•  

Autor Wątek: Włosy <3  (Przeczytany 37823 razy)

Zamykas

• Gość
Włosy <3
« dnia: 25 Sty 2012, 14:46:47 »
Bardzo brakowało mi takiego tematu. Mam świra na punkcie włosów. Obecnie próbuję je zapuścić.

No i nie wiem co mam napisać =D To może na początek spytam: wolicie długie czy krótkie włosy?
Dbacie jakoś specjalnie o włosy? Jakieś ulubione szampony/odżywki/inne włosowe kosmetyki?

Jeśli są tu jacyś włosomaniacy to zapraszam do rozmów o wszystkim co jest z włosami związane. Najlepiej z tymi na głowie, ale inne też mogą być  ;)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
Odp: Włosy <3
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sty 2012, 15:36:02 »
oj tak zdecydowanie brakowało tego tematu.
Ja za sprawą fryzjera zapuściłam włosy. Po prostu raz nie chciał mi ich ściąć na krótko. I to chyba była dobra decyzja. Obecnie sięgają mi talii chociaż końcówki wymagają podcięcia.
Farbowałam na czerwono dopóki raz nie zafarbowałam na ciemniejszy... i się skończyło czerwony już nie łapał. Więc trzeba by rozjaśnić
Co do fryzury... od sierpnia zapuszczałam grzywkę jednak stwierdzam że lepiej się z grzywką czuję. nieważne jaką byleby coś na czoło mi opadało. W sumie tylko przez jakieś 3 lata w ciagu 21 nie miałam grzywki...
Problemem z moimi włosami jest taki że się przetłuszczają więc codzennie głowę myć muszę. Teraz używam szamponu nivei do włosów długich i cienkich. Z odżywek szczerze to polecam Pantene lekką odżywkę do włosów przetłuszczających. Włosy po niej ładnie błyszczą, są miłe i łatwiej się rozczesują. Tylko potem jest problem ze stylizacją bo moje zwykle podatne na wszystko włosy (godzina w "koku" z gumki do włosów i już pokręcone) się opierają wtedy i zostają proste. Żeby nie zrozumieć błędnie że odżywka prostuje włosy. Ja z natury mam proste włosy więc prostownica to dla mnie obce urządzenie. Szuszarka używana jest w bardzo wyjątkowych sytuacjach.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sty 2012, 15:58:30 »
Fajnie jest mieć długie włosy tylko żeby nie przeszkadzały :D
Krótkie włoski są wygodniejsze od długich, bo nie ma problemu z myciem, rozczesywaniem, farbowaniem. Pomimo tego, że mam dość krótkie włosy to i tak wiążę w kucyk, bo mi przeszkadzają, ale zapuszczam, bo chcę mieć włosy do tyłka (taki kaprys :P)
Czy używam jakichś specjalnych odżywek itp.? Nie, bo nie chce mi się :P Same sobie raczej poradzą... Kiedyś takich rzeczy nie było i ludzie żyli normalnie.

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sty 2012, 16:09:13 »
Ja też mam przetłuszczające sie włosy, ale to też zależy jakiego szamponu używam. Jak myję Babydreamem to prawie wcale się nie przetłuszczają.
Ja obecnie próbuję przestawić się na pielęgnację bezsilikonową żeby włosy mi nie przyklapywały i staram się ograniczyć te wszystkie SLSy/SLESy czycotamtojest bo mi się od nich szybciej przetłuszczają.
Lubię szampony ziołowe. Odkąd siędze na Wizażu w wątku o pielegnacji włosów nie używam wszystkich tych drogich szamponów i odżywek, które są ciągle reklamowane w telewizji i gdzie się da (te wszystkie Dove, Nivee, Pantene, Garniery...). Wolę kupić porządny szampon za kilka złotych, który nie ma w składzie aż tyle chemii, która może podrażniać i uczulać, i tych wszystkich silikonów, którymi takie kosmetyki są nafaszerowane.

Ostatnio testuję wcierki. Obecnie Jantar Farmony. Wcześniej Kurację Joanny, ale po niej mi włosy wypadają, więc oddałam babci =)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sty 2012, 16:24:28 »
No właśnie ostatnio koleżanka mi mówiła o tych silikonach. Zobacze bo akurat mi się kończy szampon i spróbuje. No i spróbuje też olejek kokosowy zamiast odżywek.

Adiee też właśnie teraz mam kaprys zapuszczenia do tyłka ;). powiem że pewnie jeszcze jakiś rok (z podcięciem końcówek bo się tego domagają) i będzie ;). Pierwotna wersja była do talii a że ten cel jest już osiągnięty no to czemu nie spróbować dalej ;). Długie przeszkadzają nie przeszkadzają... różnie z tym bywa. Ja jak Wioletka z "Serii niefortunnych zdarzeń". Jak myślę to włosy muszą być związane ;).

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sty 2012, 16:45:13 »
Chciałabym mieć takie długie włosy... Przede mną jeszcze długa droga bo mam dopiero ledwo za ramiona ^^

Ja nie olejuję (dziwne słowo) bo mi od olei niestety wypadają =( A mam za krótkie żeby nałożyć olej tak, żeby nie na skórę. Jak będę miała dłuuuugie włosy to mam zamiar olejować tak od ramion w dół.
Obecnie czasami stosuję maskę Seboradin do włosów suchych i farbowanych, dostałam jako gratis do szamponu (szampon okazał się okropny, a maska jest super).

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sty 2012, 22:29:14 »
Ja już miałam sporo na włosach. Były czerwone (nie mam zdjęć). Były czarne (http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/7332_101863756499484_100000275790648_54915_3796262_n.jpg)
Były krótkie (http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29811_121032597915933_100000275790648_246643_4889848_n.jpg)
Były z dupy (http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/317708_220822551318073_100001709904668_548386_1316583824_n.jpg)
i obecnie mam grzywkę.

Planuję machnąć sobie czerwono-różowe albo turkusowo-seledynowe końcówki. Jeszcze nie zdecydowałam.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Sty 2012, 23:19:38 »
No to tutaj to się dopiero rozpiszę!

Strasznie dręczy mnie problem moich cienkich, okropnie przetłuszczających się włosów. Poza tym, mam słabo zarośnięte czoło (jeśli wiecie, o co mi chodzi) i w ogóle, na głowie jestem jakaś niedorobiona (i blablabla) : P

Na wiosnę w zeszłym roku udałam się do dermatologa. Miałam wtedy włosy ścięte na krótko i po całym upalnym dniu były w beznadziejnym stanie. Werdykt lekarza (a właściwie lekarki) był taki, że powinnam pójść do fryzjera na trwałą, która miała wysuszyć mi skórę głowy i nadać jakąś treść mojej nędznej szarej fryzurze. Uczyniłam tak i podziałało.
W sierpniu zaś ponowiłam trwałą, a za jakieś dwa tygodnie będę miała 3 tego typu zabieg, ponieważ loki już nieco swej świetności utraciły. Nie mogę jednak przesadzać z częstotliwością robienia trwałej, bo wyminie się to z celem, o.

Teraz zapuszczam włosy, mam już takie do połowy łopatek. Wiosną ścięłam je na wysokość brody, bo miałam bardzo zniszczone końcówki, które chciałam dorównać do odrastającej grzywki. Od tamtej chwili rosną sobie spokojniej (jak to brzmi XD)

Marzą mi się takie na długość talii, a nigdy wcześniej takich nie miałam i poważnie wątpię w ich możliwości. Jeśli chodzi o kolor, to raczej na zawsze pozostanę blondynką. Póki co, mam zakupione dwa tonery w kolorach: lawendowym i różowo-czerwonym i może pokombinuję z nimi gdzieś w wakacje w niektórych miejscach : 3

Offline ziezior

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sty 2012, 00:08:01 »
Teraz co prawda moje włosy mają długość może ze 2-3 cm ale był czas, że sięgały mi do połowy pleców ;)

A miałem mocno kręcone, w sumie loki ;) Kolor zawsze naturalny ciemny blond ;)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sty 2012, 10:42:49 »
Boże... faceci... nie ścinajcie włosów... tylko niektórym jest wtedy lepiej...

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sty 2012, 10:46:22 »

*3*

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sty 2012, 11:16:13 »
Boże... faceci... nie ścinajcie włosów... tylko niektórym jest wtedy lepiej...

Popieram.

Offline Huldra

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sty 2012, 11:35:13 »
Ja mam włosy sięgające za łopatki... Miałam kilka lat czarne, teraz mam bordo, a naturalne mam .... Złoty blond. ;D
Używam głównie szamponów z Ziaji, staram się unikać wszelkich parabenów i sylikonów. Lubię odżywkę Radical do wypadających włosów, ma fajny ziołowy zapach, ale ma alkohol, więc nie stosuję jej na końcówki.  :)

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sty 2012, 13:03:56 »
Kojot, mi się podobasz w tych czarnych =D A końcówki zrób różowo-seledynowe.

Serafina, niszczysz włosy trwała tylko po to żeby się nie przetłuszczały? O.O A nie lepiej spróbować delikatniejszych szamponów (może w takich zwykłych coś podrażnia skórę, wtedy bardziej sie przetłuszczają)? Mi się o wiele mniej przetłuszczają gdy myję Babydreamem (szampon dla małych dzieci, warto spróbować bo kosztuje jakieś 3 -4 zł) . Albo jakieś specjalne szampony zmniejszające łojotok. Albo jakaś alkoholowa wcierka, np. woda brzozowa? One wysuszają skórę i ograniczają przetłuszczanie i przy okazji dobrze wpływają na włosy przy dłuższym stosowaniu.

Huldra, też lubię zapach tej odżywki. Obecnie stosuję Jantar, tej samej firmy tylko, ze bez alkoholu. Jeszcze mam zamiar wypróbować inne odżywki Framony. Stosowałam też ampułki Radical, ale nic wielkiego nie zdziałały niestety, a tyle kasy na nie wydałam =_=

Offline Huldra

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sty 2012, 13:31:10 »
Serafina, ja na Twoim miejscu zaprzestałabym robienia trwałej... To jest tylko zaleczanie. Myślę, że po tym, jak przestaniesz ją robic Twoje włosy będą się przetłuszczały twa razy tyle. Często na przetłuszczanie pomaga nawilżanie, więc zamiast robić ze swoich włosów suche siano, powinnaś zacząć je porządnie nawilżać. Polecam kwas hialuronowy, można go nakładać na twarz i włosy, może też zainwestować w jakieś rytuały u fryzjera.
Wysuszanie przetłuszczonej skóry nie pomoże napewno. I zmień dermatologa, bo pani ktora Ci doradzała raczej kompetentna nie jest.