•  

Autor Wątek: Jakie cechy najbardziej irytują was w ludziach?  (Przeczytany 2785 razy)

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
Odp: Jakie cechy najbardziej irytują was w ludziach?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lis 2011, 19:48:05 »
oł, poważne dyskusje.

A mnie wkurza co innego (trochę offtop, ale trudno) -  brak tego czegoś, za co kocham i nie mogę opędzić się od kontaktów międzyludzkich, a czego router ci nie zastąpi...

Nico

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sty 2014, 19:18:40 »
Mnie od jakiegoś czasu bardzo irytuje, gdy ktoś utrudnia sobie życie robiąc coś w wyuczony sposób, mimo że można to zrobić 100x łatwiej, ale ten ktoś nawet nie chce spróbować...

Offline Savathus

• Pink & Covered in Glitter
  • Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lut 2014, 14:24:43 »
Być może powinnam to olać bo w sumie to nie takie ważne, ale w gronie moich znajomych jest osoba która mnie bezczelnie kopiuje o_o Kupuje identyczne ciuchy po tym jak zobaczy je u mnie, jeśli ja zaczynam słuchać nowej muzyki to ona też, nawet opis na tumblrze ma prawie kopiuj+wklej z mojego bloga, zresztą nie tylko ja to zauważam. Nie wiem co z tym zrobić, bo z jednej strony to dziecinne przejmować się takim czymś, z drugiej to strasznie denerwujące.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lut 2014, 14:45:04 »
^Fajnie jest być dla kogoś inspiracją, ale chyba nie do tego stopnia...D: zwłaszcza, ze jak rozumiem, nie jest to dziecko, tylko dorosła, teoretycznie samodzielnie myśląca osoba.

Poza tym wow, nie wypowiadałam się tutaj ^^

Wymienione wcześniej cechy typu chamstwo czy hipokryzja są irytujące, ale na mnie nie robią aż takiego wrażenia... hipokrytą bywa każdy, a na buractwo sie czasem nic nie poradzi.

Jest kilka innych rzeczy, które działają na mnie duuużo bardziej:
- lekceważenie, pogarda, umniejszanie innych
- brak odpowiedzialności - ale w bardzo specyficznym sensie, bo nie chodzi mi o standardowe "uooo, włóczysz się po mieście, nic nie robisz ze swoim życiem". Bardziej o niemożność rozważenia konsekwencji czynów i niemożność stawienia im czoła. Każdemu sie zdarza czasem, wiadomo, ale u niektórych to jest wręcz chroniczne.
- strasznie nie lubię, jak ktoś się dołuje na siłę. No po prostu czasem aż szlag trafia :P
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Mar 2014, 12:41:30 »
Jeśli o mnie chodzi nie jestem zsocjalizowaną osobą. Nienawidzę dużo cech ludzkich np. dwulicowość , fałszywość.

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lip 2014, 23:04:28 »
^ ale czasem coś, co jest poważne dla jednej osoby nie jest w ogóle poważne dla drugiej, i zwłaszcza jak jeszcze ta pierwsza mówi co chwilę "TO NIE JEST ŚMIESZNE!!!!" to np ja automatycznie zaczynam się śmiać xD

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lip 2014, 23:08:03 »
Ja często reaguję śmiechem tzw. histerycznym na granicy rozpaczy, kiedy jestem wręcz wbita w fotel z zaskoczenia obrotem spraw, aczkolwiek nie jest to śmiech z zabawnosci sytuacji...

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Lip 2014, 14:52:33 »
Ja mam mnóstwo skojarzeń w czasie rozmowy i niektóre z nich mnie bawią /: Na szczęście jestem mistrzem bitch face'a, więc zazwyczaj ludzie sądzą, że ich nienawidzę, a nie, że mnie bawią ; D
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Lip 2014, 21:59:56 »
Jest mało rzeczy, które naprawdę irytują nie w ludziach. Ja lubię ludzi :D wszystkich bez wyjątku. No, chyba że...
 - Odbieranie komuś/narzucanie komuś/unikanie odpowiedzialności. O matko jak ja tego nienawidzę. Jak tylko mi się w uszy rzuca, że ktoś między słowami ukrywa jedno z tych podejść, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Nie cierpię, jak ktoś próbuje odbierać mi odpowiedzialność, albo zrzucić mi na barki taką, która nie ma ze mną najmniejszego związku. I tak, dobrze usłyszeliście, jeśli ktoś próbuje mi wmówić, że coś nie było moją winą, kiedy jest moją winą (albo coś nie jest moją sprawą, chociaż jest moją sprawą) to irytuję się tak samo, jak ktoś kto unika samemu konsekwencji swoich czynów.
 - Dyskryminacja - kiedy ktoś otwarcie, albo między słowami ocieka nietolerancją albo skłonnością do dyskryminowania innych, wzbudza we mnie ogromną irytację. Jestem w stanie dogadać się z taką osobą i spędzić z nią miło czas, ale to trochę taka bomba zegarowa :D prędzej czy później wybuchnę oburzeniem jak tak można co się dzieje i w ogóle w jakich czasach żyjemy.
 - Ludzie dumni z braku empatii - jestem niezwykle empatycznym człowiekiem. Współczuję innym czy tego chcę, czy nie. Entuzjazmuję się, cieszę się, czasem troszkę rozpaczam, ale generalnie jestem pozytywnym optymistą. I dlatego rozumiem ludzi, którzy mają problemy z empatią - czy na takim naturalnym poziomie, czy z powodu socjopatii i tym podobnych rzeczy. W sumie dwójka moich najbliższych przyjaciół jest w jakiejś części socjopatami :D ale nie cierpię, nie jestem w stanie znieść osób, które uważają się za lepsze od innych, ponieważ mają problemy z przeżywaniem emocji. I nie jestem z tego dumny, nadmienię xD bo przez to zdarza mi się takich ludzi oceniać zbyt szybko i za bardzo się nakręcać.

Więc podsumowując... Jestem Jedi. Negatywne emocje są dla mnie destrukcyjne. Jeśli irytuję się drugim człowiekiem, bardziej czuję się źle sam ze sobą, niż z drugim człowieku - bo ta irytacja wynika z mojego braku akceptacji sytuacją, w której sam nie chciałbym się znaleźć. Dlatego kiedy drugi człowiek mnie irytuje, przede wszystkim staram się go poznać i zrozumieć lepiej, a nie oddawać wściekłości i irytacji :D dzięki temu dowiaduję się czegoś więcej o drugim człowieku i sam rozwijam własną empatię.
I co ja robię tu?

Ostatni Smok Rzeczpospolitej Polskiej