•  

Autor Wątek: Makijaż dla faceta - tak czy nie?  (Przeczytany 11616 razy)

Offline Karol

• Vegan Cookie
  • *
    • Mój blog muzyczny
Makijaż dla faceta - tak czy nie?
« dnia: 06 Mar 2012, 17:59:24 »
Jako chłopak mający za sobą eksperymenty z malowaniem oczu i paznokci (obecnie tego nie praktykuję  :P), zapytam was - co sądzicie o umalowanych chłopakach/mężczyznach?

Nie wiem jak wy, ale ja wciąż mam wrażenie że - mimo mody emo, umalowanego Billa Kaulitza, Adama Lamberta czy Michała Szpaka, modeli na wybiegach z toną podkładu na policzkach - to chłopak robiący jakikolwiek makijaż na twarzy dalej wzbudza sensację. I nie rozumiem tego kompletnie...

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Odp: Makijaż dla faceta - tak czy nie?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Mar 2012, 18:04:09 »
Bo ludzie są niededukowani i nie wiedzą że nawet Faraonowie oczy malowali xP (co prawda mieli inne powody ale co tam ;P )

Ale no cóż, osobiście nie przepadam za pomalowanymi facetami, dla mnie ideał to taki jaki posiadam, czyli męski, z zarostem(broda, nie wąsy), mocna budowa ciała, i groźny wyraz twarzy <3

a co do pomalowanych to hm... po prostu nie wszystkim to pasuje, tak jak niektórym dziewczynom źle dobrany makijaż tez nie pasuje, do Deppa pasuje np makijaż pirata idealnie, do innych? wątpię...

No ale kwestia stylu :P
Being insane is part of my charm :)

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Mar 2012, 18:22:30 »
Ja się wychowałem na gangsterskich filmach gdzie widziałem jak poważny mężczyzna w smokingu i z cygarem w ustach robił wrażenie na eleganckiej kobiecie. Tacy ludzie robili wrażenie również na mnie. Żaden facet, przed którym czuje się jakikolwiek respekt nie traci czasu na malowanie twarzy. No a Bill Kaluitz, czy Michał Szpak to już na pewno do takich nie należą.
Osobiście nie widzę żadnego konkretnego powodu dla którego miałbym malować sobie oczy lub paznokcie i wyjść tak później na ulicę. Absolutnie żadnego.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Mar 2012, 18:32:04 »
Mi osobiście nie bardzo podobał się makijaż u facetów. Do czasu aż zaczęłam zauważać, że wybaczam pociągnięte kredką oczy swoim ulubieńcom. :D Więc w sumie jeśli makijaż nie ma na celu zwrócenia na siebie uwagi i facet nie próbuje zrobić z siebie za jego pomocą kobiety (jakieś madoxy) to nie mam nic przeciwko. Szczególnie jeśli się wygląda tak: link. 8)
Co do paznokci jestem bardziej konserwatywna. Szczególnie razi mnie pozdzierany do połowy lakier u pewnego Najtłiszowego grajka (no przynajmniej na koncerty mógłby je doprowadzić do porządku >.<). Ale jeśli pasują do ogólnego image'u i paznokcie są zadbane, to w sumie od biedy może być: link. Ale, podobnie jak Chocoleech, u swojego faceta raczej bym nie chciała.

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Mar 2012, 18:38:03 »
Tak faktycznie nie do wszystkich pasuje. Ale jeśli pasuje do stylu to czemu nie może wyjść na ulicę? Mam znajomego który swego czasu był gotem. Malował oczy kredką tylko że jemu to cholernie pasowało i miał gdzieś opinie innych. Mało tego jest muzykiem a że scena rządzi się swoimi prawami to wiadomo.
No właśnie scena. Jako że miałam kontakt z aktorami i tańczyłam w teatrze tańca to na występy chłopaków też się malowało. Oczy obowiązkowo ale tylko linia kredką bo "znikają" na scenie, puder, korektor, czasem trzeba było też jakiejś lekko barwiącej pomadki użyć. Jestem do czegoś takiego przyzwyczajona po prostu(zresztą do wielu dziwnych rzeczy jestem przez moje "życie artystyczne" przyzwyczajona którego większość ludzi nie akceptuje bo jest zbyt pruderyjna...) Oczywiście w drugą stronę nie można przesadzać. Solarium odpada  :D. I panowie typu Szpak czy Kaulitz też. Za dużo tego wszystkiego. Szpak już podchodzi mi pod drag queen a Kaulitz... no cóż... menadżerowie go tak wylansowali...
Poza tym ja właśnie bardziej gustuje w takich jak w/w kolega goth. Taki trochę metroseksualny bo dla mnie bardziej zadbany facet niż przeciętny polak jest jakoś bardziej pociągający niż ktoś kto po prostu co drugi dzień się ogoli, użyje dezodorantu i heja. Nie mówie żeby spędzał w łazience tyle samo czasu co ja i miał więcej kosmetyków ale po prostu dbał o siebie, swój wygląd który faktycznie czasem może nie być dobry ze względu na jakieś zmiany chorobowe(np. trądzik)Tak z tym coś się da zrobić! I jakoś mi to nie przeszkadza jak właśnie z tego względu chłopak pożyczy sobie od mamy czy siostry korektora. Widać że o siebie dba.
I do setu Tarkiiny dorzuce jeszcze pana Valo ;)
http://25.media.tumblr.com/tumblr_kwa91ygtQ71qahrn2o1_400.jpg

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Mar 2012, 19:06:17 »
Szczerze mówiąc, mi jest to totalnie obojętne. Polska jest dość konserwatywnym krajem jeśli chodzi o takie kwestie, ale moim zdaniem to, jak ktoś się ubiera/maluje/generalnie stylizuje, powinno być sprawą tylko i wyłącznie tej osoby. Jasne, że są sytuacje, w których wymagana jest bardziej oficjalny wizerunek, ale make-up i strój nie są niczym permanentnym, więc można przecież bezproblemowo dostosować się do sytuacji.
Pewnie, że może mi się nie podobać, jak facet używa kredki do oczu, czy jak maluje paznokcie, ale tak jak napisałam powyżej, uważam, że to nie moja sprawa. Jest jeszcze kwestia atrakcyjności, ale to nie jest przecież uniwersalna wartość - to, co ja mogę uważać za odrzucające, może być totalnie cudowne dla innego człowieka.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Mar 2012, 20:05:07 »
Ja lubie.

I nie podobają mi się to seksistowskie podejście do facetów, że nie powinni, ze mają być męscy... OFC, wszystko jest kwestią gustu i nie bronię nikomu lubić takiego stereotypowego typu, zeby nie było ^^ Po prostu wiele kobiet zapomina, ze też bywają w stosunku do mężczyzn seksistowskie - np. uznając makijaż za "mało męski".
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Mar 2012, 21:53:24 »
Ja też lubię, odrobinkę. Przepadam za "zniewieściałymi" chłoptasiami, ale cóż - do czasu, np. Madoxa się boję : o

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Mar 2012, 19:31:20 »
Zdecydowanie wolę nieumalowanych. (Chociaż oczywiście umalowani nie są dla mnie żadnym powodem do wytykania/wyśmiewania, takie mam po prostu preferencje :P)

wiele kobiet zapomina, ze też bywają w stosunku do mężczyzn seksistowskie - np. uznając makijaż za "mało męski".
Według mnie to zupełnie nie jest seksizm :) Określenie męskie/kobiece odnosi się do cech charakterystycznych, wyróżniających kobiety i mężczyzn - jesteśmy równi, ale przecież nie jednakowi. Nie znaczy to to samo, co "faceci nie mają prawa się malować" :)

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Mar 2012, 20:04:13 »
według mnie zależy od osoby. jeśli chłopak umie się umalować to ok

Offline ziezior

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Mar 2012, 18:02:25 »
Nie i już ;) Mężczyzna powinien być męski. Chłopiec, jeśli chce być w przyszłości mężczyzną - też.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Mar 2012, 00:10:49 »
Nie i już ;) Mężczyzna powinien być męski. Chłopiec, jeśli chce być w przyszłości mężczyzną - też.

Tak bardzo wieje seksizmem.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Mar 2012, 00:27:12 »
@Kojot;
Może to i seksizm, ale moim zdaniem, makijaż to damska rzecz. Skoro mężczyzna nie nosi sukienek, to malować oczu/ust/paznokci też nie musi. Toleruje to tylko w sztuce, jak na np oczy aktora muszą być bardziej widoczne ze sceny, ale nie w życiu codziennym.
A z resztą powiedz sama, czy chciała byś żeby Twój chłopak siedział w łazience przed lustrem dłużej od Ciebie i jeszcze pożyczał od Twoje kredki, tusze..czy czym Wy się tam smarujecie? ;p

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Mar 2012, 01:03:05 »
szczerze mówiąc, jest mi obojętne co ze swoją twarzą robi moj chłopak.

Offline ziezior

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Mar 2012, 08:25:23 »
Kojot - to nie seksizm bo seksizm ma podłoże dyskryminacyjne i ogólnie wydźwięk pejoratywny. Ja tylko zauważam, że kobieta to nie mężczyzna i odwrotnie. I to DOBRZE, że się różnią bo tak być powinno. Najgorsze, co przynoszą nasze czasy to wmawianie, że płcie się między sobą nie różnią. A to bzdura. I nie mam na myśli, że którakolwiek jest lepsza czy gorsza bo tak nie jest - są po prostu inne.

A i wracając do tematu - ja nie toleruję nawet dziewczyn w (zbyt mocnym) makijażu. Tylko i wyłącznie w delikatnym, który podkreśla ich kobiecość.