•  

Autor Wątek: Ostatnio obejrzany film?  (Przeczytany 32382 razy)

Offline nyu

• Anti-American Dream
Odp: Ostatnio obejrzany film?
« Odpowiedź #570 dnia: 27 Lis 2014, 20:04:53 »
Furia - jak dla mnie rewelacja :)

Offline Voidfarrow

• Oat Biscuit
  • *
  • Imperfect Harmony
« Odpowiedź #571 dnia: 04 Sty 2015, 12:42:57 »
Głowa do wycierania Davida Lyncha. Dawno mnie tak żaden film nie zaintrygował, nie zmusił do poszukiwania ukrytego sensu i zrobił wodę z mózgu w ciągu jednego seansu. Lynch - wiadomo, klasyka. Ale to co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania!

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #572 dnia: 04 Sty 2015, 14:12:21 »
^Muszę się w końcu zabrać za coś Lyncha, mam za sobą tylko Twin Peaks + Fire walk with me (i to obejrzane dopiero w zeszłym roku ;p), ale zakochałam się w TP, więc chcę ogarnąć też coś innego Lyncha i może to będzie właśnie to, skoro polecasz ;)

A z okazji przerwy świątecznej obejrzałam mnóstwo filmów (mnóstwo jak na moje standardy), bo mam masę projektów do zrobienia ;p I to jakieś same dobre filmy, więc wszystkie polecam. Tak więc mam za sobą:

Memento - ponoć Nolan się na tym skończył jak głosi legenda, więc musiałam w końcu zobaczyć :D Przeskoki w czasie mogą trochę utrudniać odbiór i trochę mnie wkurzało kiedy nie potrafiłam od razu uszeregować w czasie aktualnie rozgrywającej się sceny, ale polecam bo świetny pomysł, dobra akcja i plus za zakończenie, którego się nie spodziewałam ^^

American Beauty - tak, kolejny klasyk, który wszyscy widzieli, tylko nie ja ;p Cały czas myślałam, że to film o romansie faceta z koleżanką córki, co średnio mnie zachęcało do obejrzenia, ale cóż za pozytywne rozczarowanie, kiedy okazało się, że ta fascynacja wcale nie jest głównym wątkiem filmu i jest on przede wszystkim o wielu innych rzeczach

Her - lovelovelove. Jeśli komuś się podobał ten film, polecam serial Black Mirror, szczególnie odcinki Be right back i The entire history of you, w bardzo podobnym klimacie. Także nowy odcinek świąteczny BM poniekąd się w to wpisuje

The Fall - O.M.G. Nie mam pojęcia jak mogłam żyć nie znając tego filmu, jestem zakochana i jaram się tym filmem hardo. Pierwszy raz obejrzałam go po kilku browarach i myślałam, że to dlatego gapiłam się w ekran jak zaczarowana i wydawało mi się, że to najpiękniejszy film świata. Ale potem obejrzałam drugi raz na trzeźwo, a potem trzeci raz fragmentami xd I najlepsze jest to, że w tym filmie jest tyle różnych metafor, że za każdym razem odkrywałam nowe ukryte znaczenia słów, symboli czy gestów, a potem znalazłam na tumblrze obszerną trzyczęściową interpretację i okazało się, że nie wyłapałam jeszcze miliona innych rzeczy xd Oczywiście przy okazji znalazłam też recenzje, które jechały po tym filmie hardo, że taki Paulo Coelho dla ubogich, ale I don't care, ten film jest cudowny i mega piękny <3 Śmiesznie, bo miałam go w planach od dłuższego czasu, ale nie chciałam go oglądać, bo główny aktor - Lee Pace. Nie że mam coś do niego, ale strasznie mnie irytuje z samego wyglądu ryja, no nawet jako elf mnie do siebie nie przekonuje. Ale nie dość, że tu nie jest irytujący, to jeszcze jest uroczy xd
P.S. Order z ziemniaka dla ludzi, którzy przełożyli tytuł "The Fall" na "Magia uczuć". Serio? Czy oni w ogóle widzieli ten film i próbowali go zrozumieć? Dla mnie to wtopa porównywalna do "Wirującego seksu" ;p

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #573 dnia: 04 Sty 2015, 19:28:45 »
^ totalnie zgadzam się co do The Fall, Her i Memento :D

Ja ostatnio widziałam Divergent. Nie czytałam żadnej książki z tej serii, ale film jakoś szczególnie mnie do tego nie zachęcił. Taka przewidywalna bajeczka, trochę podobna do Hunger Games, ale od biedy można zerknąć.

Z kolei dzień po tym obejrzałam Maleficent i ta, choć też bajeczka, totalnie urzekła mnie wizualnie, szczególnie pod względem mejapu. I zapewne przez najbliższy tydzień nikt nie ujrzy mnie poza domem bez czerwonej szminki i bronzera pod kościami policzkowymi. :3

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #574 dnia: 31 Maj 2015, 02:34:54 »
THE NUMBER 23, OMG BOSKIII

Offline Lali

• Tea Spoon
  • *
« Odpowiedź #575 dnia: 24 Lip 2018, 17:03:07 »
A oglądał może ktoś "Tamte dni, tamte noce"? Jak wrażenia? :)

Offline Violii

• Tea Spoon
  • *
  • Trzeba dojrzeć, żeby dojrzeć.
« Odpowiedź #576 dnia: 06 Wrz 2018, 18:55:32 »
Lali - słabe, wynudziłam sie jak nigdy
Ostatnio po raz kolejny obejrzalam Fight Club
trzeba dojrzeć, żeby dojrzeć

Offline QueenOfDecay

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #577 dnia: 11 Wrz 2018, 18:07:24 »
Fight Club dobra rzecz.

A oglądał może ktoś "Tamte dni, tamte noce"?

Yym, czy to nie przypadkiem ten sam film co "Call Me By Your Name"? Tak mi się wydaje, że miał jakiś niedosłowny polski przekład, właściwie całkiem odmienny od oryginału, coś właśnie w stylu "Tamte dni, tamte noce". Jeśli to jest to, o czym myślę... Nie oglądałam, ale pamiętam, że jakiś czas temu powstał wielki hype wokół tego filmu. Dużo ludzi się tym zachwycało, ale ja po obejrzeniu trailera miałam dziwne wrażenie, że to będzie jakiś ckliwy romansik/melodramat.

Ja ostatnio oglądam stare kino  :D  Czasem na TVP Historia puszczają przedwojenne filmy, czarno-białe, rozmazane, poucinane w niektórych miejscach (czy to ze względu na cenzurę, czy zniszczony fragment taśmy), dźwięk strasznie szumi - czyli to, co lubię. Akurat ostatnio był to film "Skłamałam" m.in. z Eugeniuszem Bodo, wcześniej leciały też takie fajnie komedie jak "Antek policmajster" i jeszcze jeden film o trzech kolegach, którzy wygrali milion na loterii i wszystko przetracili, nie pamiętam tytułu. Z zagranicznych to na Kulturze leciał taki klasyk jak "Narzeczona Frankensteina", też super, 2 część lepsza od 1. Polecam przedwojenne filmy, ja to mogłabym oglądać to wszystko godzinami. Zarówno polskie komedie i dramaty jak i te gotyckie filmy z takimi aktorami jak Bela Lugosi czy Boris Karloff. Przy tych filmach odrywam się od jakże ponurej rzeczywistości i po prostu oglądam.
Tylko najlepiej jest, jak oglądam film na telewizorze/dużym ekranie. Strasznie nie lubię oglądać filmów na komputerze.

Offline Sukkub

• Tea Spoon
  • *
  • Banana
« Odpowiedź #578 dnia: 22 Wrz 2018, 10:52:25 »
Czarne bracrwo - widownia doslownie płakała ze śmiechu na niektórych scenach. A ja razem z nią :D