•  

Autor Wątek: Jakie znasz języki? :)  (Przeczytany 6935 razy)

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Jakie znasz języki? :)
« dnia: 20 Kwi 2012, 17:26:03 »
No więc ciekawi mnie kto jakie języki zna ;) więc można dodatkowo isać w postach :) bo np może niektórzy byliby chętni na coś na zasadzie "język za język" a wiadomo, że niektórzy np wola jak już coś to gadać z osobami z którymi mają coś wspólnego(forum). Więc może ten kto chętny na dzielenie się językiem może podać ze chętny i może coś fajnego z tego wyjdzie? :P kto wie? ;D

I dla ułatwienia poziomy:

PODSTAWOWY - umiem kilka zwrotów, w zasadzie pewnie miałbym trudności z porozumieniem się czy też zrozumieniem innych

ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY - spokojnie dogadam się z osobą z danego kraju o ile nie są to jakieś nie wiadomo jak skomplikowane językowo rozmowy(szczególnie specjalistyczne słownictwo)

ZAAWANSOWANY - płynnie mówię, piszę, rozumiem bez najmniejszych problemów, rozumiem nawet rozmowy z używaniem specjalistycznych terminów(oczywiście nie wszystkich, ale większość zrozumiem z kontekstu)
Being insane is part of my charm :)

Offline frea

• The New Alive
Odp: Jakie znasz języki? :)
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwi 2012, 17:29:41 »
a gdzie język ciała :P
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwi 2012, 17:52:30 »
Jakbym się uparła, zaczęłabym udawać, że mówię po Kaszubsku : P

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwi 2012, 18:03:39 »
omg kaszubski jest dziny :D ciagle nie moge zrozumieć jaki Cechi Nurcek czy jakoś tak to Cichy Kącik xP

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwi 2012, 18:05:27 »
Tylko po angielsku gadam xd
Chciałabym się nauczyć łaciny

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwi 2012, 18:08:48 »
Ja bym chciała hiszpański szlifować ale super gostka na youtubie znalazłam i się z nim uczę :D a chciałabym jeszcze wrócić do niemieckiego i francuskiego i jeszcze włoski :)

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwi 2012, 18:14:35 »
omg kaszubski jest dziny :D ciagle nie moge zrozumieć jaki Cechi Nurcek czy jakoś tak to Cichy Kącik xP

Też nie rozumiem. Nawet nie jestem Kaszubką, to takie tylko rozeznanie XD

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwi 2012, 20:32:39 »
Angielski to angielski, rosjski bo siostra mnie zaraziła fazą na ten kraj a fiński wraz ze współlokatorką męczymy od jakiegoś czasu. Najlepiej wychodzi nam przeklinanie :D

Choco zmień finlandzki na fiński... i tak w sumie to szwedzki ma się nijak trochę do fińskiego bo to są dwie różne rodziny językowe ale to już niech zostanie ;)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwi 2012, 18:49:29 »
angielski uważam na zaawansowany, ale jestem z ntury skromna i chylę czoła przed Ankh :3

mam za sobą dwa lata niemieckiego, ale to lata utracone :3 od września uczę się rosyjskiego, haha

_Katie_, a masz do tego fińskiego książki jakieś? Bo ja mam w domu podręcznik do chińskiego na przykład, bo moja rodzicielka podjęła ambitne zadanie nauki, ale po pół roku padła

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwi 2012, 11:28:00 »
Powinno być chyba Esperanto a nie Esperando?

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwi 2012, 21:52:19 »
Dobra, co mi tam, mogę napisać ::).

Angielski? Haha -_-', z tym co na lekcjach (poziom C1) jakoś sobie radzę, wywiady z Emilką raczej rozumiem, ale... z tym, co sama mówię/piszę gorzej, zwłaszcza ostatnio. Wymowa mi strasznie szwankuje, gramatyka może trochę mnie. Ale tak ogólnie to sobie radzę z używaniem angielskiego "na żywo", że tak powiem, czyli normalną (powiedzmy) rozmową, przy tekstach - poza szkołą - nie zaglądam do słownika prawie w ogóle i wyławiam znaczenie z kontekstu. Waham się, czy napisać średnio-zaawansowany, ale mam zaległości, że ho ho, no i mój samokrytycyzm mi nie pozwala.

Niemiecki... Nie umiem powiedzieć niemieckiego "r", no nie umiem i już. Tak poza tym, to dogaduję się z Niemką, z którą mam zajęcia, zupełnie bez problemów. Z mówieniem średnio, nie umiem mówić po niemiecku "bezpośrednio" i myślę po polsku, wiem, że to źle. Kiedyś byłam dobra z niemieckiego, ale narobiłam sobie zaległości i teraz będzie może podstawowy.

Ach, i miłość moja, czyli włoski. Myślę, że - paradoksalnie, bo tego drugiego uczę się ponad dwa razy dłużej - byłaby to też podstawowa znajomość. Przy dobrych chęciach także tej drugiej strony dogaduję się z Włochami. Byleby tylko nie mówili tymi południowymi akcentami, bo tych nie rozumiem ani trochę.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwi 2012, 22:39:10 »
Nie wiem czemu ankieta była zamknieta, ale nie mogę sie oprzeć, by się nie pobucować ^^

Angielski: nieco na wyrost, ale zaawansowany.
Francuski: zaawansowany w fazie "odświeżania".
Hiszpański: Średnio-zaawansowany z dodatkowym +10 do wygadania.
Japoński: w trakcie levelowania na zaawansowany.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Kwi 2012, 22:55:58 »
Nie wiem czemu ankieta była zamknieta
Tez się zdziwilam, ze ankieta zamknieta, a poza tym to wlasnie sie zorientowalam, ze po napisaniu mozna zaglosowac :D .

Offline IbnIblis

• (Not) A Faerie
  • Zuo
    • Moj profil na fb.
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwi 2012, 16:06:29 »
Troche perski... a nie ma u gory, wiec zaznaczylem niszowe, chociaz to krzywdzace :P
Czlowiek czlowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwi 2012, 16:49:47 »
Perski? Uua. :O
A w jaki sposób się uczysz?