•  

Autor Wątek: Dlaczego EA?  (Przeczytany 4051 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Dlaczego EA?
« dnia: 27 Gru 2011, 22:32:56 »
Tak mi przyszło do głowy, że chciałabym się dowiedzieć, dlaczego właśnie Emilie jest wasza ulubienicą? Co was skłoniło do jej słuchania?

Jeśli o mnie chodzi, na początku jej muzyka zrobiła mi sieczkę z mózgu...Mój przyzwyczajony do rocka umysł zwyczajnie nie mógł przetrawić jej twórczości. potem zwróciłam uwagę na teksty, z którymi (niestety) w większości się utożsamiałam oraz na niesamowite harmonie wokalne. Uwielbiam też niektóre dźwięki, jakich Emilka używa (np. klawesyn i taki dźwięk w The Art Of Suicide, który przypomina cykanie świerszczy).
Potem się zaczęłam też innymi rzeczami zachwycać ale to mnie uderzyło na początku :)

A jak było w waszym przypadku?
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
Odp: Dlaczego EA?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Gru 2011, 22:48:56 »
Cóż, to dosyć proste, po prostu podpadła mi jej twórczość muzyczna ;D Jest oryginalna, a ja bardzo cenię oryginalność. Potem się dowiedziałam trochę o niej jako osobie, i stwierdziłam ze jest po prostu świetna  ;D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Gru 2011, 23:01:52 »
Ma trochę dżapońską stylówę i szczerze mówiąc, to rzuciło mi się w oczy najpierw. No i, w przeciwieństwie do muzyki z kraju kwitnącej wiśni, ma na prawdę świetne teksty - a dla mnie muzyka ze słowami zyskuje n prawdę milion punktów, jeżeli te słowa są dobre.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Gru 2011, 23:18:25 »
Dlaczego Emilie? No to tak... Kiedy ją poznałam nie byłam zbyt obeznana w gotyckich i industrialowych klimatach. Ona wprowadziła u mnie coś nowego.
I w ogóle czerwonowłose dziewczę grające na skrzypcach w gorsecie to było dla mnie wielkie łał :D
Mieszanie muzyki klasycznej z industrialową moim zdaniem to strzał w dziesiątkę.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Gru 2011, 00:05:43 »
W moim przypadku to jest dość skomplikowane.  Od zawsze miałem słabość do wszystkiego co, szlachetne, elitarne, dostojne itp. W głębi duszy czuję się takim arystokratą ? staram się zachowywać honorowo, przestrzegać savoir vivre?u. Mam też słabość do magazynowania w głowie informacji, które są dla innych bezwartościowe szczególnie z dziedzin takich jak historia, geografia ? no bo fakt, można żyć szczęśliwie nie wiedząc gdzie leży Burkina Faso, albo kiedy było powstanie tkaczy śląskich. Do tego jestem studentem, czyli ubiegam się o tytuł człowieka z wyższym wykształceniem , co w pewnym sensie zobowiązuje mnie do znajomości literatury i sztuki, o czym niestety większość społeczeństwa zapomniała i zamiast inteligencji mamy w kraju ?wykształciuchów? , no ale teraz nie o nich. W każdym razie bardzo upodobałem sobie tą arystokrację z epoki wiktoriańskiej, ponieważ byli już na tyle cywilizowani, że nawet prowadzenie wojny było swego rodzaju sztuką, a nie bezmyślnym okładaniem się mieczami po łbach. Literatura i sztuka miały już spory dorobek i było wystarczająco dużo tematów do dyskusji na te tematy. Dodatkowo stroje z tamtego okresu są wg mnie najwspanialsze jakie kiedykolwiek były. A nie nastąpił jeszcze ten bum technologiczny, który tak bardzo zmienił świat w tak krótkim czasie, no i nie ma co ukrywać, że nie wszystkie zmiany okazały się być lepsze. Dopiero po tym wywodzie, który starałem się skrócić do minimum, jestem w stanie powiedzieć dlaczego akurat Emilie. Otóż EA nie jest dla mnie tylko artystką. Ona jest takim moim symbolem, bo przede wszystkim wyróżnia się od tej plastikowej sieczki, którą karmi mnie mtv i inne muzyczne bożyszcza ale wyróżnia się w nie byle jaki sposób. Pokazała mi cos, dla mnie zupełnie nowego. Połączyła to co stare z tym, co nowoczesne.  Rzygać  mi się już chce jak to każda kolejna gwiazda opowiada jaki to wpływ na niej wywarł Freddie Mercury albo Kurt Cobain, Emilie swoje dzieła muzyczne inspiruje dziełami literackimi z przed kilkuset lat, a to kolejna cecha, która mnie u niej fascynuje. Ogólnie słucham też dużo innej muzyki, niemal wszystkiego choć ze szczególnym naciskiem na rock i metal. Nie toleruje jedynie kiczu i tandety, poza tym przekonałem się, że w każdym gatunku można znaleźć cos dla siebie i zamykanie się tylko na jeden jest skrają głupotą.
Tak więc słucham sobie tej mojej zróżnicowanej muzyki no i raz na jakiś czas padnie akurat na Emilie Autumn, co sprawia, że Adrian B. odchodzi z tego  świata, a do życia budzi się Alan Oliver Rose ? moje alter ego.  Młody , wiktoriański arystokrata. Jego ojciec jest właścicielem dużej firmy i chce, żeby syn kontynuował to przedsięwzięcie, wiec zmusza go do studiowania ekonomii i zarządzania firmą, a temu jakoś nie wchodzi do głowy to tak dobrze jak muzyka i literatura, przez co są problemy i?. a z resztą?
No nie ważne, w każdym razie dobrze mi z tym xD

Przepraszam za tak długi post.

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Gru 2011, 00:15:12 »

Nigdy Ci tego nie wybaczymy, dla nas jesteś już martwy  ;D

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Gru 2011, 01:18:24 »

Nigdy Ci tego nie wybaczymy, dla nas jesteś już martwy  ;D

Haa, lofciam <3
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Gru 2011, 10:51:23 »
@SickSpider, super to ująłeś.

triple6

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Gru 2011, 10:57:40 »
a ja zakochałem się pierw w strojach dziewczyn. <:
potem przerzuciło się na poemy, następnie na muzykę i teksty. Zawsze kochałem skrzypce, a to co Ona z nimi robi jest po prostu niepojęte dla mnie. Mistrzyni.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Gru 2011, 12:04:12 »
Nigdy Ci tego nie wybaczymy, dla nas jesteś już martwy ;D

Paradny dowcip ;p

@Adiee, No czasem mi się uda... ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2011, 12:12:10 wysłana przez SickSpider »

Offline Nethrelize

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Gru 2011, 21:50:29 »
Nooo...Kiedy miałam 7 lat papugowałam z Brata wszystko...styl muzyczny, upodobania smakowe, styl ubioru i tekstu.Brat już nie słucha Emilie, ale zawsze można powspominać.W roku 2007(miałam 7 lat) puścił mi "Manic Depression".Przypomniało nam się o Emilce w 2010(10 lat) i słucham ją ciągle1a bratu już zbrzydła.To podsumowując, brat "pokazał" mi piękno jej tekstów,utworów,stylu.W końcu się usamodzielniłam i zobaczyłam piękno jej ubierania się.Lubie taki nadzwyczajny styl...magiczny świat. Mam zamiar nie zamykać się na piękno innych styli,ale tak jak powiedział SickSpider lubię wyobrażać sobie siebie w gorsecie, długiej sukni przy boku hrabiny...
« Ostatnia zmiana: 28 Gru 2011, 23:57:04 wysłana przez Ankh »
Gdybym mogła urodzic się kiedy inndziej wybrałabym epoke Wiktorjańską.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Gru 2011, 22:06:59 »
,ale tak jak powiedział SickSpider lubię wyobrażać sobie siebie w gorsecie, długiej sukni przy boku chrabiny...

Eeee.... A w którym miejscu tak powiedziałem, bo mnie coś ominęło chyba?

Offline Nethrelize

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Gru 2011, 22:09:27 »
a do życia budzi się Alan Oliver Rose ? moje alter ego.  Młody , wiktoriański arystokrata. Jego ojciec jest właścicielem dużej firmy i chce, żeby syn kontynuował to przedsięwzięcie, wiec zmusza go do studiowania ekonomii i zarządzania firmą, a temu jakoś nie wchodzi do głowy to tak dobrze jak muzyka i literatura, przez co są problemy i?. a z resztą?

Taka wersja ze mną...  :-[
Gdybym mogła urodzic się kiedy inndziej wybrałabym epoke Wiktorjańską.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Gru 2011, 22:14:05 »
No dobra, niech będzie. Zapomnijmy o tym.
Ale na przyszłość zwracaj więcej uwagi na ortografię, bo Cie zjedzą za to ;p

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Gru 2011, 22:19:42 »
Ja w podstawówce gorzej niż ona pisałam ;)

Ale do rzeczy:
Emilie kiedys pokazała mi koleżanka. Posłuchałam chyba Opheliaca i wyłączyłam. Trwało to jakoś rok. Wróciłam jakoś przez last.fm i dałam szansę bo chyba byłam już znudzona kapelami gotyckimi i black metalowymi rodem z norwegii. I tym razem zakochałam się w Misery Loves Company a zaraz po tym w I Know Where You Sleeep. I tak mnie chwyciło. I trzyma już w zasadzie... Piaty rok!
W sumie tylko Emilie dla mnie istnieje, ale przez te 5 lat przejadły mi się jej śpiewane utwory i w zasadzie wielbię ciągle tylko teksty. O wiele większą wagę przywiązuje do płyty Unlaced -> jest dla mnie całym światem a moim celem jest nauczenie się wszystkich z niej utworów :) No i tak mnie trzyma i motywuje i wzbogaca i w sumie dzięki niej z czarnego ponurego mrocznego black metala stałam się dosyć powabnie ubierającą kobietką, pewną siebie i swoich wartości, nieco wulgarną, upartą i lubiącą seksownie i wyglądać i się zachowywać xP Ale czasem też lubię się powygłupiać i nici wtedy z całego seksapilu :) However, Emilie mnie zmieniła całkiem mocno za co jestem jej bardzo wdzięczna :)
Being insane is part of my charm :)