•  

Autor Wątek: Ostatnio obejrzany film?  (Przeczytany 29601 razy)

Offline nyu

• Anti-American Dream
Odp: Ostatnio obejrzany film?
« Odpowiedź #570 dnia: 27 Lis 2014, 20:04:53 »
Furia - jak dla mnie rewelacja :)

Offline Voidfarrow

• Oat Biscuit
  • *
  • Imperfect Harmony
« Odpowiedź #571 dnia: 04 Sty 2015, 12:42:57 »
Głowa do wycierania Davida Lyncha. Dawno mnie tak żaden film nie zaintrygował, nie zmusił do poszukiwania ukrytego sensu i zrobił wodę z mózgu w ciągu jednego seansu. Lynch - wiadomo, klasyka. Ale to co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania!

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #572 dnia: 04 Sty 2015, 14:12:21 »
^Muszę się w końcu zabrać za coś Lyncha, mam za sobą tylko Twin Peaks + Fire walk with me (i to obejrzane dopiero w zeszłym roku ;p), ale zakochałam się w TP, więc chcę ogarnąć też coś innego Lyncha i może to będzie właśnie to, skoro polecasz ;)

A z okazji przerwy świątecznej obejrzałam mnóstwo filmów (mnóstwo jak na moje standardy), bo mam masę projektów do zrobienia ;p I to jakieś same dobre filmy, więc wszystkie polecam. Tak więc mam za sobą:

Memento - ponoć Nolan się na tym skończył jak głosi legenda, więc musiałam w końcu zobaczyć :D Przeskoki w czasie mogą trochę utrudniać odbiór i trochę mnie wkurzało kiedy nie potrafiłam od razu uszeregować w czasie aktualnie rozgrywającej się sceny, ale polecam bo świetny pomysł, dobra akcja i plus za zakończenie, którego się nie spodziewałam ^^

American Beauty - tak, kolejny klasyk, który wszyscy widzieli, tylko nie ja ;p Cały czas myślałam, że to film o romansie faceta z koleżanką córki, co średnio mnie zachęcało do obejrzenia, ale cóż za pozytywne rozczarowanie, kiedy okazało się, że ta fascynacja wcale nie jest głównym wątkiem filmu i jest on przede wszystkim o wielu innych rzeczach

Her - lovelovelove. Jeśli komuś się podobał ten film, polecam serial Black Mirror, szczególnie odcinki Be right back i The entire history of you, w bardzo podobnym klimacie. Także nowy odcinek świąteczny BM poniekąd się w to wpisuje

The Fall - O.M.G. Nie mam pojęcia jak mogłam żyć nie znając tego filmu, jestem zakochana i jaram się tym filmem hardo. Pierwszy raz obejrzałam go po kilku browarach i myślałam, że to dlatego gapiłam się w ekran jak zaczarowana i wydawało mi się, że to najpiękniejszy film świata. Ale potem obejrzałam drugi raz na trzeźwo, a potem trzeci raz fragmentami xd I najlepsze jest to, że w tym filmie jest tyle różnych metafor, że za każdym razem odkrywałam nowe ukryte znaczenia słów, symboli czy gestów, a potem znalazłam na tumblrze obszerną trzyczęściową interpretację i okazało się, że nie wyłapałam jeszcze miliona innych rzeczy xd Oczywiście przy okazji znalazłam też recenzje, które jechały po tym filmie hardo, że taki Paulo Coelho dla ubogich, ale I don't care, ten film jest cudowny i mega piękny <3 Śmiesznie, bo miałam go w planach od dłuższego czasu, ale nie chciałam go oglądać, bo główny aktor - Lee Pace. Nie że mam coś do niego, ale strasznie mnie irytuje z samego wyglądu ryja, no nawet jako elf mnie do siebie nie przekonuje. Ale nie dość, że tu nie jest irytujący, to jeszcze jest uroczy xd
P.S. Order z ziemniaka dla ludzi, którzy przełożyli tytuł "The Fall" na "Magia uczuć". Serio? Czy oni w ogóle widzieli ten film i próbowali go zrozumieć? Dla mnie to wtopa porównywalna do "Wirującego seksu" ;p

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #573 dnia: 04 Sty 2015, 19:28:45 »
^ totalnie zgadzam się co do The Fall, Her i Memento :D

Ja ostatnio widziałam Divergent. Nie czytałam żadnej książki z tej serii, ale film jakoś szczególnie mnie do tego nie zachęcił. Taka przewidywalna bajeczka, trochę podobna do Hunger Games, ale od biedy można zerknąć.

Z kolei dzień po tym obejrzałam Maleficent i ta, choć też bajeczka, totalnie urzekła mnie wizualnie, szczególnie pod względem mejapu. I zapewne przez najbliższy tydzień nikt nie ujrzy mnie poza domem bez czerwonej szminki i bronzera pod kościami policzkowymi. :3

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #574 dnia: 31 Maj 2015, 02:34:54 »
THE NUMBER 23, OMG BOSKIII