•  

Autor Wątek: Jakie znasz języki? :)  (Przeczytany 6924 razy)

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
Odp: Jakie znasz języki? :)
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Kwi 2014, 22:17:53 »
5250, lepiej, niż się spodziewałam :'o

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Kwi 2014, 22:23:29 »
Szkoda ze w tym drugim jest tylko 10 pytan, fajna zabawa :D

http://freerice.com a znacie to? :)

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Kwi 2014, 22:26:57 »
http://my.vocabularysize.com/ tu masz 140 pytań :)
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Cze 2014, 22:55:39 »
Hej, nie zauważyłam w ankiecie migowego :o
Dobra, pochwalę się, że mam jakieś podstawy tego języka
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Cze 2014, 23:03:30 »
Ja też trochę! Mój brat chodził do szkoły dla głuchoniemych :D
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Cze 2014, 01:29:33 »
Znam angielski, komunikatywnie perfect, pisemnie not so perfect, ale ze względu na moją chaotyczną stylistykę :D do tego podstawy rosyjskiego, podstawy-podstaw szwedzkiego, parę słów po japońsku. Znam też nieźle podstawy łaciny, ale pozapominałem :<
I co ja robię tu?

Ostatni Smok Rzeczpospolitej Polskiej

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Maj 2016, 12:21:50 »
Pomyślałam, że przydałoby się zaktualizować moje odpowiedzi ::) . A zatem: angielski nadal na poziomie średnio-zaawansowanym, ale IMHO to określenie nie odzwierciedla dobrze całej sytuacji, bo uważam, że odkąd tu ostatnio pisałam, zrobiłam duże postępy. (W ogóle nie lubię określać swojego poziomu znajomości tego czy tamtego języka, używając kategorii podstawowy/średnio-zaawansowany/zaawansowany i robię to właściwie tylko, gdy sporządzam CV/zapisuję się na certyfikaty; jestem skomplikowanym przypadkiem :P  )

Włoski? Hmm, powiedzmy, że średnio-zaawansowany, skoro "spokojnie dogadam się z osobą z danego kraju o ile nie są to jakieś nie wiadomo jak skomplikowane językowo rozmowy(szczególnie specjalistyczne słownictwo)".

Niemiecki kurzy się gdzieś w najdalszych zakamarkach mojego umysłu i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Co najwyżej od wielkiego dzwonu przeczytam jakiś artykuł, trochę częściej zdarza mi się czegoś po niemiecku posłuchać. Ale mówić czy nauczyć się czegoś nowego (a nawet odświeżyć tych milion rzeczy, które kiedyś umiałam) nie zdarzyło mi się już od dawna.

Przez rok uczyłam się też rosyjskiego, było to z 2 lata temu, więc teraz nie potrafiłabym złożyć nawet jednego zdania, musiałabym sobie co nieco przypomnieć :) . Ale przynajmniej została mi z tego umiejętność pisania cyrylicą :D .

No i last but not least, niderlandzki, który studiuję. W tym tygodniu robię certyfikat na B2 i szczerze powiedziawszy, podchodzę do tego totalnie na luzie. Odnoszę wrażenie, że to, co mamy na zajęciach jest dużo trudniejsze...
http://testyourvocab.com/

Ile Wam wyszło?
24,600
Niderlandzki za to to taka mieszanka angielskiego i niemieckiego + z niego wywodzi się afrikaans.
Oui, z tym że bliżej mu do niemieckiego w moim odczuciu. No i niderlandzki, który można usłyszeć w Belgii, jest często pełen galicyzmów :P . Jeszcze fryzyjski jest w miarę blisko niderlandzkiego i podobno bardzo podobny do angielskiego (nazywany nawet "zapomnianą siostrą j. angielskiego"). ^^