•  

Autor Wątek: Vintage  (Przeczytany 6941 razy)

Offline Pytalska

• Człowiek Demolka
  • TeaCup
  • *
Vintage
« dnia: 19 Lis 2011, 15:28:19 »
Dla słabszych:
 Vintage to styl, któy polega na tym, by nosić rzeczy stare, wyglądajace tak, jakby pochodziły z innej epoki. Mam kilka takich ciuchów... i mi się naprawdę podobają, jednakże wolę powyciągane swetry. ;)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Vintage
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru 2011, 13:18:45 »
Mam takie smutne wrażenie, że pod ten termin można podpiąć niemal wszystko...i dlatego nawet nie jestem w stanie sformułować jakiejś własnej opinii o tym. Po prostu, za szeroki temat by móc uogólniać.

Widziałam kiedyś w butiku taką staroświecką, jedwabną bluzkę z krótkim rękawkiem, granatową w grochy, z białymi lamówkami przy rękawach i kołnierzyku i białą kokardką pod kołnierzykiem...ah jakie to było piękne :3 i to była jedyna rzecz, na której widok przyszło mi do określenie słowo "vintage". A czasem jak widzę ciuchy obdarzone tym mianem to się zastanawiam, gdzie ten vintage się w nich ukrył :P
« Ostatnia zmiana: 01 Gru 2011, 13:21:08 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Gru 2011, 13:31:48 »
Jeżeli chodzi o stroje z innych epok, to ja osobiście nie mogę pogodzić się z tym jak wyglądają dzisiejsze stroje wizytowe. Garnitury są tak nudne i badziewnie wyglądające, że o ch.olera mnie bierze za każdym razem jak muszę się w to ubrać. I czuję się wtedy taki bezosobowy i obdarty z własnego ja kiedy widzę, masę innych ludzi dookoła ubranych niemal w to samo. Myślę, że o wiele bardziej polubiłbym śluby, egzaminy i inne "podniosłe wydarzenia", gdybym się miał ubrać np w coś takiego:

« Ostatnia zmiana: 01 Gru 2011, 14:08:48 wysłana przez SickSpider »

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Gru 2011, 13:54:45 »
Masz rację! Te garnitury są takie nijakie i nudne...
Ogólnie uważam, że dzisiejsza moda jest nudna. Nowożytność i 40-50 lata XX wieku to było to!

Offline Orihime

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Gru 2011, 14:05:02 »
Jeej.
Chcę zobaczyć gościa w czymś takim :) Garnitury mogą się schować.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Gru 2011, 14:06:48 »
Tak samo stroje z XVIII wieku i te charakterystyczne trójkątne kapelusze to jest coś pięknego, no ale jakoś sobie nie wyobrażam pójść np na studniówkę w takim czymś, chociaż bardzo bym chciał. Mam nadzieje, ze tego typu stroje jeszcze wrócą. No ale się skupiłem tylko na strojach wizytowych, na ulicy jest już z tym wiecej luzu. Ostatnio na rzeszowskim rynku minąłem się z dziewczyna, która wyglądała jakby ją z lat 20. żywcem wyrwano. Fajnie wyglądała i zwracała uwagę przechodniów no ale na pewno nie na taką skalę jakby ktoś w takich ubraniach paradować po ulicy zaczął.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru 2011, 16:49:19 »
a ja lubię lata 60. i 20/30!

plus dochodzą do tego elementy wiktoriańskie :3

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Gru 2011, 17:09:37 »
E tam, chłopcy, marudzicie. Po prostu wykosztujcie się na któryś frak, a nie jęczycie, że kiedyś to było.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Miss_Take

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Gru 2011, 19:24:03 »
@SickSpider to czemu się tak nie ubierzesz?  ;)

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Gru 2011, 12:23:19 »
No bo po pierwsze, ze ciężko coś takiego znaleźć, albo ja po prostu nie wiem gdzie szukać, a jak się już znajdzie to kosztuje nie wiadomo ile. Jak kiedyś będę bardzo bogaty, postawie sobie chawirę nad plażą w Perth i w szafach będę mieć inny frak na każdą porę dnia, no ale jak na razie muszę się zadowolić ciuchami tego typu:

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Gru 2011, 13:20:09 »
Hej, kłamiesz! Akurat takie łatwo znaleźć w sklepach i nie kosztują więcej, niż inne kurtki/płaszcze.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lut 2012, 14:09:24 »
ta... najlpszy był ostatnio mój kumpel, który narzekał, ze ja jako kobieta ma szerokie pole możliwości.

Wniosek: panowie, odwagi! Ja wiem, że moda męska nie jest tak "promowana" jak ubrania dla kobiet, ale są też i dla Was możliwości, serio :3

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lut 2012, 20:15:34 »
A ja się rozglądam i rozglądam za białą męską koszulą typu wiktoriańskiego (szerokie rękawy, zwężone dopiero u nadgarstków), ale póki co nigdzie nie mogę upolować : <

Kocham, wielbię takie koszule, wiem, że są obecnie różne takie żeńskie, ale tym coś brakuje...
Tak więc, to MUSI być męska *o* 

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Maj 2012, 13:08:23 »

Hannibal *_*
@_@

Ok, już się ogarniam i przestaję fangirlować. Mi się osobiście bardzo podoba moda "motocyklowa". Motocykliści - to jest zdecydowanie to.

Bardzo lubię facetów w garniturach, o ile te garnitury są dobrze dopasowane, a sam facet nie wygląda jak, za przeproszeniem, moja miła szparcia - tylko jak facet. Chociaż to, co pokazałeś jest również bardzo eleganckie i atrakcyjne. *Like*.

edit:
"Moja miła szparcia" - hahaha, well played, adminie, well played.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2012, 13:12:31 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maj 2012, 14:41:57 »
Mi się osobiście bardzo podoba moda "motocyklowa". Motocykliści - to jest zdecydowanie to.

True story. :D