•  

Autor Wątek: Jakie znasz języki? :)  (Przeczytany 7829 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: Jakie znasz języki? :)
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Gru 2012, 10:39:37 »
Jezu, uwielbiam się uczyć języków, ale mniej więcej tak samo jak ubóstwiam się uczyć fizyki czy historii/geografii. Problem zaczyna się kiedy mam dostać oceny za to i przymus uczenia się, wtedy czar pryska... :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Gru 2012, 11:36:37 »
Alice, mam podobnie - z angielskim w sumie przeleciało nieźle i teraz wgl go nie uważam za język "obcy", bo jestem w stanie powiedzieć wszystko i rozmawiam z łatwością jak po polsku

ale francuski... zupełnie straciłam chęć xD najgorsze jest to, że za rok maturka, a ja nie jestem w stanie siąść do słówek i się nauczyć :P

szczególnie, że teraz mam arabski i tym się głównie zajmuję <3 to mi przynajmniej daje jakąś satysfakcję <33

Offline Nicki

• Oat Biscuit
  • *
  • Lintu Rakastaja
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Gru 2012, 21:07:34 »
Tak więc,
angielski "zaawansowany" - bez problemu się zawsze dogadam (w końcu uczę się już ponad 10 lat, a mam 14). W piątek byłam na konkursie przedmiotowym z angielskiego na II etapie ;D
francuski "średnio-zaawansowany" - bez większych problemów idę np. do sklepu i coś po francusku kupuję. Czasem bywa, że nie załapię na początku jakiegoś zwrotu/słówka, ale potem skojarzę i jest ok, ale na pewno nie czuję się z francuskim tak pewnie jak z angielskim (1,5 roku nauki francuskiego, 6 godz. lekcyjnych w tygodniu). Z francuskiego na II etapie konkursu przedmiotowego byłam dzisiaj ;P
no i jeszcze mój kochany fiński "poziom, który trudno nazwać podstawowym" - kilka słówek, zwrotów i parę bajerków po fińsku i to tyle. Uczę się troszkę na własną rękę, ale generalnie mam bardzo mało czasu, więc niewiele pozostaje na naukę fińskiego. W fińskim tak piękne jest to, że nie ma zaimków!! KOCHAM TO!!! (Co prawda jest 15 przypadków, które je zastępują, ale kto by się tym przejmował!). Co więcej, nie ma rodzajów! Wszyscy jesteśmy neutralnym "hän". A orientacja Finów w przestrzeni jest po prostu genialna! Nie jedziesz W samochodzie/autobusie, tylko NA samochodzie/autobusie, wakacji nie spędzasz W domku, tylko NA domku, a załatwiasz się nie siedząc NA (że tak to ujmę) kiblu, tylko KOŁO kibla!! Ogarnijcie ile tego Kossu* muszą pić Finowie, żeby wymyślić coś takiego! xD

Kiitos, hyvää yötä!**

P.S.:
*Dla niewtajemniczonych, Kossu to najpopularniejszy alkohol w Finlandii (38%)
**Dziękuję, dobranoc!

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Gru 2012, 22:53:14 »
Hm, nieźle. Ja się uczę angielskiego od 16 czy 15 lat i mając dobre wyniki nadal twierdzę, że nie dogadałabym się. Kwestia stresu.
Dobra, z łaciny farmaceutycznej mam już piąteczkę, więc jakieś podstawy są.
W przyszłości sobie podszlifuję i będzie supcio (na studiach, jeśli się dostanę za niecałe 2 latka).
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Nicki

• Oat Biscuit
  • *
  • Lintu Rakastaja
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Gru 2012, 02:47:55 »
Bardzo dużo jeśli chodzi o angielski dała mi szkoła językowa z nejtiwspikerami, którzy "zmuszają" do gadania po angielsku i zapominania na te 2 godzinki o polskim. Myślę, że może jak skończę gimnazjum to poszukam jakiejś dobrej szkoły językowej z francuskim, żeby się z nim ładnie oswoić w gadaniu, słuchaniu, utrwalić i całe te gówniane sprawy ;P
A jeśli chodzi o myślenie po angielsku, to jak najbardziej to odczuwam! Nieraz przyłapuję się na tym, że gadam do siebie po angielsku albo myślę po angielsku i jest to dla mnie zupełnie normalne. Nawet jak coś piszę, w stylu lista zakupów itp, albo lista "do zrobienia dziś" (czy raczej "things to do today") to też piszę to po angielsku. Oraz poprawiam kiepskie tłumaczenia filmów jak np oglądam film z lektorem. Wszystkich strasznie to wkurza bo zamiast skupiać się na treści filmu albo chociaż pozwolić na to innym, cały czas przerywam i mówię "jak oni tam mówią naprawdę, a jak jest przetłumaczone"
No i przeszłam do III (ostatniego) etapu konkursu przedmiotowego z j.angielskiego i francuskiego :3

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Gru 2012, 11:23:43 »
Oraz poprawiam kiepskie tłumaczenia filmów jak np oglądam film z lektorem. Wszystkich strasznie to wkurza bo zamiast skupiać się na treści filmu albo chociaż pozwolić na to innym, cały czas przerywam i mówię "jak oni tam mówią naprawdę, a jak jest przetłumaczone"
Jezu, też tak robię xD

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Gru 2012, 11:34:51 »
Haha ja tez :P ostatnio coraz czesciej przylapuje sie na kalkach gramatycznych z angielskiego xD moja mamę, która nie zna angielskiego to do szału doprowadza :P

Offline Liranna

• BlueBerry Muffin
  • **
  • yay
« Odpowiedź #52 dnia: 04 Wrz 2013, 23:06:34 »
angielski i niemiecki średnio-zaawansowany, choć z angielskiego myślę że umiem więcej niż niemieckiego i po prostu lubię sie go uczyć.
Poison is slowly seeping through my veins
Stealing the only dignity in me

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Kwi 2014, 20:40:11 »
http://testyourvocab.com/

Ile Wam wyszło? Mnie 3420.  :)

btw. szwedzki i norweski mają więcej wspólnego z polskim niż z fińskim (który nawet nie jest językiem indoeuropejskim, tak samo jak estoński i węgierski). :P Poza tym Finlandia nawet nie jest częścią Skandynawii. Do języków skandynawskich (nordyckich) należą norweski, szwedzki, duński, islandzki* oraz farerski. Niderlandzki za to to taka mieszanka angielskiego i niemieckiego + z niego wywodzi się afrikaans.

*pięknie brzmi według mnie, chciałbym choć trochę się go nauczyć. Posłuchajcie tylko https://www.youtube.com/watch?v=dK5g6D9DKJ4
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Kwi 2014, 20:59:34 »
35 000 o.o

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Kwi 2014, 21:01:39 »
omg
chcę tak ;_; tak w ogóle to zrobiłem sobie to jeszcze raz i teraz wyszło mi 5000. O.o
"Maybe it is all a test

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Kwi 2014, 21:06:39 »
11,200
Więcej niż normalne osoby uczące się języka ale mniej niż native speakerzy.
Nie tak źle, biorąc pod uwagę jak zawsze olewałam ten język ;)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Kwi 2014, 21:29:04 »
Scav, ale niestety często przez to zapominam polskich odpowiedników :(

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Kwi 2014, 21:59:18 »
14,200 xD ale słabo
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Kwi 2014, 22:14:17 »
Mam jeszcze jedno: http://dynamo.dictionary.com/placement/level/ ale to raczej dla osób, dla których angielski jest językiem ojczystym.

Jakimś cudem wyszło mi 15000, co jest dziwne, bo nawet nie rozumiałem części tych definicji. xD I nie wiem, czy według nich jestem w "high school" czy w "middle school".
"Maybe it is all a test