•  

Autor Wątek: tea will rock you czyli herbaty i herbatki <3  (Przeczytany 9639 razy)

martaforte

• Gość
tea will rock you czyli herbaty i herbatki <3
« dnia: 30 Mar 2012, 16:59:52 »
przeglądnęłam chyba całe forum i nigdzie takiego tematu nie zauważyłam a to chyba wstyd żeby go nie było ;P
a więc piszcie i rozpisujcie się na temat ulubionych herbat i herbatopodobnych - jestem niewypowiedzianie ciekawa, czy znajdzie się ktoś o upodobaniach podobnych do moich :)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
Odp: tea will rock you czyli herbaty i herbatki <3
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Mar 2012, 17:19:20 »
Ja uwielbiam zieloną herbatę. We wszelkich odmianach smakowych. No może poza opuncją. To jakoś do mnie nie trafia... Niestety musiałam się przerzucić na inne. Zielona herbata obniża ciśnienie a ja przy swoim standardowym ok. 105/55 przy dłuższym okresie picia (praktycznie przez kilka lat piłam wyłącznie zieloną z małymi wyjątkami gdy szłam do kogoś to wybrzydzać nie będe) zaczęłam mieć zawroty małe, byłam osłabiona itd. Tak wiem wydaje się nieprawdopodobne to ale eraz mam małą przerwę od zielonej i rzeczywiście czuję się lepiej. Czerwona i biała mi rekompensują jakoś. Czarna - tylko jak jest mi strasznie zimno albo na kaca ;). Chyba że jakieś sypane owocowe.
A herbaty pije duuużoooo gdzieś ok. 7-8 dużych takich półlitrowych kubków dziennie. I najlepiej właśnie sypana ;)

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Mar 2012, 10:49:44 »
zielona z opuncją? nigdy nie piłam takiej :o
muszę spróbować :)
powiem ci Katie, że piję podobne ilości herbaty do Ciebie :)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Mar 2012, 10:54:31 »
Aż dziwne wydaje mi się wypowiadanie na temat czegoś, co jest u mnie podstawą dnia :D
Pije czarną we wszelkich dostępnych ilościach, mogę śmiało powiedzieć, że to 80% dziennego spożycia płynów.
Najczęściej w domu zadowalam się Liptonem, ale lubię tez inne czarne.
Warunek: bez żadnych dodatków z wyjątkiem może owoców (alergia).
Earl Grey nie dla mnie :(

Za herbata zieloną nie rpzepadam, ale ostatnio piłam to cudo:

I się totalnie zakochałam, nie sądziłam, że zielona herbata może być tak dobra. Niestety chwilowo mnie nie stać na nią ^^"

Z tzw owocowych pijam wyłącznie hibiskusa Dobry na przeziębienia, poza tym mam dobre wspomnienia związane z tym napojem.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Mar 2012, 11:49:53 »
a można zapytać skąd wzięłaś to cudo? skoro takie niesamowite to też chcę spróbować  :D
też lubię zieloną, fajnie uspokaja, co mi się przydaje całkiem często :P

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Mar 2012, 11:55:42 »
^Na warsztatach z kaligrafii nas poczęstowano. Zapamiętałam nazwę i wygooglowałam z pomoca koleżanki Japonki  :)
http://www.oyaizu.co.jp/121.html
Cena: nieco mniej niż 50 zł za opakowanie...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Mar 2012, 12:01:35 »
damn, strasznie droga ;/
no trudno, muszę się zadowolić moją cudowną Bancha
wszystkim polecam :D

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Mar 2012, 12:13:47 »
Kooooocham herbatę <3 I chociaż kawę też pijam, to herbata jest moim napojem numer 1. Nie jestem w stanie wybrać ulubionej... Zielona, czerwona, biała, wszystkie kocham. Tylko czarną piję rzadziej, głównie jak jestem u kogoś. Ach, i na urodziny dostałam od siostry dwa opakowania (truskawka-mango i liczi), więc co mają leżeć :), ale sama czarnej nie kupuję. Przy przeziębieniach piję herbatę z róży z miodem i to chyba jedyna opcja, kiedy słodzenie herbaty nie jest dla mnie przestępstwem wobec smaku. ^^ Chyba najbardziej lubię jednak delikatne herbaty. Z mojego aktualnego zapasu herbat (regularnie dokupuję tylko zieloną i czerwoną, poza tym kupuję co mi się rzuci w oczy w sklepie) najbardziej lubię czerwoną pomarańczę z lapacho, jest cudowna. Pamiętam też, że bardzo mi smakowała biała z mandarynką, ale ostatnio nie mogę jej spotkać.
Temat-rzeka.  ::)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Mar 2012, 12:49:28 »
hmm... ja chyba nieco odstaję, bo u mnie kawa na równi z herbatą :3
Lubie zasadniczo wszystkie, ale ja preferuje te nieco mocniejsze, średnio lubię białą. Zieloną bardzo lubię, praktycznie każdą. I najlepiej mi, jak widzę te radosne i zacieszne liście na dnie filiżanki, a nie torebki, brr. (chociaż liptonowe piramidki zdzierżę)
nie ma poranka bez porządnej English Breakfast :3 bo w południe przeważnie piję kawę, po południu herbatę, raczej zieloną... (z cytrusową nutą)

ale ilości _Katie_ mnie powaliły, tak to raczej popijam wodę :3

Ktoś wspominał o hibiskusie... muszę kupić czystego, świetny wskaźnik kwasowo-zasadowy :3

i to chyba tyle... Generalnie dla mnie parzenie herbaty jest sztuką, a smak jej daje tylko porządna filiżanka

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Mar 2012, 16:59:35 »
widzę że się tu wszyscy zgadzamy chociażby pod tym względem, że wolimy sypane od torebek :D
zawsze to coś :)
ja ostatnio piję czarną "powiew wiosny" - z mandarynką, czerwonym bławatkiem i poziomką. świetna jest <3

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Mar 2012, 17:10:31 »
ja kiedyś piłam super pomarańczową herbatę ale już zupełnie nazwy nie pamiętam...a tak to smakoszem w tej kwestii nie jestem i herbate pijam tylko zimą gdy brakuje innych rzeczy do picia i/lub jest zimno xP no, muffin pod tym wzgledem beznadziejny ze mnie xD no i nie umiem pic herbaty bez cukru xP wiec moze skoro was tu tyle polecicie jakas ktora ma slodki aromat, najlepiej owocowy, nie jest czerwona, dobrze smakuje i zajebiscie pachnie? :D
Being insane is part of my charm :)

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Mar 2012, 17:19:02 »
Ja też kiedyś nie wyobrażałem sobie pić herbaty bez cukru. Ale w końcu stwierdziłem, że słodzenie sprowadza smak herbaty do zwykłej wody z cukrem O_o
No i przerzuciłem się na niesłodzoną i nie żałuje. Na początku było cięzko, ale teraz nie wyobrażam sobie słodzonej herbaty.

triple6

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Mar 2012, 17:22:13 »
nie słodzę, bo cukier jest ble , herbaty pije wszystkie możliwe.

co do pytania Choco... polecam czarną z dodatkiem wanilii, w tesco jest,  takim ładnym czarnym opakowaniu, kosztuje troche ponad 7 zł :P

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Mar 2012, 18:03:51 »
ja pewnego dnia po prostu stwierdziłam, że będę pić herbatę bez cukru i tak już zostało - naturalnie :P

a do Chocoleech, osobiście uwielbiam herbatę tropikalną liptona (w wersji w piramidce!)
dostępna jest pewnie we wszystkich sieciówkach-supermarketach, a do najdroższych też nie należy, więc spróbuj, może polubisz :)

Offline maiiaF

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Mar 2012, 18:30:05 »
dla mnie też herbata posłodzona zmienia smak na słodki napój bez szczególnego smaku... Pijam w zasadzie każdą, te torebkowe mniej "prawdziwie" mi smakują z wyjątkiem wymienionych już piramidek liptona i starbucksowych torebek ;)