•  

Autor Wątek: Soczewki kontaktowe  (Przeczytany 6794 razy)

Offline ciichosza

• Kindest Demon
  • Come it's nearly teatime.
Soczewki kontaktowe
« dnia: 21 Maj 2012, 19:44:42 »
Macie jakieś ulubione firmy, godne polecenia? Chodzi mi o soczewki kolorowe dla osób z wadą wzroku :D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Odp: Soczewki kontaktowe
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2012, 20:36:57 »
Ja też się chętnie dowiem. Mam duuużą wadę wzroku i bez soczewek ani rusz, a ostatnio zastanawiam się nad jakimiś powiększającymi circle lenses.

Normalnie noszę bausch and lomb i muszę powiedzieć, ze są świetne, bardzo wygodne i nie wysychają na oku nawet w ostatnich dniach terminu ważności.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline ciichosza

• Kindest Demon
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2012, 20:45:22 »
ja też noszę codziennie, bo bez nich nie widzę nic :<
Orientowałalm się i o ile kolorowe są dos.tępne, to z jakimiś motywami/kształtami/wzorami jest ciężko.

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2012, 20:50:16 »
Noszę soczewki od trzech lat, jest to dla mnie o wiele wygodniejsza forma korygująca wzrok niż okulary które strasznie działają mi na nerwy. Osobiście kupuję na allegro, jedna sztuka za lekko ponad 30 zł (kolor czarny). Raz niestety natknęłam się na osobę która sprzedała mi zepsute szkiełka... (skusiłam się bo były tanie jak na kolorowe szkła korygujące) wgl nie chciała uznać reklamacji ale koniec końców wyszło na moje ponieważ skontaktowałam się z Panią od praw konsumenta która dała sobie z tym rade. Niestety trochę to trwało. Szkła kontaktowe to rewelacyjne rozwiązanie na koncerty, nie wyobrażam sobie iść w pogo w okularach. Na chwile obecną okulary tylko po domu i ewentualnie w pracy. Moi znajomi już przyzwyczaili się do tego, że nosze kolorowe szkła, że kiedy ich nie mam (a często się to nie zdarza) mówią, że to  nie ja xD

Offline ciichosza

• Kindest Demon
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2012, 21:54:21 »
a jaka firma wydała Ci się najlepsza? : >
Słyszałam, że często widać czarną obwódkę naokoło, to prawda?

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Maj 2012, 22:50:00 »
mi znajomi polecali twojesoczewki.pl - sprzedają pprzez internet, ale maja też punkty w różnych miastach. Muszę się w końcu do nich wybrać...
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Cze 2012, 15:30:47 »
a jaka firma wydała Ci się najlepsza? : >
Słyszałam, że często widać czarną obwódkę naokoło, to prawda?

prawdę mówiąc nigdy nie zwracałam uwagi na firmę, kupowałam soczewki u osoby, która miała pozytywne komentarze od innych ludzi. nie zawiodłam się nigdy na produktach od użytkownika New-Desing. soczewkę widać, ponieważ źrenica nie jest ciągle tej samej wielkości więc jak ktoś będzie się namiętnie wpatrywał w Twoje oczy to oczywiście będzie widział soczewkę ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2012, 15:57:14 »
Ja tylko raz miałam do czynienia z kolorowymi soczewkami - kupiłam "Hulk green" na restyle od Colorvue. Co prawda były to zerówki (a ja jestem ślepym człowiekiem, więc jak chciałam widzieć to i tak zakładałam okulary) ale byłam bardzo zadowolona z nich. Były naprawdę wściekle zielone (nadal są zresztą :P) i bardzo zwracały uwagę. Dzięki nim w zasadzie do cosplayu Alice Liddell wystarczyło tylko wziąć nóż i sukienkę.
« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2012, 21:46:23 wysłana przez Ankh »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2013, 17:52:46 »
Czy to prawda, że osoby poniżej 20 roku życia nie powinny nosić soczewek? o.O

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj 2013, 18:06:43 »
nope. Trzeba tylko pamiętać o sprawdzeniu co jakiś czas parametrów takich jak krzywizna rogówki która może się zmieniać bo oko rośnie właśnie gdzieś do ok. 20 roku życia. Gdy tak się stanie trzeba szukać odpowiednich soczewek bo może być za mała/duża i mogą być problemy. :)
Szczerze mówiąc taki tekst mnie rozśmiesza zawsze bo ja zaczęłam nosić soczewki mają lat 14 i jedynym przeciwwskazaniem była alergia co równało się z noszeniem soczewek jednodniowych
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2013, 18:08:36 wysłana przez _Katie_ »

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Maj 2013, 18:20:16 »
Ja właśnie chcę zacząć nosić, bo mam wybitny talent do rysowania/wyginania/itd okularów, a w Vision Express mi mówią, że nie mogę, bo jestem za młoda... Ale moi rodzice się zgadzają więc powinno być okej :)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj 2013, 18:39:32 »
Ja nosiłam po raz pierwszy w wieku 13 lat, wedle wskazać lekarki, więc to jakaś bzdura.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj 2013, 20:22:16 »
Lol, ja byłam nawet w VE na badaniu wzroku w celu dobrania soczewek. Nie miałam 20 lat i nic nie mówili. Zresztą nawet pierwszy raz o takich ograniczeniach wiekowych słyszę

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maj 2013, 21:20:12 »
Nie sprowadzałabym argumentacji do "ja miałam/ja nie miałam, więc...." ale poszukałabym raczej przyczyny czemu twierdzą, że wiek ma znaczenie, może faktycznie gdyby uznali, że dziecko w podstawówce chce soczewki (dla jego bezpieczeństwa, czy whatever) i po co mu one skoro może nosić okulary, a dziecko w tym wieku raczej nie powinno myśleć w kategoriach "oh ah bo źle w tym wyglądam", ale nie przypominam sobie, żeby Miya przypominała mi dziecko z podstawówki xD
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj 2013, 21:35:37 »
^ no pamiętam, myślałaś że jestem w twoim wieku ^^

W tym VE lekarka nie chciała mnie przyjąć w zeszłym roku, bo nie miałam 15 lat, a rok temu nie było problemu... whatever.