•  

Autor Wątek: Modeling  (Przeczytany 4392 razy)

Offline Lionel

• BlackBerry Muffin
  • **
Odp: Modeling
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Cze 2012, 23:38:03 »
Każdy ma coś takiego. A już najbardziej mnie wkurza, jak ktoś właśnie mówi, że tak nie jest. Ja wiem przecież lepiej, co mnie w sobie denerwuje ;).

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Cze 2012, 01:56:29 »
@Lionel ale musisz brać pod uwagę fakt, ze twój obraz własnego ciała może być zaburzony. Dlatego jeżeli wiele osób powtarza ci, że coś, vo twoim zdaniem jest brzydkie wygląda zupełnie OK, to chyba warto się nad tym zastanowić, prawda? To tak samo, jakby wszyscy ci mówili, że robisz błąd ortograficzny, a ty byś stwierdził, że są wkurzający, bo przecież ty sam lepiej wiesz, jak chcesz to słowo napisać.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Cze 2012, 02:21:46 »
Cudzy wygląd a ortografia to akurat bardzo słabe porównanie. Jeśli go coś denerwuje - jest to na tyle subiektywne, że wie, niezależnie od prawdziwości powodu dlaczego go to denerwuje.
W ogóle jest tak słabe, że aż nie wiem jak się do niego odnieść :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Cze 2012, 10:15:28 »
Przecież to, co podoba sie nam i innym jest absolutnie subiektywne. Jesli ktoś uważa, ze coś jest nie tak z jakas częścią jego ciała, to rzadko da sie jakkolwiek przekonać go, ze wcale nie - bo dla tej osoby jest coś nie tak i tyle :P według mnie przekonywania kogoś do naszego zdania w takim przypadku nie ma kompletnie zadnego sensu, bo i tak nic nie da, w dodatku jeszcze strasznie irytuje ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Cze 2012, 16:27:12 »
Zgadzam się z przedmówczynią  :D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Cze 2012, 01:14:42 »
Co innego, jeżeli coś cię denerwuje - np. kolor włosów albo kształt twarzy, bo podobają ci się inne, a co innego, jeżeli stwierdzasz, że masz coś za grube/za chude, bo to akurat bardzo łatwo stwierdzić obiektywnie.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Cze 2012, 01:53:24 »
Yyy, nie, nie można stwierdzić 'obiektywnie' że coś jest za grube albo za chude. Dla jednej osoby waga 100 kg będzie wspaniała i idealna, dla drugiej 40 kg będzie grubością. Jasne, można powiedzieć, że jakaś waga/grubość/chudość jest 'zdrowa' albo 'w granicach normy' albo 'prawidłowego BMI', ale wizualnie to w dalszym ciągu w 100% subiektywna sprawa ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Cze 2012, 04:13:00 »
Dokładnie. Poza tym jeśli chodzi o cudzą OPINIĘ, gdzie tu chcesz szukać obiektywności?
Zakładając, że dana osoba jest zdrowa jak niby chcesz obiektywnie stwierdzić, czy jest za gruba/za chuda czy nie? To jest tylko i wyłącznie indywidualna sprawa. Nawet jeśli ktoś oceniając swój wygląd sugeruje się opinią innych ma prawo mieć takie a nie inne podstawy do swojej oceny. Liczy się i tak tylko jego.

Ja akurat patrząc w lustro po prostu nie mogę zdzierżyć swoich ramion, nie pasują mi wizualnie do całości. I mają prawo mi nie pasować, nikomu nic do tego. Póki nie robię krzywdy sobie ani innym, uważam, że wszelkie komentarze w stylu "Twój obraz siebie jest zaburzony", albo że odbiegam od jakiegoś schematu, czy też narzucanie komukolwiek swoich "norm" w kwestii wyglądu są jak najbardziej nie na miejscu i są oznaką braku wychowania i zwyczajnego chamstwa.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Cze 2012, 06:56:19 »
Uwaga moderatorska:

Alice, weź głęboki wdech i zerknij na punkt 19 regulaminu
19. Uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych, oraz wszelkie słowne utarczki załatwia się prywatnymi wiadomościami (PM).
To że wg mnie Kojot nie ma do końca racji to inna rzecz, ale ani razu nie przekroczyła w tym temacie progu chamstwa.
Natomiast mam wrażenie, ze wy dwie macie ze sobą jakiś problem, bo to kolejna taka utarczka już...idźcie razem na zakupy czy coś o.O
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Cze 2012, 15:32:39 »
Nie mówię, że Kojot przekracza granicę chamstwa, tylko ogólnie o osobach, które zachowują się w wymieniony przeze mnie sposób :P

Nie chciałam żeby ktoś odebrał moje słowa jako jakiś słowny rage, mam niestety taki styl pisania (piszę tak jak mówię) i przez to kiedy w moim odczuciu jestem spokojna i prowadzę luźną dyskusję, ew piszę całkowicie bezemocjonalnie, ludzie czytając to odbierają to jako atak. Z góry przepraszam, bo na prawdę nie jestem gniewną osobą i nie mam z nikim "utarczek"  :D

Ankh, nie mam z Kojotem żadnego problemu i nawet nie zauważyłam jakobym miała taki nawet nieświadomie posiadać :P Jak już mówiłam czasem zbyt generalizuję i niestety nie jestem w stanie dołączyć swojej mimiki i gestykulacji do tego co piszę.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Cze 2012, 16:06:20 »
Powiem tak, obie macie dość agresywny styl pisania i wasze dyskusje internetowe wyglądają tak, że aż mam ochotę rzucić tu mem:

Ale jak jest w porządku, to się cieszę ;)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Cze 2012, 16:08:13 »
O matko, agresywny? Może powinnam zacząć sypać emotikonkami  ;D
Ankh, widziałaś mnie zresztą, czy wyglądam na osobę, która emocjonuje się albo wścieka z jakiegokolwiek powodu?  ::)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Cze 2012, 16:12:58 »
Nie wiem, może za długo siedzę w japońskim, gdzie w zasadzie jak dodasz do każdego zdania przepraszam to jeszcze będzie mało grzecznie :P
(przy czym to co mówię, jest uproszczeniem. Tak naprawdę w japońskim jest jeszcze gorzej)
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Cze 2012, 16:20:36 »
Pamiętam jeszcze japoński w 1 klasie liceum, zapytanie przechodnia o czas to był nie lada wysiłek. "Przepraszam uniżenie, że swoją osobą zakłócam szanownemu panu dzień ale czy byłby Pan tak dobry i uczynił mnie najszczęśliwszym człowiekiem na świecie i byłby łaskaw podać mi szanowną godzinę z pana szanownego zegarka?"

Ogólnie podoba mi się taki styl ale zawsze w internecie jakoś staram się ograniczać, żeby pisać po prostu rzeczowo, na temat i bezemocjonalnie. Jak już wspominałam, różnie jest to odbierane :P Moi znajomi na ogół dość pozytywnie do tego podchodzą i najczęściej bawi ich to co mówię. Jak mam ochotę powiedzieć coś rzeczywiście, żeby się z kimś pokłócić to po prostu się nie odzywam i czekam aż mi przejdzie :P
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2012, 16:22:35 wysłana przez Alice Liddell »

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Cze 2012, 16:28:39 »
^Widzisz a ja mam tak na co dzień na zajęciach i to na ostro, bo w tym roku język grzecznościowy co chwilę z kimś innym wałkujemy...nic dziwnego, ze mam trochę spaczone inne podejście xD
Terry Pratchett