•  

Autor Wątek: Modyfikacje ciała - piercing, implanty, skarfikacje, etc...  (Przeczytany 31512 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: Modyfikacje ciała - piercing, implanty, skarfikacje, etc...
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Lip 2012, 01:02:55 »
ja raz "straciłam" prace za 12 kolczyków w uszach, nie miałam nawet tuneli :P
w moim zawodzie( fotograf/grafik) ogólnopojęte modyfikacje są raczej normą, taka "artystyczna" przypadłość.

Frea jako matczyny forumowy autorytet
= banan XD
Hehe :D

Mam znajomego który jest dyrektorem w duzej firmie i akurat przez tatuaz nie wypada mu sie pokazywać na np basenie na firmowych imprezach :p
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Lip 2012, 01:05:08 »
Dobra, może z survivalem lekko przesadziłam, ale właśnie z tym skojarzyła mi się rozmowa o linach, gałęziach i lesie.
A w tego typu myśleniu też nie widzę większego sensu, bo duży entuzjastyczny pies może zrobić przypadkiem krzywdę i bez kolczyków. Odpowiedzialność, okej, to ważna cecha, ale wszystko ma swoje granice. Po prostu uważam, że podejmując takie decyzje jak modyfikacja ciała trzeba przemyśleć sprawę w odniesieniu do swojej sytuacji życiowej, nie każdego możliwego przypadku na świecie.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Lip 2012, 01:10:44 »
Ja nad wszystkim myślę "w każdym możliwym przypadku" - matematyczne zboczenie. :p własnie o tym mówiłam, ze każdy powinien przemyśleć czy mu to pasuje czy nie - dla mnie jak ktoś chce żyć jak Marilyn Manson to niech sobie żeberka wycina, nic mi do tego. Chociaż nie ukrywam, ze tak samo jak obkolczykowani i umalowani chłopcy w lesie smiesza mnie dziewczyny z torba pełna szpilek i sukienek na obozie sportowym. Niektóre kolczyki da sie wyjąć, tunele np da sie wyjąć i ucho sobie "założyć na ucho" jak sie ma spore te tunele, ale są rzeczy które jak sie zrobi ze swoim ciałem to należy sie bardzo mocno liczyć z ich niepraktycznoscia w sytuacjach, w jakich możemy sie znaleźć. I nie mówię o wszystkich ale tych najbardziej prawdopodobnych. - zamierzam całe lato siedzieć na siłowni i chodzić na basen = NIE zrobię w tym czasie 5 nowych kolczykow i nie powiększe biustu. Chce miec dzieci w przyszlosci = NIE wytatuuje sobie penisa na czole i swastyki na tylku. Cokolwiek :p

Offline ciichosza

• Kindest Demon
  • Come it's nearly teatime.
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Lip 2012, 01:32:04 »
Alice, byłam w lesie nie raz, nie dwa. Często tam jestem, bo mam domek nad jeziorem i jak jeździmy ze znajomymi, to właśnie tam spędzamy dużo czasu :) I nigdy ani mi, ani nikomu z moich znajomych mających kolczyki nic się nie stało. O ile w moim wypadku to raczej trudne(kolczyk w wardze i języku) to w innych mogłoby. Poza tym z tą 'normalnością' chodziło mi raczej o mało ekstremalne warunki takie jak chodzenie po mieście, do szkoły/pracy, imprezy czy robienie zakupów. Jednym slowem codzienne życie, które rzadko ma miejsce w wyżej wymienionym lesie..
+ Zgadzam się z Whatevą..

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Lip 2012, 01:51:40 »
Myślę, że jest bardzo duża różnica między byciem w lesie ze znajomymi, a jeżdżeniem na survivalowo-podobne wyjazdy :)

A to, że wielu osobom tutaj nigdy się nic nie stało z kolczykami, nie świadczy o tym, że to superbezpieczne ;) Ja w wieku ~9 lat prawie zerwałam sobie ucho... w Kids Play'u :D

Mówienie "nieprawda, że modyfikacje są niepraktyczne i koniec" jest z deczka bez sensu. Jednym kolczyki będą przeszkadzać w trybie życia, a innym nie. Ja sama nie prowadzę ani trochę "hardkorowego" trybu życia, mam przekłute tylko uszy, a i tak rzadko ostatnimi czasy noszę kolczyki - nie dałabym rady w nich spać, a kiedy zdejmuję, najczęściej gdzieś gubię, tak samo jak przy zdejmowaniu ich do ćwiczeń. Nie mówiąc o tych wszystkich razach, kiedy musiałam wyplątywać je sobie ze swetra / włosów / innych losowych przedmiotów. Dla jednych może to w ogóle nie być przeszkodą, ale dla mnie jest - dlatego myślę, że generalizowanie jest bessęsu ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Lip 2012, 02:03:53 »
Dokładnie.

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lip 2012, 09:46:12 »

Mam znajomego który jest dyrektorem w duzej firmie i akurat przez tatuaz nie wypada mu sie pokazywać na np basenie na firmowych imprezach :p

już ja wiem co się na tych imprezach dzieje XD

W sumie to mój brat jest wydziarany, ma kolczyki, irokeza albo jakąś inna dziwną fryzurę a pracuje w gajerze w dużej firmie i nic problemów nie ma.

Dla mnie survivalem jest fryzjer XD wtedy zdejmuje wszystkie kolczyki żeby mi nie szarpnęła czy coś, bo już mi się zdarzyło.
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Lip 2012, 12:51:00 »
OMG :D

Hah, to fajnie ma :) Zależy zawsze na jaką firmę się trafi i na jakich ludzi. Znajomy otacza się tatusiami małych lub nastoletnich dzieci w tej firmie, więc oni tam grzeczni już są :)

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Lip 2012, 14:44:35 »
O, tu się jeszcze nie wypowiadałam. :)

Kolczyki- sama chciałabym mieć jeszcze np. w chrząstce, ale resztę ciała zostawię raczej w spokoju. U innych podobają mi się kolczyki na twarzy, jeżeli nie jest ich za dużo ;) Za to te w innych miejscach na ciele jakoś zupełnie mnie nie przekonują.
Tunele- sama bym sobie nie zrobiła, ale podobają mi się u innych. Co do rozmiaru- takie, żeby nie rozciągały ucha ^^. Większe są dla mnie po prostu obleśne.
Skaryfikacje w ogóle do mnie nie przemawiają.

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Lip 2012, 14:59:12 »
To może też się wypowiem tak ogólnie - jeśli chodzi o preferencje, to nie mam nic do kolczyków u innych osób (o ile do tej osoby pasują + nie ma ich tryliona + nie są monroe'm, do którego mam dziwną, niewytłumaczalną awersję), choć sama chyba ograniczę swoje do uszu. Na razie mam tylko standartowy zestaw + drugą dziurkę przebitą w prawym uchu. Ostatnio planowałam przebić sobie tragusa, ale tymczasowo musiałam odrzucić ten pomysł przez względy finansowe. Tak to planuję jeszcze w chrząstce.

Co do tuneli, to są okej, o ile nie osiągają jakichś ekstremalnych rozmiarów. Kiedyś nawet myślałam o jakichś małych, ale potem mi przeszło.

Przyznam, że idea skaryfikacji trochę mnie przeraża. W sumie nie wiem dlaczego, skoro tatuaże już nie wywołują u mnie takich odczuć. No, ale przyznam, że ta postnięta przez Alice jest cudowna.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Lip 2012, 15:46:31 »

Bardzo mi się podoba, ale chyba nie zrobiłabym sobie czegoś takiego. Bałabym się xd

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Lip 2012, 18:32:47 »

siuuuu!
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Lip 2012, 18:41:43 »
Weźcie nie wstawiajcie zdjęć tylko linki+ krótki opis tego co tutaj jest, ok? Jakoś od tych zdjęć frei zrobiło mi sie niefajnie na żołądku...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Lip 2012, 19:11:39 »
MOja droga to jest PIKUŚ(PAN PIKUŚ) w porównaniu z tym co mogłabym pokazać XD

Offline ladymanabu

• Battered Rose
there's a ghost in my lungs and it sighs in my sleep
wraps itself around my tongue as it softly speaks
then it walks, then it walks with my legs

to fall...