•  

Autor Wątek: Paznokcie  (Przeczytany 9142 razy)

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
Odp: Paznokcie
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Sie 2014, 01:50:44 »
Moje paznokcie wołają o pomoc...

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale od jakiegoś miesiąca moje paznokcie prezentują się absolutnie mizernie. Choć ostatnio malowałam je tylko i wyłącznie dwiema różnymi odżywkami wyglądają gorzej i są znacznie krótsze niż w sezonie, kiedy regularnie co 4 dni malowałam je dwiema warstwami czarnego lakieru...
Po pierwsze - płytka się strasznie rozwarstwia, jest szorstka i ciemnoróżowa (to jest różnica, ponieważ z natury mam bardzo jasną płytkę); po drugie - paznokcie się kruszą i łamią. Ostatnio jednego dnia złamały mi się na całej białej szerokości paznokcie obydwu kciuków - bez żadnego powodu, nagle poczułam, że są znacznie krótsze. Oprócz tego strasznie się haczą (również na całych białych koniuszkach), co też jest powodem utraty długości. Od dwóch lat nie obgryzałam paznokci i były długie i eleganckie, a teraz... strasznie mi wstyd, bo nawet spod kolorowego lakieru widać nierówności płytki. I boję się, że jeśli długo ich nie będę malować, może mi wrócić ten paskudny nawyk.

W tej chwili są oczyszczone z jakiegokolwiek lakieru, przypiłowane na milimetr i ukruszone na płytce. Jak im pomóc? ;__;

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Sie 2014, 02:12:32 »
Nie znam się zbytnio na tym ale produkty bogate w cynk powinny pomóc. Czy zauważyłaś też różnicę w Twoich włosach? Gorzej wyglądają? Bo zniszczone włosy i paznokcie mogą być skutkiem  niedoboru pewnych minerałów.
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Sie 2014, 02:38:43 »
Scav, moje włosy zawsze wyglądały gorzej od paznokci, więc nimi w ogóle się nie kieruję :'c

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Sie 2014, 04:15:53 »
Kiepska dieta :P Nie da się odżywić czegoś z zewnątrz jeśli wewnątrz są problemy.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Sie 2014, 10:57:26 »
Polecam picie drożdży xD

Jak ci się nie chce zmieniać diety to zawsze możesz wspomóc się jakimś Humavitem albo Belissą czy jakimiś innymi suplementami "na piękne włosy i paznokcie. (Humavit lepszy i ma różne warianty, z drożdżami, skrzypem, pokrzywą, witaminami, a do tego jest tańszy i ma mniejsze stężenie tych wszystkich rzeczy, więc można sobie dowolnie dawkować wedle uznania).
U mnie łykanie suplementów bardzo pomaga na paznokcie, na włosy mniej.
Codziennie niskie ceny

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Sie 2014, 11:00:53 »
Nigdy dieta nie wpływała na mój wygląd <ok>

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Sie 2014, 11:06:03 »
Ale rozdwajające i łamiące się paznokcie to typowy objaw niedoborów ^^ Na pewno zadbanie o lepszą dietę lub łykanie witaminek na to pomoże.
Codziennie niskie ceny

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Sie 2014, 11:49:27 »
nigdy nie miałam dobrej diety, a moje paznokcie wyglądały dobrze x.x

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Sie 2014, 12:08:47 »
Ale zapotrzebowanie organizmu na różne składniki jest zmienne, ja się odżywiam dosyć dobrze, a czasem też mam problemy z paznokciami.
Codziennie niskie ceny

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Sie 2014, 16:30:46 »
Mi dopiero paznokcie odrastają po pół roku, tyle że u mnie spowodowane to było najpierw pracą przy szlifierce do szkła optycznego (woda, woda, woda, proszki szlifierskie przez 8 godzin dziennie...) a potem stresem. Więc dopiero jak oddałam pracę (do końca lipca nie miałam praktycznie paznokci bo sama je obcinałam już najkrócej jak mogłam żeby się przestały łamać i rozdwajać) zaczęły mi normalnie rosnąć. Diety nie zmieniłam, ale w sumie przede mną dobrze prawią. Coś zacząć łykać, olejki itd..., odstresować się ;).

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Wrz 2014, 22:04:37 »
Dzięki zupełnie innej odżywce z apteki moje paznokcie odzyskały życie : 3

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #56 dnia: 10 Wrz 2014, 03:18:05 »
Jaka to odżywka?
Codziennie niskie ceny

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #57 dnia: 10 Wrz 2014, 07:30:32 »
Czuję, że mam mózg wyprany marketingiem i reklamami, też mam ochotę zapytać co to za odżywka, mimo, że wiem, że tylko dermatolog mi powie coś dokładniej na podstawie wywiadu i badań krwi co może być przyczyną zniszczenia moich paznokci :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #58 dnia: 10 Wrz 2014, 10:31:57 »
Wykwlifikowany kosmetolog po studiach też ci może powiedzieć. I przy okazji je odratować. Polecam :3
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett