•  

Autor Wątek: porządne ubrania  (Przeczytany 3065 razy)

Zamykas

• Gość
porządne ubrania
« dnia: 28 Paź 2011, 17:50:54 »
Zauważyłam ciekawą rzecz. Jeszcze kilka lat temu ubrania nawet po roku wyglądały ładnie (moja mama ciągle ma koszulę, którą nosiła jako nastolatka i ta koszula wygląda jak nowa!). A teraz mam problem z kupieniem czegokolwiek co po pierwszych dwóch praniach nie nadawało się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Mam na myśli "normalne" ubrania, takie w których bezpiecznie można chodzić do szkoły.
(Niestety nie wszyscy nauczyciele tolerują gorsety czy inne "cudawianki")

Wiecie gdzie można kupić jakieś porządne ubrania?

Czasem udaje mi się upolować coś dobrego w lumpeksach, ale to rzadko bo zwykle nie ma nic ładnego w moim rozmiarze T_T

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
Odp: porządne ubrania
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Paź 2011, 19:21:01 »
gorsety też nie wszystkie są porządne...

zalewa nas chińszczyzna, niestety. Ja wolę nawet zapłacić więcej, a mieć porządny wyrób, niż nawet w normalnej sieciówce kupić niespecjalnie nawet tani ciuch.
Mnie się czasem udaje upolować coś w małych butikach, i są to przeważnie ubrania polskich producentów, których jakość jest naprawdę świetna!
a jeżeli chodzi o wzornictwo coś się zawsze "wychodzi", raz szybciej, raz wolniej.

Ale faktem jest, ze kiedyś jakoś lepiej to wszystko szyli...

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Paź 2011, 20:24:11 »
W jakich butikach? Chętnie bym się wybrała po coś porządnego. Wkurzyłam się jak spodnie za 80 zł, dość znanej marki, po 2 praniu wyglądały jak po dwóch latach codziennego użytkowania  :D

Tyle kasy się zmarnowało T.T

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
    • youtube.com
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Paź 2011, 23:38:17 »
ja tak miałam ostatnio z Zarą (ojtam, nasze forum jest kochane, nikt mnie nie zbanuje^^).

Wyczaiłam na wyprzedaży spodnie za 80 zł (ze 170 przecenione) i po dwóch praniach jak zobaczyłam wyblakły kolor + zaczynające wyłazić nitki to się wściekłam!

a często kupuję na mojej rodzinnej wsi, miło cicho kameralnie. Ale w Warszawie też mi się zdarza

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Paź 2011, 15:56:45 »
Ojej, ja mam chyba duże szczęście do ciuchów. Może to dlatego, że już i tak wystarczającym problemem jest znalezienie czegoś i długiego, i wąskiego jednocześnie xD Ale generalnie zwykle kupuję na przecenach w H&M, Housie, Terranovie itp, i zwykle trafiam dobre okazy. Poza tym często kupuję w lumpach. W Szczecinie mam jeden wyborny, zawsze coś w nim znajdę :D
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
    • youtube.com
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Paź 2011, 16:01:08 »
w terranovie i houie są fajne rzeczy, ale na zare jestem obrażona :P

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Paź 2011, 16:52:20 »
W H&M są dosyć porządne rzeczy, ale są brzydkie jak dla mnie. Albo jakieś suprprzemodne ciuszki, które wyglądają idiotycznie, albo takie megakobiece  :-\

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Paź 2011, 17:49:11 »
Jeśli chodzi o spodnie to bardzo sobie cenię New Yorkera i Orseya, spodnie naprawdę zazwyczaj dobrej jakości i najlepiej prze zemnie sprawdzone ;) A i kolory nie blakną więc polecam :)

Niestety nie mam szczęścia do swetrów. Z new yorkera są tragiczne, rozciągają się po praniu, robią się jakieś dziwne... Mówię o typowych cieńszych cardiganach.

Ostatnio sweterek na przecenie kupiłam z Camieu czy jak się to tam pisze. Popełniłam duży błąd bo wzięłam taki milusi w dotyku taki troszkę napuszony jakby i już się zaczęły robić kućki :( Chociaż z drugiej strony mam jeszcze jeden z tegoż sklepu i trzyma się dobrze juz 3 rok...

Chyba to wszystko zależny od tego co się kupi, bo można wpaść na coś fajnego i dobrze się trzymającego choć dość pospolitego i uniwersalnego a można tez kupić szajs tylko dlatego że zajebiście pięknie wygląda...

Being insane is part of my charm :)

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Paź 2011, 18:54:52 »
Spodnie z New Yorkera faktycznie są dobre i nie puszczają tak łatwo kolorku. Dobrym wyborem są również  spodnie z H&Mu. W moim przypadku spodnie po kilkunastu praniach nadal wygładały w porządku. Wielkim plusem tych sklepów jest też to, że często można znaleźć tam spodnie w fajnych kolorkach. (moje czerwone rurki na przykład... :P)
Nie polecałbym natomiast zbytnio spodni z Croppa. Na początku wyglądają fajnie, ale już pierwsze pranie odbiera ciuszkowi kolor. Zaleta jest to, że praktycznie tylko pierwsze pranie zabiera spodniom kolor, każde kolejne już praktycznie nic nie zmienia :) O wiele lepsze spodnie są w Housie. Ale cięzko jest tam znaleźć jakieś bardziej wymyślne spodnie niż zwykłe czarne/granatowe ( ale w dziale damskim może być inaczej ;) )

Jeśli chodzi o koszulki to te w H&M mogę zdecydowanie polecić, bo są po prostu dobre!
Podobnie jest w Housie. Ale, w mojej opinii, ciężko jest tam znaleźć coś ładnego :/
Jeśli chcemy kupić czarną koszulkę to polecam Cropp. Ich czarne koszulki chyba nigdy nie tracą koloru :D Można je prać i prać, i prać, i prać... Dodatkowo w Croppie zawsze znajdzie się koszulka z jakimś fajnym nadrukiem, wiec nie można narzekać, że "tam nic nie ma ciekawego" :3

Ja tak w sumie piszę i piszę, ale nie wiem czy na coś sie to przyda, bo mówię cały czas o ubraniach męskich. Ale damskie pod tym względem nie powinny się różnić.

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Paź 2011, 19:21:44 »
Męskie ubrania jak dla mnie są ok  :D Np. uwielbiam męskie koszule. Odkryłam to gdy umyslilam sobie, ze chcę chodzić w koszulach, ale takich prostych, bez wcięcia w talii. Teraz można takie proste damskie znaleźć, ale wtedy po prostu takich NIE BYŁO. Więc w H&M'ie kupiłam taką ładną w dziale z chłopackimi ciuszkami =) Ciężko mi stwierdzić czy dobrze się trzyma bo używam jej jako takiej "narzutki" na jakiś top/bluzkę przez co trochę rzadziej ląduje w pralce.

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Paź 2011, 19:22:51 »
Masz u mnie plusa, bo lubię dziewczyny w koszulach :P

Zamykas

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Paź 2011, 19:26:54 »
A ja lubię koszule <3

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
    • youtube.com
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Paź 2011, 23:57:03 »
a ja jak najbardziej kobiece ciuchy, nigdy żadna koszula, ale w ciekawych wersjach nie mówię nie.

ostatnio pokusiłam się o zamówienie kilku rzeczy z bonprixa i okazały się strzałem w dziesiątkę!

Offline Cathhhy

• Vegan Cookie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Paź 2011, 10:05:26 »
Sama mam kilka fajnych ciuchów z bon prixa, ale tam jakośc jest jednak problemem, często nawet na stronie internetowej klientki się na nią skarżą :-X

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Paź 2011, 13:20:47 »
Hmm, ja jestem uzależniona od męskich koszulek XL x3 I jakoś z nimi nigdy nie mam problemu. Mam jedną z SoaDem, ma już chyba z 5 lat i kolor w sumie tylko trochę wyblakł, a nadruk jest super. Poza tym, zdarza mi się kupować męskie koszulki w jakiś pepko, na bazarkach albo innych takich taniochach i zawsze są okay, nie niszczą się raczej i w ogóle. No, ale mówię, ja mam farta w jakości ciuchów xD
To się dzieje teraz. Armageddon.