radia.
To tyle  ;D

A teraz linki do muzyki:
Lost In Paradise
My Heart Is Broken
What You Want
Good Enough
Sweet Sacrifice
Lithium
Call Me When You're Sober
Everybody's Fool
My Immortal
Going Under
Bring Me To Life

Ktoś słucha ? Lubi ? A może zainteresował się po przeczytaniu tego tematu ?
Zapraszam do dyskusji !  ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi 2013, 16:14:18 wysłana przez Haunted »
poprzedni nick: Haunted, HauntedParadise

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
Odp: Evanescence
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lip 2012, 13:03:53 »
Bardzo lubię Evanescence. To był chyba mój pierwszy trochę cięższy zespół, którego zaczęłam słuchać (chyba jakoś między podstawówką a gimnazjum), i od niego wszystko się zaczęło :) Przez pewien okres miałam fazę na hejtowanie Evanescence, ponieważ w nightwishowo-withintemptationowym środowisku uważało się ich za skomercjalizowaną papkę dla mediów, ale szybko doszłam do wniosku, że niezbyt mnie to obchodzi ;)
Najnowszej płyty jeszcze nie przesłuchałam w całości, muszę się za to zabrać, natomiast wszystkie poprzednie uważam za bardzo udane. Do moich ulubionych utworów należą Whisper, Torniquet, Lacrymosa, Cloud Nine, oraz te starsze, jak Even in Death, Listen to the Rain, Ascencion of the Spirit, czy Solitude. Oprócz tego strasznie kocham duet Amy Lee z KoRnem (aczkolwiek spodobał mi się jeden z komentarzy: "With all do respect, this is not freak on a leash.? It's more like cute puppy on a leash."):
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YNxbCK8SaA8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YNxbCK8SaA8</a>

...i Sally's Song z "The Nightmare Before Christmas" w jej wykonaniu:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=i9rl6XEub1A" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=i9rl6XEub1A</a>

Natomiast głównym zastrzeżeniem, jakie mam do tego zespołu, jest totalne niewyrabianie wokalne Amy Lee na żywo. Widziałam raptem kilka filmików, na których udało jej się zaśpiewać czysto. Sad but true.

A a propos We Are The Fallen, uważam ten zespół za porażkę. Ben Moody chciał utworzyć coś lepszego niż Evanescence, a wyszło z tego "Evanescence 2", a jak wiadomo, nikt nie lubi imitacji :)

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lip 2012, 13:59:05 »
Podobnie jak u Patyczka, Evanescence był u mnie jednym z pierwszych cięższych zespołów i poznałam go tuż przed wiekiem gimnazjalnym.
Nie wszystkie piosenki mi się podobały, a poza tym, drażniło mnie w dyskografii Ev to, że ponagrywali dużo za dużo wersji kilku piosenek, o różnych brzmieniach i czasem nawet różnych fragmentach tekstu, tak jakby sami nie byli zdecydowani, jak powinny brzmieć ich utwory.
Nie mogłam się w nich odnaleźć, takie to było dla mnie chaotyczne. Lubię głos Amy Lee, na nagraniach świetnie spełnia swoją rolę. Evanescence to fascynujący klimat.

Dzisiaj już pomału odcinam się od tego zespołu. Mam jednak dwie ukochane piosenki: "Lies" oraz "Imaginary" (w wersji EP, gitarowej).

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sie 2012, 14:44:50 »
Ciekawy występ, Amy z zespołem Halestorm gościnnie w piosence Break In. Szkoda że ludzie się tak wydzierają, ledwo co słyszę Amy :p

Edit. Lepsza wersja
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oO4U_jaTTl8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oO4U_jaTTl8</a>
« Ostatnia zmiana: 23 Sie 2012, 20:27:46 wysłana przez HauntedParadise »

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Wrz 2012, 17:41:52 »
Moi dordzy jeślibyście mogli to wesprzyjcie Evanescence, głosując pod tym linkiem. Mają szansę na nagrodę w kategorii Best World Stage. (Chodzi oczywiście o MTV EMA)

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2012, 11:12:26 »
Ubóstwiałam ten zespół na etapie gimnazjum, a Amy Lee była moim guru...  :)
Do tej pory lubię posłuchać ich utworów(w szczególności pochodzących z demówek).
Próbowałam polubić ich najnowszy album, ale to już nie to... Zmieniłam się ja, zmienili się i oni. Trochę szkoda, ale cóż...
Ważne, że stare kawałki zawsze będą przy mnie. Dla każdego coś miłego  :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lis 2012, 16:24:40 »
U mnie jakoś podobnie, etap gimnazjum, natomiast do cięższych piosenek przekonywalam sie stopniowo. Kupiłam album "Fallen" tylko dla "My immortal", "Hello" oraz "Haunted" i "Taking over me", lubię je do teraz. "Hello" było u mnie długo numero uno, zaraz potem "My immortal". Uwielbialam tez "Broken" Seethera z Amy Lee, reszta mnie nie powalila na kolana. Ich najpopularniejsze "Bring me to life" (taki był tytuł?) paradoksalnie było najbardziej znienawidzona przeze mnie piosenka. Nadal jej nie znoszę.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lis 2012, 17:46:27 »
Czuję się dziwnie, bo nigdy na Evanescence fazy nie miałam i nigdy jej nie rozumiałam.
Dostałam od siostry jej pierwszą płytę no i...spoko całkiem ale bez szału. Podobnie późniejsze płyty i piosenki. A naprawdę ostro próbowałam się do niej przekonać, bo wiedziałam, że Amy Lee strasznie lub Korna i traktuje ich jak inspirację ale...nie dało rady.
Ale trzeba przyznać jedno - na ich piosenkach naprawdę można nauczyć się śpiewać.
Lubie, jak Amy Lee zaśpiewała z Kornem Freak on A Leash :) ah, i jeszcze bardzo fajnie zrobiła cover innej piosenki Korna, Thoughtless:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3v0dL8-s9jk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3v0dL8-s9jk</a>
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Lis 2012, 20:45:38 »
Ja mąłam faze i w sumie ciągle mam ;) tzn nie jakas taka jak na Emilie miałam typu nic innego nie słuchama le uwielbiam evanescence ze względu na tą cudną barwę głos Amy :) nawet nowa płyta mi się podoba(na pewno tysiąc razy bardziej niż nowa płyta within temptation!), np z nowej strasznie mi się podoba Oceans, My Heart Is Broken i What You Want i Change :) ogólnie mam wrażenie ze to my się bardziej zmieniiśmy niż oni ;) bo tak naprawdę porównując zmianę Evanescence do zmiany Within temptation to ci drudzy zrobili o wiele większą i gorszą xP a Evanescence w zasadzie myślałam że też jak pierwszy raz usłyszałam What You Want, ale zmieniłam zdanie po kilku przesłuchaniach :) i ogólnie uwielbiam wszelkie gościenne występy Amy, jej włosy, brwi, oczy wszystko ;D
Being insane is part of my charm :)

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Lis 2012, 20:57:25 »
Ja z kolei kiedyś (jak dopiero wyszedł) sporo słuchałam albumu "Fallen", ale na tym się skończyło, chyba zmienił mi się gust. Próbowałam nawet przesłuchać kilka piosenek wstawionych w tym temacie, ale zupełnie to do mnie nie trafia już.

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lis 2012, 20:58:18 »
mi w sumie jakoś nigdy nie przypadło do gustu, a wokalista kojarzy mi się z Tarją  ;)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lis 2012, 21:02:36 »
Z Tarją? Jak, gdzie? nie rozumiem. O.o Przecież to zupełnie inne głosy. o.O Amy to mezzosopran który leci głównie na sile a mniej na technice, a Tarja to klasycznie wyszlifowany sopran liryczny. Barwę tez mają zupełnie różną o.O
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lis 2012, 21:05:28 »
z wyglądu xD

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Lis 2012, 14:37:45 »
Dziwne ... Tarja jest szczuplejsza od Amy, ma całkowicie inny styl, Tarja słynie z płaszczy, dziwnych sukienek (za czasów NW) której kojarzyły mi się ze strojami ludowymi, a Amy ? Jak sama określiła - stroje inspirowane Bjork, kolorowe, rozległe spódnice, wstążki i inne pierdoły (obecnie). Ale nie wnikam.  :)

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lis 2012, 14:46:58 »
może dlatego, że jakoś nigdy nie interesowałam się ani jedną ani drugą, obie kojarzę jedynie po długich czarnych włosach i po tym, że są wokalistkami... i tak, jestem w stanie je pomylić.