•  

Autor Wątek: Ubieracie się w stylu waszych idoli, stylu muzyki?  (Przeczytany 4656 razy)

Offline Miya

• Stocking And Curl
Odp: Ubieracie się w stylu waszych idoli, stylu muzyki?
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Mar 2012, 16:21:44 »
A ja zaznaczyłam Lubię do codzienneg wyglądu dodać coś niecodziennego związanego z moimi pasjami

Czyli wygląda to tak, że mam glanki, koszulkę ulubionego zespołu, torba z naszywkami na ten przykład (i Nyan Catem! :D ) tudzież coś pasiastego a'la Emilie.  Myślę, że wyglądam jeszcze w miarę normalnie. ;)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2012, 20:31:12 »
Ja tam zawsze mam coś związanego z gotykiem. A jak mam czasem nastrój to nawet na uczelnie wbije się w jakiś tani gorsecik z restyla na jakąś koszulkę czarną, spódnica i moje glany dwudziestki <3. A że i tak zazwyczaj oczy mam mocno podkreślone więc nawet jak założę moją białą bluzę z PePe Le skunksem to i tak wiadomo że jednak coś tu nie gra ;). A jaki był szok jak na uczelni się w niej pojawiłam albo w białej długiej spódnicy :D "TO TY?!"

Offline zia

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Lip 2012, 09:57:01 »
Gdy bylem mlody to tak, nosilem glany 20 dziur, dlugie wlosy za łopatki, czarne bluzy, spodnie etc. Potem jednak wygrala wygoda, po tym gdy zalozylem obuwie wojskowe ( tzw taktyczne - lzejsze, wytrzymalsze, termicznie dostosowane, bezpieczniejsze i wytrzymalsze ) juz nigdy nie zalozylem glanow i nie zamierzam :)
Fight With Blood
Fight With Steel
Die With Honor
Never Yield

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lip 2012, 17:17:57 »
Owszem, ale w stylu mojej subkultury, a nie Emilie.  :)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lip 2012, 18:52:26 »
A jaka to?

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Lip 2012, 19:15:33 »
Ojej, nie wypowiadałam się jeszcze w tym temacie...

Zaznaczyłam: "Lubię do codzienneg wyglądu dodać coś niecodziennego związanego z moimi pasjami" ale zauważyłam, że jakie ciuchy bym nie włożyła i tak kończy się tak jakoś...Asiowo :P Na szczęście martensy są bardzo Asiowe i noszę je zawsze z wyjątkiem upałów :)
A tak to ubieram się jak chcę i jak mi wygodnie, bez konkretnych stylizacji.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Lip 2012, 20:04:54 »
Zaznaczyłam "tak"  :D *epic fail*
Zauważyłam w sobie bowiem niesamowitą skłonność do popadania w różnego rodzaju skrajności stylistyczne, a to wina ciągłego głodu inspiracji  :)
+ nie utożsamiam tego pytania wyłącznie ze sferą muzyczną, mimo że prawdopodobnie powinnam.
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2012, 20:08:30 wysłana przez Serafina »

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lip 2012, 19:12:09 »
Nie przywiązuje szczególnej uwagi do ubioru... Nie posiadam jakiegoś specjalnego stylu, preferują normalny ubiór.  :)
poprzedni nick: Haunted, HauntedParadise

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Sie 2012, 23:22:19 »
glany/klapki/kozaki
glany -> nie ubiorę glanów w upał, do sukienki letniej
klapki -> pasują do sukienki letniej
do szkoły i gdy nie mam czasu ubieram się jak najwygodniej i co się podwinie pod rękę (pierwszy lepszy ciuch z szafy)
Gdy wychodzę gdzieś by się pokazać ładnie to gorset (gdy  mi się nie chce wiązać -> inny ładny strój), dusik, toczek, kapelusz lub jakaś fryzura, staram się nie ubierać cała na czarno -> dodaję zielony, biały, czerwony, fioletowy
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Her Lost Love

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Sie 2013, 10:00:24 »
Wszystko zależy od sytuacji - w chwili zobowiązującej (na uczelnię, egzamin, ważne spotkanie) staram się zaledwie napomknąć na sobie o groteskowej egzotyce, nie przekraczając tym samym kanonów. Szczęściem elegancja i prostota to coś co lubię, toteż nie odczuwam, jakobym "nie była sobą", dopasowując się do oficjalnej kultury ubioru.
Lubię poszaleć na sesjach zdjęciowych i imprezach - wtedy można zgadywać, jaki motyw kultury Zachodu lub Dalekiego Wschodu ze mną poigrał. Te są bowiem ważniejsze od stylizacji właściwych danemu artyście. Staram się dociekać głębiej i czerpać z samego źródła, co pozwala zarówno na porozumienie z osobami mi podobnymi jak i wzrokowy dialog z przechodniami "niewtajemniczonymi". :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Sie 2013, 18:00:58 »
O, a ja się nie wypowiedziałam, a zaznaczyłam i nie ma opcji zmiany :P

Wtedy (oj dawno temu) zaznaczyłam "Uważam, że to głupie".

W tej chwili odpowiedziałabym "nie obchodzi mnie co i dlaczego noszą inni ludzie, sama ubieram się po prostu tak jak mi przyjdzie ochota". Ma mi być przede wszystkim wygodnie i mam się nie czuć w tym jak brzydki wieloryb.

Ale przyznam, że mimo tolerancyjnego i neutralnego podejścia do tego co ubierają inni ludzie trochę mi się śmiać chcę jak idę na 10-godzinny maraton zakupowy (łażenie non stop) a koleżanka zakłada sandały na 10cm koturnie albo buty, które wie, że ją obcierają. Gdybym nie miała pod ręką balerin założyłabym trampki, płaskie. Do sukienki, bo tak wygodnie i chłodno. That's all.

^ No i jak każdy przeciętny Kowalski jak czegoś nie rozumiem u innych ludzi zdarza mi się to szufladkować do "głupie", bo nie rozumiem np. jak jakaś laska zakłada gorset, glany i mini, w której nie może się schylić i kilka godzin się tak męczy jęcząc ciągle jak jej źle i niedobrze. No to na kij się tak ubierała skoro jest niezadowolona? Widzę w tym jakąś manifestację kogoś kim chciałaby być "na siłę". A bardzo nie lubię pozerów :P Może nie tak, że nie lubię, bo w sumie mnie nie obchodzą ale wręcz nie mogę się powstrzymać żeby takiego nie "ujawnić" w towarzystwie i trochę się z niego pośmiać.
I know I'm an evil person ;_;
« Ostatnia zmiana: 09 Sie 2013, 18:04:10 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Liranna

• BlueBerry Muffin
  • **
  • yay
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Sie 2013, 21:44:40 »
Tak, a co :3
Kocham mój mega wygodny gorset, w sumie codziennie mam spódnicę, pasiaste pończochy chłodną porą glany, gdy jest cieplej creepersy lub balerinki. Czasem faktycznie podobna jestem do Emilie, ogólnie mam bardziej gotycki styl bycia wiążąc to z wygodą - nie ubierałabym na siłę gorsetu czy spódnicy jeżeli nie byłoby mi w tym dobrze :)
Poison is slowly seeping through my veins
Stealing the only dignity in me

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Sie 2013, 23:31:34 »
bo nie rozumiem np. jak jakaś laska zakłada gorset, glany i mini, w której nie może się schylić i kilka godzin się tak męczy jęcząc ciągle jak jej źle i niedobrze.

Robię tak na CP... ale to CP! XD

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Sie 2013, 23:47:30 »
Zaznaczyłam "tak"  :D *epic fail*
Zauważyłam w sobie bowiem niesamowitą skłonność do popadania w różnego rodzaju skrajności stylistyczne, a to wina ciągłego głodu inspiracji  :)
+ nie utożsamiam tego pytania wyłącznie ze sferą muzyczną, mimo że prawdopodobnie powinnam.

Jakim cudem ja to kiedyś byłam w stanie zaznaczyć? : O

Aktualnie zaznaczyłabym "nie", ponieważ nie mam w szafie, poza koszulkami muzycznymi, niczego nawiązującego do stylu jakiegoś muzyka.
(okej, okej, tylko męskie koszule na modłę Ladyhawke, ale to już u mnie podchodzi pod wygodę i upodobania własne)

Podsumowując, ubieram się w to, w co się zmieszczę i co uznam za fajne samo w sobie.

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Sie 2013, 10:27:24 »
bo nie rozumiem np. jak jakaś laska zakłada gorset, glany i mini, w której nie może się schylić i kilka godzin się tak męczy jęcząc ciągle jak jej źle i niedobrze.

Robię tak na CP... ale to CP! XD

Noo ja też głównie gorsety na CP ale też czasem na białą koszulę na egzamin czy coś... I jakoś sama byłam w szoku że ostatnio udało mi się wytrzymać 14h (tak na CP) w gorsecie który lekko zawiązany nie był i nie jęczałam. Ale faktycznie spotykam się też z osobami które są typowymi fashion victim... Mnie jak przestaje być wygodnie w gorsecie to go ściągam, jak mam ochotę założyć szpilki to zakładam ale w torebce zawsze sandały tak just in case - obcierają, zmieniam. Jest mi zimno i pada deszcz? Wyciągam swoją truu przeciwdeszczową kurtkę i mam na dobrą sprawę gdzieś czy pasuje mi do tej spódnicy czy nie, mi jest ciepło przynajmniej ;)