•  

Autor Wątek: tea will rock you czyli herbaty i herbatki <3  (Przeczytany 9636 razy)

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
Odp: tea will rock you czyli herbaty i herbatki <3
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Mar 2012, 18:36:10 »
Ja uwielbiam miętę, której tu chyba jeszcze nie było. Poza tym zielona, sama lub z różnymi dodatkami, ale podobnie jak Katie nie ta z opuncją. Do moich ulubionych nie należą też czarne. A niedawno miałam okazję spróbować herbaty toffi i była szczerze mówiąc ohydna. Za słodka i pomimo że uwielbiam toffi to smak ten w ogóle nie pasuje mi do herbaty. A słodzona herbata to już zło ostateczne, któremu mówię stanowcze nie. :P

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2012, 19:31:05 »
Tarkiina zgadzam się zupełnie jeśli chodzi o herbatę toffi i dzięki za wymienienie mięty, bo sama o niej nie pomyślałam a też uwielbiam :)
no to jeszcze dorzucę pokrzywę od siebie - niewiele ludzi zna a jest naprawdę świetna :)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Mar 2012, 20:00:09 »
Haha, mój chłopak miał kiedyś herbatę z czekoladą. Podobno drugiego takiego świństwa na świecie nie ma ^^

Ja przyznaje bez bicia - słodzę czarną i hibiskusa czasem też. Ale do zielonej sobie nie wyobrażam.

Przypomniała mi się czarna herbata z mango, którą kiedyś piłam w kawiarni. Dobre to było :)

Ostatnio miałam tez ochotę spróbować japońskiego naparu z...kwiatów wiśni. Szczerze mówiąc prawie nie miał smaku. Za to jak zjadłam sam kwiatek, to się skrzywiłam nieziemsko, bo ulubiony sposób konserwowania przez Japończyków to jest obtaplanie czegoś w soli o.O
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Mar 2012, 20:06:05 »
Ja uwielbiam próbować różnych nowych herbat, ale najbardziej ze wszystkich lubię zielone, szczególnie z jaśminem. Zwykle kupowałam herbaty w torebkach, ale ostatnio zdecydowałam, że spróbuję się przerzucić na sypane. No, ale wezmę się za to jak wyzdrowieję - dopadło mnie jakieś ekstremalne przeziębienie. Na razie staram się wykurować, oczywiście herbatą, tylko jeszcze-w-torebkach.

A, no i jak większość z Was, nigdy nie słodzę herbaty, to totalnie zmienia jej smak.
Co do częstotliwości, piję co najmniej jeden kubek dziennie, choć zwykle sprowadza się to do około trzech. Nie wyobrażam sobie pić jej w czymkolwiek innym, niż w moim kubku w kształcie Tardisa (ta-da: http://www.giftsforblokes.com.au/images/dr_who_tardis_mug_lg.jpg), no chyba, że nie jestem u siebie.

edit: A, co do mięty, też uwielbiam! Najlepsza na świecie jest ta, którą mój dziadek hoduje na działce. <3
« Ostatnia zmiana: 31 Mar 2012, 20:07:51 wysłana przez whatewa »

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Mar 2012, 20:14:36 »
te starbucksowe torebki mają to do siebie, że to są takie normalne fusy w torebce. Inne to dla mnie po prostu jakieś ścinki albo resztki :/ właśnie wypiłam sobie i nawet posłodziłam łyżeczkę-tak ostrej herbaty jeszcze nie piłam :D czaj korzenny, smaczna też :D a na jutro zostawiłam zieloną z pomarańczą i jaśminem <3 kończą mi się herbaty :O mam jeszcze zieloną z różą i truskawką ;3

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Mar 2012, 20:15:44 »
Ja uwielbiam i na ogół pijam Earl Grey od Sagi z mlekiem. Nie słodzę herbaty od przeszło dwu lat, ale z dodatkiem mleka zdaje mi się akuratnie słodka : 3  Lipton zostawia straszny pręg osadu na kubku.

Podczas choroby nie wyobrażam sobie kuracji bez Earl Greya z sokiem z aronii od mojej babci.

Poza tym, mój tata przywozi z Chin niebotyczne ilości oryginalnych chińskich herbat zielonych i czerwonych. (kiedyś zrobiłam wystawkę tego wszystkiego: http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/227831_1533827684773_1807231662_934599_385875_n.jpg )
Czasem też jakąś jaśminową. Jakoś niespecjalnie podchodzi mi ich ostry smak, więc rzadko je piję.

Gdy jestem gdzieś jako gość, to najczęściej proszę o herbatkę owocową albo z cytryną. Nie pogardzę zapachowymi.

Z kolei, moją herbatką dzieciństwa była słodzona mięta, okazyjnie: świeżo zerwana ^ ^

« Ostatnia zmiana: 31 Mar 2012, 20:46:15 wysłana przez Serafina »

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Mar 2012, 20:25:31 »
ale ilości _Katie_ mnie powaliły, tak to raczej popijam wodę :3
Odwodnienie mi nie grozi :D

Ja słodzić przestałam przez kumpelkę. Przychodziłam do niej między zajęciami bo miałam niecałą godzinę pomiędzy angielskim a zajeciami tanecznymi i na szybko jakaś herbatka. Ona nie słodziła więc zapominała mi dawać cukru. A że zima była to człowiek chce się szybko ogrzać to się nie upominałam. Tym bardziej że zawsze dostawałam jakieś smakowe (najbardziej pamiętam herbatę odchudzającą Mandaryna - tak ta Mandaryna od Wiśniewskiego - z mandarynką :D) więc mi nie przeszkadzało. No i tym sposobem przestałam słodzić. A teraz słodka herbata to dla mnie złoooo.

Ja jakoś liptona nie trawię. Najbardziej Dilmah mi podchodzi. I zielone i bałe z Bio-activu. Ale fakt dilmah z karmelem bleh... Ciotka mnie kiedyś poczęstowała - niekulturalnie nie dopiłam. A jako że mieszkam również z fanatyczkami herbat to co rusz jest jakieś nowe opakowanie. Raz jedna przyniosła imbir z miodem. Generalnie herbata dobra bo było rzeczywiście czuć ten imbir, ale dla mnie to chyba aż za bardzo. Za ostra była. A na zimę to robiłyśmy sobie wieczorkami cudowne zimowe herbatki:
czarna herbata (czasem smakowa ale zawsze nawiązująca smakiem do zimy np. żurawina, pomarańcza)
plasterek pomarańczy wrzucony do kubka (+trochę wyciśniętej)
świeży imbir
goździki
polecam na rozgrzanie i na poprawę humoru ;)

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Mar 2012, 20:34:10 »
Zapomniałam wspomnieć o jednej z najbardziej egzotycznych herbat jakie zdarzyło mi się pić, a mianowicie o herbacie kokosowej. Zamówiłam ją w kawiarni i dostałam ją elegancko w wysokiej szklance oblepionej wiórkami kokosowymi. :D Uwielbiam kokos i herbata była ogólnie dobra, ale z rozczarowaniem przyjęłam to, że nie zrobiła na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia smakowego.

Znowu zgadzam się z Katie, kiedy porównuję taki sam smak herbaty Liptona i Dilmaha, to ta pierwsza wypada dużo gorzej. A karmelową rzeczywiście miałam na myśli Dilmaha, zapomniałam dopisać. Ale się domyśliłyście. :P Złem jest jeszcze dla mnie Lipton marakuja, to były chyba piramidki malina-marakuja albo coś takiego. W każdym razie bleee.

I podobnie jak whatewa mam swój jedyny ukochany kubek, który otrzymał przydomek "kubek z nosem". :D Nie mam zdjęcia, ale ma namalowany ryj czegoś w rodzaju miśka, który ma wystający nieco nos. Dostałam go na moich pierwszych w życiu koloniach (w sumie to kubek kolegi, własny pobiłam i było mi tak przykro, że mój kolonijny mąż oddał mi swój :D). Dużo już przeszedł, został obtłuczony w dwóch miejscach przy nieumiejętnym zmywaniu, ale mam do niego ogromny sentyment i zwykle dialog w domu dotyczący herbaty wgląda tak:
-Zrobić ci herbatę?
-Tak, ale w kubku z nosem!
xDDD

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Mar 2012, 20:39:33 »
Haha, kubek z nosem musi być słodki  ;D

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Mar 2012, 20:41:54 »
Każdy ma chyba ulubiony kubek. Ja mam jeden we Wrocławiu - zwykły z mlecznego szkła. Ze względu na to że jeździ ze mną na wszystkie wyjazdy jest z nim związane wiele wspomnień. No i na mikołaja od współlokatorki dostałam kubek z Michaelem Jacksonem ale ten to do kawy przeznaczony ;)
A w Częstochowie siedzi mój ukochany pomarańczowy kubek z grubego czegoś... z logiem ING (zasługa tatusia który uprowadza wszelkie "gratisy" z pracy :D). Ale mama nie pozwoliła mi go zabrać bo są dwa i jakby jeden został u mnie to już kompletu nie ma a jej się tak fajnie pije ze mną herbatkę w tych kubkach rano jak przyjadę do domu.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Mar 2012, 20:45:20 »
No to cóż, ja mam trzy ukochane kubki z których naprzemiennie piję + ogromny kubek z zamierzchłych promocyjnych czasów Liptona, ale ten to do kakao/gorącego mleka.

- kubek z życzeniami urodzinowymi, z misiem, zielono-kwiatkowy,
- kubek z tygrysimi pasami,
- kubek biały z niebieskimi egzotycznymi kwiatami.

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Mar 2012, 20:53:05 »
to jak jesteśmy przy kubkach- ja mam ulubiony czerwony z białym reniferem i biały w zielono-czerwone kwiatki i jeszcze jeden taki duuuuży pół litrowy czerwony w białe renifery. Miałam jeszcze taki ogromny z kotkiem, ale mama mi stukła :C no a jak mało herbaty to mam taką kubeczko-filiżankę z krecikiem ;3 z czasów dzieciństwa jak z rodzicami do czech jeździliśmy :D

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Mar 2012, 20:57:00 »
Ach, herbata! Co ja bym bez niej zrobiła! :)
Ogólnie jestem skazana na torebki, bo moi rodzice żyją w przekonaniu, że to nie ma różnicy. -.-
Powiem wam, że codziennie o piątej sączę czarną z mlekiem :) Poza tym jestem zakochana w marcepanowej oraz mięcie. No i każdą chorobę uważam za niezaliczoną bez wypicia mnóstwa malinowej z sokiem. Jak już przy tym jesteśmy, to żurawinowa też jest pyszna.  :P

Nie słodzę od dobrych 6 lat.

Kubki ukochane miałam 4, ale zostały 3, ponieważ taki z Aragornem stłukł się :C Pozostałe: z Sheepworld, "urodzinowy", kolejny z rysunkiem konia, i ostatni to wysoki żółty kubek z Nesquickiem (czy jak tam to się pisze :D )

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Mar 2012, 21:02:26 »
jestem zakochana w marcepanowej

GADAJ ZARAZ, GDZIE TAKA *o*

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Mar 2012, 21:09:33 »
Kupuję ją w Bomi, jest w czarnym opakowaniu ze zdjęciem filiżanki ;)