•  

Autor Wątek: Dlaczego EA?  (Przeczytany 4125 razy)

Offline Nethrelize

• Oat Biscuit
  • *
Odp: Dlaczego EA?
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Gru 2011, 22:24:41 »
bo Cie zjedzą za to
Prędzej zrobią to moje pupilki ,Marggot Szarlotta i Agresor,zgadniesz co to za stworzonka?Mają 8 nóg ,są wielkości talerzyka i mają włochate nóżki...
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2011, 22:29:54 wysłana przez Chocoleech »
Gdybym mogła urodzic się kiedy inndziej wybrałabym epoke Wiktorjańską.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Gru 2011, 22:32:25 »
Wow, to podziwiam, bo ja bym w życiu takiego czegoś w domu nie trzymał. Brzydzę się pająków i wszelkiego robactwa jak ch.olera.
Wiem, że to absurd. Sam sobie tej ksywy nie nadałem. xD

Offline Nethrelize

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Gru 2011, 22:50:43 »
To kto...? Ja mam od 2 miesięcy mam "nawiedzona muffinka" i sama się na to pisałam.
Gdybym mogła urodzic się kiedy inndziej wybrałabym epoke Wiktorjańską.

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Gru 2011, 12:10:14 »
Ja w podstawówce gorzej niż ona pisałam ;)
Wkurza mnie takie gadanie. Ja nie mówię, że trzeba na nią naskakiwać wielce, a najlepiej to zbanować, bo robi błędy, ale naprawdę DA SIĘ. Sama pisałam w jej wieku lepiej, a to było głównie za sprawą tego, że już w wieku 10 lat udzielałam się na forach itd. i ludzie zwracali mi uwagę na błędy, a ja brałam to na klatę i starałam się zapamiętać. I nigdy mi nie przyszło do głowy bronienie się wiekiem, czy zarzucanie im, że się czepiają i takie tam. Jak teraz wszyscy będą jej mówić, że "spoko, nie przejmuj się, masz lat ile masz, ja pisałam gorzej" to za 5 lat będzie pisała niewiele lepiej. ;)
A tak w ogóle, Nethrelize, twoja "historia" niesamowicie przypomina mi moją sytuację jeżeli chodzi o muzykę (ale już nie o Emilkę). Tzn. też mam starszego brata i też kilka lat temu był dla mnie niejako wzorem, bramą do świata muzycznego. I właśnie dlatego jestem tu gdzie jestem (lol). :D

Jeżeli chodzi o Emilkę, to w pierwszej połowie 2009 roku byłam na forum, na którym sporo osób słuchało EA. Kilka razy miałam próby polubienia jej, bo wydawała mi się bardzo ciekawą osobą, ale do muzyki nie mogłam się przekonać... Aż nagle, jakby bez powodu się przełamałam i zaczęła mi się podobać, ot. ;)
Urzekła mnie swoją oryginalnością i emocjonalnością głównie. I tyle. :P
Everything dies

Offline Sendrew

• TeaPot
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Lut 2012, 13:15:15 »
Odkurzę topic.

Dlaczego Emilie?
Swoją muzyką oczarowała mnie już od początku, jej styl powalał, na dodatek klimat utworów był świetny. Wydawało się jakby wyśmiewały to, co dzieje się wokół (tak przynajmniej jest z "Art of Suicide" czy "Marry Me"), momentami były tak cudownie psychodeliczne ("I Know Where You Sleep", "Misery Loves Company").
Sama Emilie przyciąga osobowością, którą pokazuje na scenie, na swojej stronie, w swojej twórczości... Wydaje się taka "pie*rz się, jestem tym kim jestem i mam gdzieś twoje zdanie", pomimo tej dostojnej otoczki.
I jej problemy z psychiką. Powiedzmy, że... tematyka jest mi bliska. Poza tym, podoba mi się sposób w jaki walczy i pokazuje, że ludzie chorzy psychicznie nie są po prostu wariatami, ale też ludźmi. O czym wiele osób zapomina. Niektórzy nieźle się dziwią, jak mówię im, że EA była w szpitalu psychiatrycznym, choruje na "dwubiegunówkę" (takie pieszczotliwe określenie), itp.

...Plus, inspiruje mnie i daje mi siłę do walki, jakkolwiek by to nie brzmiało.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lut 2012, 18:14:34 »
Sendrew, widzę, że cenisz EA dokładnie za to samo co ja, na czele z bipolar disorder :3

Chociaż ja zaczęłam chyba od Gothic Lolity.... Pamiętam ciary na plecach, z resztą ten utwór nadal na mnie bardzo działa

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Kwi 2012, 22:10:28 »
Bo jak pierwszy raz usłyszałam "Gothic Lolitę" to, chociaż muzycznie w ogóle mi nie pasowało, w pewien bardzo, bardzo niedosłowny i dziwny sposób się utożsamiałam... a może inaczej, zrozumiałam ten utwór. I nawet jeśli na początku któraś z piosenek Emilki mi się nie podobała, to czułam jakąś taką więź - nawet jeśli tekst w ogóle nie miał nic ze mną wspólnego.
Poza tym to było coś zupełnie nowego. I świetnego, moim zdaniem.

Offline ciichosza

• Kindest Demon
  • Come it's nearly teatime.
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Kwi 2012, 22:23:36 »
W sumie..
Emilie poznałam  podczas szukania z kuzynem na Myspace nowych artystów. Ja, wtedy słuchająca rapu i popu, z różowym króliczkiem Playboy'a na koszulce. Natknęliśmy się właśnie m.in. na pannę Autumn i The Birthday Massacre. Tylko tyle pamiętam, bo to było dobre 3-4 lata temu. W kazdym razie zapisałam sobie owych wykonawców na kartce. Usłyszałam 4 O'Clock i spodobało się, jednak nie na tyle, żeby posłuchać dalej. Po powrocie do Polski przesłuchałam kilka utworów EA. Ale wróciłam do rapu(-,-)
Rok później poznałam triple6 i to własnie on przypomniał mi o Emilie. Wtedy byłam już całkiem inna.  Od tego czasu nie ma dnia bez jej twórczości. Zmieniło się wiele we we mnie. Muzyka EA często potrafi wyciągnąć mnie z dołków. To było to, czego podświadomie szukałam przez wiele lat...

martaforte

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwi 2012, 20:48:49 »
chociaż muzycznie w ogóle mi nie pasowało, w pewien bardzo, bardzo niedosłowny i dziwny sposób się utożsamiałam... a może inaczej, zrozumiałam ten utwór.

Jazzmin, nie mogłabym tego ująć lepiej :)
też jak pierwszy raz usłyszałam Emilkę - to chyba było Bohemian Rhapsody - pomyślałam "co za okropność", ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu zaczęłam słuchać jej innych utworów i zakochałam się na maxa :D
a BR jest do dzisiaj jak na ironię jedną z moich ulubionych piosenek EA

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Maj 2012, 16:48:35 »
Jazzmin, nie mogłabym tego ująć lepiej :)
:) Ja ogólnie wielu rzeczy nie umiem dobrze ująć w słowa i dlatego też właśnie bardzo lubię Emilkę: w jej piosenkach słyszę to, co sama czuję i nie umiałam dotąd tego wyrazić.

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Cze 2012, 21:11:02 »
Na mnie Emilie działa bardzo pokrzepiająco, i, jak powiedziała ciichosza, jest czymś, czego podświadomie szukałam.

Sangrin

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Cze 2012, 23:06:34 »
Jej muzyka do mnie przemawia.
Jest psychiczna, ale wydaje się mieć to gdzieś, pieprzyć zdanie innych... ? Pokochałem ją za kawałek "Art of suicde", potem w jakimś wywiadzie przeczytałem, że to jej ulubiony, zabawne. No cóż, mam z nią parę rzeczy wspólnych min. przekuwanie rzeczy bolesnych, głupich i wszystkiego czego doświadczamy w sztukę (nie da się ukryć, że mogę jej pięty lizać).
A co do reszty, no cóż. Inaczej karmimy naszego dwubiegunowego zwierzaczka i chowamy na różnych smyczach. Jednak wydaje mi się, że ona też ma do niego sentyment :).

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Cze 2012, 16:55:37 »
Hm... Nie wiem, tak wyszło :P

Na początku znałam tylko "Shalott" i "Misery loves company" i strasznie mi się spodobał jej głos i styl. Skrzypce, klawesyn, etc. Wszystko fajnie. Potem dopiero zaczęłam się interesować jak wyglądało jej życie i zaznajomiłam się z "Enchant" i "Opheliac" (obydwie płyty uznałam za dwubiegunowo pasujące do moich ówczesnych przeżyć - chociażby zestawienie "Save you" i "I know where you sleep") i odkryłam, że jej również nie jest obce środowisko psychiatryczne oraz fascynacja czasami wiktoriańskimi. A potem już nabrałam sympatii i sentymentu, więc emocjonalnie podchodzę do tematu, nie ma w tym jakiejś większej filozofii :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Mar 2014, 15:04:22 »
1.Mam od dłuższego czasu uzależnienie od muzyki
2.Tak jak ona jestem tez "dziwny" xD więc rozumiem
3.Oryginalna twórczość oraz osobowość
4.Coś nowego  do tego skrzypce syntezatory to moje ulubione instrumenty