•  

Autor Wątek: Makijaż dla faceta - tak czy nie?  (Przeczytany 11101 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Makijaż dla faceta - tak czy nie?
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Cze 2014, 01:14:21 »
***Ankh odświeża stare tematy*** o rany, to kłótnie o gender zacżęły się już dla lata temu? Jak ten czas leci...

Pozwolę sobie zacytować swoją stara opinię:
*po sprawdzeniu* o, na ten temat się jeszcze nie wypowiadałam...hmmm...

Powiem tak: nie przeszkadzają mi umalowani faceci zbytnio ale sama nie chciałabym z takim być. Nie dopuszczam do siebie myśli, ze mój facet miałby się więcej malować ode mnie, nie zniosłabym tego.
A tak to jeśli do jakiegoś faceta to pasuje i nie przesadza z tym...to jak chce ;)
Kiedyś sie nie malowałam w ogóle, więc siłą rzeczy malujący się facet to było dla mnie zło.
Teraz zaczęłam się malować czasem (kocham szminki!) i jakoś analogicznie tolerancja dla makijażu u płci przeciwnej tez wzrosła.
Przystojny got z odpowiednią stylizacją i makijażem? A dlaczego nie? Niektóre stroje i stylizacje po prostu marnie wyglądają bez wykończenia "na twarzy" i to nie zależy od płci :)

Chociaż na widok faceta w damskim makijażu nadal reaguję lekkim zawieszeniem mózgu (sorry Agares!). Nie, ze nie toleruję, zło, czy coś, po prostu wciąż jest to wciąż na tyle rzadko spotykane, że jeszcze się z tym nie oswoiłam, stąd trudność w obiektywnej ocenie.

Ale nie moja twarz, nie moja sprawa :P
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2014, 11:09:10 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #91 dnia: 13 Cze 2014, 01:57:03 »
Zia piszesz, że łączenie męskich i kobiecych cech to tylko łączenie wad, powstaje coś co nie ma żadnych zalet.
Połączmy wrażliwość z opanowaniem, czy mamy dwie wady ?
(...)
Jednak nie możemy kobietom odmówić ich piękna, wrażliwości i zmysłowości. Jak dla mnie tego właśnie brakuje naszej cywilizacji. Kobiety świetnie pokazują, że radzą sobie w 'męskich' zawodach. Postawię sprawę jasno : ich prababki uznałyby, że nie mają w sobie krzty kobiecości. I źle im to wyszło ? Nie, świetnie łączą te cechy i nie wydaje mi się, żeby wychodziły istoty, które posiadają tylko wady. Gdy one odbiegały od stereotypu też było wiele hałasu. Dlaczego więc faceci nie mogą źle wyjść na przejęciu kobiecych cech przy zachowaniu pozytywnych cech męskich. Kobiety np. odrzuciły niezaradność życiową i zdanie się na innych. Czy facet nie może odrzucić swej brzydoty na rzecz piękna ?

A co tej wędrówki. Kobiety od dobrego półwiecza pokazują, że dają sobie radę. Dużo bardziej podoba mi się łączenie piękna i wyrafinowania z pracą niż szorstkim porządnym rzemiosłem.

A co do okazywania słabości. Spoko, pohisteryzuję przez chwilę, potem jak zwykle zapalę fajkę i wezmę się do rozwiązywania problemu. Jak to nazwać ?

Szag, dobra, wszystko to jest cholernie pomieszane.

This post is gold :D

Tak samo jak "a do feminizmu mi baaaardzo daleko" rainbow xD

Mnie bawi ten wątek bo drugi raz bym napisała prawie to samo :P z drobnymi wyjatkami.
Ale nadal poza takim Johnym Deppem czy innymi wyjątkami na ogół nie podobają mi sie umalowani faceci, jednak nie widze powodu, dla którego makijaż nie miałby być rownież dla nich :D
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Cze 2014, 07:17:49 »
Nie lubię czytać swoich dawnych postów :D
Moja opinia się zmieniłam, moja postawa w tej chwili na prawie każdy temat to "róbta, co chceta tylko nie krzywdźcie innych".

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Cze 2014, 11:45:50 »
To bardzo dobre podejście, Adiee ?^?^? Mam tak samo :) Niekoniecznie podobają mi się umalowani faceci, ale jeśli im się podoba, to nic mi do tego :)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Cze 2014, 13:07:51 »
Tak samo jak "a do feminizmu mi baaaardzo daleko" rainbow xD

Hahaha, a to akurat wynikało z mojego hejtu na słowo feminizm, który miałam w tamtym momencie (i to chyba był hejt podobny do hejtu Alice na psychiatrów i psychologów xD), który wziął się z moich studiów. Po prostu jakoś tak się złożyło, że 90% przedmiotów wtedy prowadziły nam osoby, które identyfikowały się z "feminizmem"* i PRZEZ CAŁY CZAS mówiły o tym w tak agresywny i okropny sposób, że już nie mogłam patrzeć na ten wyraz :O

*to nie był feminizm, tylko jakaś nienawiść do wszystkich dokoła, 100% jak z najgorszych stereotypów

Ale swojej opinii na temat makijażu nie zmieniłam :P

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Cze 2014, 15:50:22 »
A ja wciąż obstaję, że mi się to podoba :) tylko u faceta to musi być taki makijaż "z jajem", prawidłowo dobrany :'3

Offline Voidfarrow

• Oat Biscuit
  • *
  • Imperfect Harmony
« Odpowiedź #96 dnia: 14 Lip 2014, 22:57:29 »
Prawdę mówiąc, nie mam nic przeciwko makijażowi u faceta. Ja sam go nie noszę, ponieważ znam wartość swojego wyglądu i wiem, że bez owego makijażu też jestem fabiulus. Mam za sobą sesję zdjęciową, na której miałem makijaż i muszę przyznać, że była to zabawna odskocznia od codzienności, ale jeśli miałbym codziennie spędzać dodatkowe parę lub paręnaście (znając moją ślamazarność) minut w łazience - chyba bym wykorkował. Brakuje mi cierpliwości do takich rzeczy. Ale jeśli chodzi o innych to nie mam nic przeciwko, jeśli jest to czyjś dobrowolny wybór to nie można mu tego zabronić. I to też zależy od osoby jak w takim mejkapie wygląda. Buster Keaton z delikatną kreską na oczach bardzo intrygujący, a i owszem ; )

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #97 dnia: 14 Lip 2014, 23:09:07 »
wiem, że bez owego makijażu też jestem fabiulus.

Jesteś tego pewien? : p

Offline Voidfarrow

• Oat Biscuit
  • *
  • Imperfect Harmony
« Odpowiedź #98 dnia: 14 Lip 2014, 23:14:05 »
wiem, że bez owego makijażu też jestem fabiulus.

Jesteś tego pewien? : p
Gdybym był adminem, przyznałbym Ci wesołego bana.

Offline Savathus

• Pink & Covered in Glitter
  • Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #99 dnia: 14 Lip 2014, 23:18:36 »
Aww, jak wesoło tu sobie flirtujecie ^_^