•  

Autor Wątek: Closterkeller  (Przeczytany 6372 razy)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Closterkeller
« dnia: 09 Mar 2012, 15:29:36 »

Polska grupa muzyczna powstała 1 stycznia 1988 roku w Warszawie z inicjatywy muzyków Przemysława Guryna, Jacka Skiruchy i wokalistki Anji Orthodox. Mimo wielokrotnych zmian składu wypracowała własne łatwo rozpoznawalne brzmienie z charakterystycznym głosem wokalistki i liderki grupy Anji Orthodox, która jest obecnie jedynym członkiem z pierwszego składu zespołu, występującym w niej nieprzerwanie od dwudziestu lat. Sama grupa zaś jest zaliczana do prekursorów gatunku gotyckiego i klimatycznego rocka w Polsce, zawierając w swej muzyce wpływy stylów new oraz cold wave a nawet metalu. Do inspiracji dokonaniami zespołu Closterkeller przyznawały się m.in. takie grupy jak Delight, Moonlight, Artrosis oraz wiele innych.
Gatunek: gothic rock

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7b4Gg0eK948" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7b4Gg0eK948</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yQicQ-3XS2w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yQicQ-3XS2w</a>

Co sądzicie o tym zespole?

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
Odp: Closterkeller
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Mar 2012, 16:25:57 »
Lubię, lubię! Szczególnie 3 pierwsze albumy o zimnofalowych inspiracjach.

Wiadomo mi o tym, że ich wzorcem muzycznym był na samym początku niemiecki zespół z lat osiemdziesiątych - Xmal Deutschland, lecz nie wiem, na ile jest to informacja prawdziwa : )

Poza tym, mam ich plakat na ścianie z imienną dedykacją dla mnie od Anji (załatwiła mi go moja przyjaciółka). Ja z pewnych względów nie trafiłam jeszcze na ich koncert, ale przy najbliższej okazji nie omieszkam *o*

Offline Karol

• Vegan Cookie
  • *
    • Mój blog muzyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Mar 2012, 17:18:53 »
Ej, ja chciałem założyć temat o Closterze!  ;D

Uwielbiam zespół, mimo że zacząłem słuchać dość niedawno, w ostatnie wakacje. Zacząłem od "Aurum", potem był kupiony w dniu premiery "Bordeaux", a w październiku zaliczyłem swoją pierwszą "Abracadabrę" w Gdyni.

Nie słuchałem za wiele albumów (znam tylko "Aurum", "Nero", "Violet", "Bordeaux" i "Agnieszkę"), ponieważ obiecałem sobie nie piracić płyt zespołu. Ale pewnego dnia, będę miał je wszystkie :)

Offline alienne

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Mar 2012, 19:26:53 »
O jak miło widzieć znajomy zespół ^^
Własnie wróciłam z Leśniczówki, gdzie byłam kupić bilety na ich najbliższy koncert w Chorzowie :3
Closterkellera słucham od urodzenia, gdyż moja Mama faszerowała mnie audycjami T. Beksińskiego i muzykę pokrewną temu zespołomi miałam we krwi, więc była to kwestia czasu, żebym zaczęła ich sama słuchać : ) Uwielbiam ich koncerty, zawsze są żywe i pełne niespodzianek, bo Anja jest taką gadułą, że zapewnia nam interesującą podróż przez wszystkie piosenki :D To będzie już czwarty na którym będę ^^

Muszę przyznać, że nie jestem tak zaprzyjaźniona ze starymi albumami jak z najnowszymi, muszę kiedyś się wziąć za nie, bo słyszałam, że zyskują przy odsłuchaniu :D Ciesze się, że dalej grają w jedym stylu a przy tym rozwijają się czego dowodem jest genialne 'Bordeaux' <3

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Mar 2012, 19:51:00 »
Mi się starsze albumu nie podobają są trochę za mocne... Wolę delikatne i spokojne Aurum i Bordeaux <3

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Mar 2012, 19:53:42 »
A jakie są Wasze ulubione kawałki?

Piosenką, która podbiła moje serce jest zdecydowanie "Ostatnia noc wizji" : 3

Offline alienne

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Mar 2012, 19:55:57 »
Pryzmat, przede wszystkim za tekst : ) Ze starszych to uwielbiam Agnieszkę, Violette, Dwa Oblicza Ewy, oj trochę tego jest ^^

UWAGA: Audycja z dzisiejszego koncertu na żywo
http://radiowww.eu

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Mar 2012, 20:00:39 »
"Violette" - och, jak ona się w tej piosence cudownie wydziera! : D

Kiedyś odkryłam, że dwie piosenki Switchblade Symphony mają łudząco podobne melodie do piosenek Clostera.
A mianowicie:

1) Porównajcie to: http://www.youtube.com/watch?v=Y6ekwmA4vpE z "Violette"
2) Porównajcie to: http://www.youtube.com/watch?v=yaTVOTj6XZE z "Grzechem"

To mnie totalnie rozbraja i nie mogę dociec, jak to w ogóle możliwe : D
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2012, 20:04:32 wysłana przez Serafina »

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Mar 2012, 20:26:09 »
Czy ja jestem jedyna osobą tutaj, której Closterkeller nie przekonuje? :<
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Mar 2012, 20:28:45 »
Najbardziej lubię "Nie tylko gra" i "Ogród półcieni" (mój pierwszy utwór Clostera) ^^

"Violette" i "Dissolve" są uderzająco do siebie podobne. Jeszcze ta fioletowa okładka

Offline ladymanabu

• Battered Rose
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Mar 2012, 20:34:42 »
Czy ja jestem jedyna osobą tutaj, której Closterkeller nie przekonuje? :<

Nie, Złotko. Wesprę Cię w tym... braku sympatii. :>
there's a ghost in my lungs and it sighs in my sleep
wraps itself around my tongue as it softly speaks
then it walks, then it walks with my legs

to fall...

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Mar 2012, 20:54:36 »
Dlaczego Closterkeller was nie urzekł? :(
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2012, 20:56:52 wysłana przez Adiee »

Offline alienne

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Mar 2012, 20:56:37 »
A ja znam wielu ludzi, którym Closter nie pochodzi i mimo, że jestem ich wielką fanką, staram się ich zrozumieć ^^ Z tego co wiem, to moich znajomych irytuje głos Anji przeważający zwykle nad muzyką. Poza tym, rozumiem, że komuś nie podejdzie jej barwa głosu, wtedy już niewiele zostaje - chyba jedynie instrumentalne utwory, których w dyskografii Clostera niewiele...

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Mar 2012, 20:59:46 »
alienne, no właśnie ja się zaliczam do takich osób ^^ Anja jest fajna babka, czytuje sobie jej felietony czasem, ale nie lubię jej wokalu.
Ale i tak komentarz, który kiedyś o niej przeczytałam, że "wzoruje się na Tarji i Sharon a jej nie wychodzi " mnie rozwalił na łopatki...
(wyjaśnienie: porównajcie daty powstania Closterkellera, Within Temptation i Nightwisha xD)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline ladymanabu

• Battered Rose
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Mar 2012, 21:04:51 »
Myślę, że to jest po prostu kwestia wrażliwości na różną muzykę. Jedna mnie porusza, inna po prostu nie, choć często próbuję się przekonać, ale nie kończy się to zazwyczaj sukcesem. Istnieje po prostu jakaś blokada, której nie przebiję. Nie wiem nawet, jak mogę dokładnie ją określić. Szanuję ich jednak. :>
there's a ghost in my lungs and it sighs in my sleep
wraps itself around my tongue as it softly speaks
then it walks, then it walks with my legs

to fall...