•  

Autor Wątek: Gry (konsole/PC)  (Przeczytany 17218 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Gry (konsole/PC)
« dnia: 21 Lip 2011, 20:01:09 »
Gracie? Jeśli tak, to w co? Jeśli nie, dlaczego?
Temat do ogólnych dyskusji nad wszelkiego rodzaju grami komputerowo-konsolowymi ^^

Zacznę od siebie:
Musze przyznać, że prawie w ogóle nie gram. Wychowałam się w domu bez komputera i konsoli, jakoś mi tego specjalnie nie brakowało. Teraz czasem grywam sobie ale jedyne co mi wychodzi, to tzw "turówki" w stylu Final Fantasy :P Natomiast przy elementach zręcznościowych wymiękam.
Jeśli gram, to głównie dla fabuły. Inaczej mi się zwyczajnie nie chce.
Wyjątkiem są tu Pokemony ale w nie zaczęłam grac na potrzeby panelu na konwent ;)

Gry ukończone:
- Final Fantasy VII i VIII - uwielbiam!
- Silent Hill - straszny!

Gry w trakcie:
- American McGee's Alice - super klimat, ale niestety ujawniło się, jakim jestem n00bem...
- Pokemon Yellow - uroczy staroć :P

Gry "do dokończenia"
- Final Fantasy I, II, III, IV, VI - jakoś sie nie mogę zmotywować, mimo że sa bardzo fajne :)
« Ostatnia zmiana: 21 Lip 2011, 20:09:12 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Odp: Gry (konsole/PC)
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lip 2011, 20:07:32 »
Grałam w podstawówce i gimnazjum jak nie miałam dużo znajomych i ograniczałam się do znajomych z internetu i z gier i wtedy grałam np w Fallout Tactics, Baldur's Gate, Spell Force czy jakoś tak, Morrowing, Black & White, Simsy oczywiście(ale tylko te pierwsze edycje bo potem wyrosłam :P), i takie różne inne podobne do Baldura i Spell Force'a.

A teraz? Nic :) Od końcówki gimnazjum do teraz nie zaczełam ani jednej gry. Chyba tylko raz w któreś ferie zimowe zainstalowałam sobie Anno tysiąc-ileś-tam to najnowsze, a potem to stare do którego miałam sentyment i w sumie na tym się skończyło ;) Mam dużo innych rzeczy do roboty i uważam że granie to w dużej mierze strata czasu :) Przynajmniej przy natłoku moich obowiązków nie da się tego pogodzić :)
Being insane is part of my charm :)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lip 2011, 20:16:09 »
American McGee's Alice. Przeszłam to, ale na kodach. O Boże co ze mnie za noob i cziter D:

Bardzo lubię grać w Heroes III, The sims 3, Ghost Master, Need For Speed Carbon, Portal i Gothic II.
Nie liczę na to żeby je przejść tylko zająć swój czas czymś co daje mi frajdę ;D

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lip 2011, 20:22:27 »
O Adiee mi przypomniałaś że co jakiś nowy NFS wychodzi to z moim sie scigamy kto bedzie miał lepsze czasy :D Wiec tez kazdego juz przeszliśmy w sumie wspólnie i duzo czasu to nie zajmuje ;)
O tak w Heroes III też grałam daaawno temu :) Mega gierka :) Ostatnio miałam partyjke zagrać z koleżanką ale wolałyśmy gadać xP
Being insane is part of my charm :)

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lip 2011, 21:31:50 »
Ja się wolę nie wypowiadać w tym temacie bo zajałbym 5 stron tematu i wzielibyście mnie za jakiegoś straaaaaaaaasznego nerda ( takiego tru ). :D

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
  • What's That? You think I'm Mad?!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lip 2011, 21:43:04 »
Gry wideo... W sumie to moja pasja od wieeelu lat. Poświęciłem im nawet swoją pracę dyplomową.

Ankh, całkiem podobne tytuły lubimy. :) Akurat Final Fantasy to seria najbliższa memu sercu.
A Final Fantasy VI to dla mnie najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała (wiadomo, subiektywna sprawa). Fabularnie zjada kultową VII na śniadanie, dlatego jeśli cenisz sobie fabułę - VI ma najlepszą z całej serii (i nie jest to tylko moje zdanie). IV także jest świetne i myślę, że bardzo Ci się spodoba. :) III, II, I - średnio, średnio. Prościutka fabułka, znośny system. :]
Z jRPG na 100% spodoba Ci się Chrono Trigger i Chrono Cross. Piękna fabuła, piękna muzyka, piękna seria.

O ile interesuje mnie branża gier sama w sobie, o tyle sam jestem fanem właśnie RPG'ów i gier przygodowych. A Japończycy mają zwyczaj tworzyć prawdziwe perełki w tych gatunkach. :)
Obok Final Fantasy, moją ukochaną serią jest Ace Attorney. Tytuł w którym wcielamy się...w prawnika!
Fabularnie - mistrzostwo. :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zBTpuMYJ8ww" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=zBTpuMYJ8ww</a>
Grałem w wiele strzelanek, platformówek, gier strategicznych... a żadna z nich - dosłownie żadna - nie jest tak emocjonująca jak prosta seria o prawniku. :) Powstaje już ekranizacja.

I parę tygodni temu miałem możliwość ukończyć kolejny genialny tytuł. The World Ends With You.
Kolejne jRPG - jednak inne niż wszystkie. Akcja rozgrywa się we współczesnym świecie... a dokładniej w dzielnicy Shibuya w Tokio. Świetna fabuła, system, design i muzyka (rock, pop, elektronika, rap z Japonii).
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=tuipmObk7fQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=tuipmObk7fQ</a>

Bardzo polecam. ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lip 2011, 21:51:12 wysłana przez Danriz »
Buduj swoją podstawę systemu wierzeń z bogactwa własnych życiowych doświadczeń.

? Robert Bruce

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lip 2011, 22:00:03 »
Gen.Erator, nie krępuj się i pisz, po coś założyłam ten temat ^^

Danriz, szóstkę napoczęłam i owszem, fabuła okej tylko niestety trafiłam na problem, który rozłożył również moje próby przejścia jedynki i dwójki...

NIENAWIDZĘ emulatora GBA na PC!!
Arghhhh!
A raczej nie mam szans na nic innego, bo nie posiadam żadnej konsoli...

Nie wiem, może kiedyś sie przełamię, na razie wolę Alicję :)

A czwórkę chętnie ukończę, o ile znowu mi się uda pożyczyć DSa. Na razie mój chłopak bije na nim Shin megami Tenseia wiec będzie ciężko :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lip 2011, 22:05:46 »
Poleć mu wspomnianą serię o Prawniku i The World Ends With You, a już DS'a więcej nie zobaczysz. :D

A co do FF VI - nie musisz koniecznie grać na emulatorze GBA. Osobiście wolę wersję oryginalną ze SNES'a. Z tym, że przetłumaczona wersja zwie się FF III (Ot, kilka części nie było wydanych w USA, stąd zmieniona numeracja). Snes9xw albo zsnes - dwa świetne emulatory - i nie będziesz miała żadnych problemów ze stabilnością itp.

W sumie wahałem się czy nie zagrać właśnie w Shin Megami Tensei - jednak... Mario&Luigi - Bowser's Inside Story wygrało. ;DDD hiehie.

? Robert Bruce

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lip 2011, 22:12:13 »
A mnie jakos te japońskie produkcje nigdy nie przekonywały. Co prawda Pokemony na GB są czadowe, ale tak to raczej kiszka. No może poza Resident Evilem, Silent Hillem i Dino Crisisem ( ale w to grałem jak byłem malutki ).

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lip 2011, 22:15:58 »
U mnie przeciwnie - Japońskie produkcje od wielu lat na topie (pomimo zastoju w aktualnej generacji), za to zachodnie tytuły BARDZO rzadko mnie do siebie przekonują. Z zachodnich serii, chyba tylko God of War i Mortal Kombat są u mnie w pierwszej dziesiątce ulubionych. :]

? Robert Bruce

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lip 2011, 22:23:22 »
Lubisz brutalne mordobicia? :P

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lip 2011, 22:30:01 »
Jak najbardziej. U Ciebie też niekoniecznie łagodne klimaty, skoro lubisz Residenta, Dino Crysis i Silenta. ;)

Ogólnie w każdym gatunku da się odnaleźć perełki - i po sesji w guitar hero, lubię czasem posiekać w Devil May Cry. Po emocjonalnym zaangażowaniu w Finalu, lubię czasem włączyć jakiegoś prostackiego platformera. Po co się ograniczać, skoro oferta tak szeroka. ^^

? Robert Bruce

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lip 2011, 22:32:42 »
A ja nigdy nie grałem w FF i jakoś nie mam zupełnie ochoty w to grać. Myślisz że dużo tracę?

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lip 2011, 22:45:08 »
To zależy co lubisz. Póki co napisałeś tylko o horrorach. ;)

Final to świetna seria (choć aktualnie zalicza dołek, przez swoich pazernych twórców) - taka część VII w kilku rankingach uchodzi za najlepszą grę wszech czasów (pierwszy z brzegu - ranking 100 najlepszych gier PSX Extreme). Sam się z tym akurat nie zgadzam, ale to tylko dowód na to, że w dobie wszelkich wystrzałowych graficznie strzelanek - ludzie jeszcze pamiętają o grach poruszających głębsze emocje. I znam wiele osób które były mocno na NIE, jeżeli chodzi o tę serię... a po zagraniu i zgłębieniu się w system, zdanie zmieniły kompletnie.

Jednak co kto lubi.
Sam mimo, że nie zamykam się w jednym gatunku, to już np. gry sportowe kompletnie mnie nie kręcą - i wielu znawców mogłoby mnie godzinami przekonywać do kolejnej Fify, a ja i tak zdania bym najpewniej nie zmienił. 

Czy coś tracisz? Według mnie całkiem sporo, ale piszę to jako fan. Nie mam pojęcia czy ta seria, nawet po długiej sesji, przekona Cię czy nie.

? Robert Bruce

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lip 2011, 21:47:25 »
Hmm.. Nie jestem jakimś mega geekiem growym, ale grac lubię.
Standard to Simsy, kocham Crocka, Jazz Jack Rabbit, Quake, Amnezja (so macz creepy), LoL, Mirrors Edge.

Zabieram się za Dragon Age'a...
To się dzieje teraz. Armageddon.