•  

Autor Wątek: Farbowanie włosów  (Przeczytany 18268 razy)

Offline zia

• RaspBerry Muffin
  • **
Odp: Farbowanie włosów
« Odpowiedź #180 dnia: 31 Lip 2012, 09:10:59 »
GDy mialem dluuugie wlosy swego czasu, tez raz, raczej z ciekawosci je zafarbowalem ( z brazu na czarny ). Kobietom sie masowo podobalo, ale zbyt niszczylo wlosy ( ktore i tak z racji tgo jak przeszladzaly mi w wielu zajeciach i pracy scialem na ok 3mm i tak do dzis zostalo, konfort, wygoda, higiena ).
Fight With Blood
Fight With Steel
Die With Honor
Never Yield

Offline jaśmina

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #181 dnia: 14 Kwi 2013, 16:52:03 »
Farbuję włosy jakoś od 3-4 lat, najpierw na rudo, potem cały czas na czerwono, ale farbami sklepowymi (Palette, Syoss, najlepsze wychodziły przy L'Oreal). Ostatnio użyłam niebieskiej i różowej pianki Venita, polecam, kosztuje tylko 9 zł, co prawda kolor mniej więcej po tygodniu się zmywa, ale za to nie niszczy włosów i szczególnie różowy jest <3333. Na moich czerwonych wyszło coś pokroju magenty:). Tydzień temu kupiłam różową farbę fryzjerską Allwaves, ale niestety wzięłam utleniacz 6% zamiast 9% i wyszło mniej więcej to, co mam w avie, a w słońcu: https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/521677_368440573265424_810561542_n.jpg . Generalnie na odrostach kolor złapał najlepiej, nie rozumiem, dlaczego nie starczyło zbytnio farby na całe moje włosy, następnym razem chcę wziąć tej firmy fioletowy z większym utleniaczem i przed farbowaniem zwilżę włosy, może to pomoże, bo na suche jednak ciężko się tę farbę nakładało ;x
~~Komm tanz mit mir in die Spiegelwelt
Komm tanz mit mir bis der Vorhang fällt
Es gibt keine Schatten in einer Welt ohne Licht
Komm tanz mit mir bis der Spiegel bricht!~~

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #182 dnia: 14 Kwi 2013, 16:57:02 »
Na odrostach zawsze mocniej łapie :)

Ja pofarbowałam włosy na ciemny brąz (bo chciałam wrócić do naturalnego) i potem zdjęłam kolor bo mi się blondu zachciało to na górze same odrosty były blond a reszta brązowa :P

Teraz w sumie mam dylemat i nie wiem co zrobić z włosami, czy zdjąć znowu kolor i próbować jaśniejsze kolory czy wrócić standardowo do brązowo-czarnego (naturalnego), do którego wrócę tak czy siak na co bym się nie zafarbowała i jeszcze będę cierpieć jak zdejmę kolor, że znowu mam zniszczone włosy i walczę z odrostami.

(może wam się wydawać, że odpowiedziałam sobie na pytanie - nie, ja na prawdę nadal się zastanawiam xD)

edit: Okej, coraz bardziej się skłaniam ku naturalnemu (mam zdjęty kolor i odrosty, co mnie wybitnie irytuje, mimo, że kolor nie jest znowu taki najgorszy)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi 2013, 17:00:23 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Narcissa

• Oat Biscuit
  • *
  • narcissus fairy
    • mój blog
« Odpowiedź #183 dnia: 14 Kwi 2013, 18:45:25 »
jaśmina, a przed stosowaniem tej Venity rozjaśniałaś włosy albo coś?
Ja od niecałych dwóch lat farbuje włosy na bordowo/ciemna czerwień. Raz jest bardziej intensywna, raz mniej, ale nie przeszkadza mi to. Używam do tego pianek, bardzo polecam te ze Schwarzkopfa.

Offline jaśmina

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #184 dnia: 14 Kwi 2013, 18:52:44 »
nie, nie rozjaśniałam:) wyszło tak: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/320032_360435144065967_283357429_n.jpg z tym, że nie nakładałam na typową czerwień, tylko dość mocno spraną.
~~Komm tanz mit mir in die Spiegelwelt
Komm tanz mit mir bis der Vorhang fällt
Es gibt keine Schatten in einer Welt ohne Licht
Komm tanz mit mir bis der Spiegel bricht!~~

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #185 dnia: 14 Kwi 2013, 21:50:32 »
A ja kupiłam sobie czerwoną hennę, którą się pofarbuję po maturze <3

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #186 dnia: 14 Kwi 2013, 23:43:35 »
Rety, ja parę miesięcy temu miałam włosy czerwonoróżowe (robione tonerem), które niemalże po pierwszym myciu przybrały barwę oczojebnej magenty, której wszyscy się bali, więc stwierdziłam, że już nigdy więcej nie wybiorę tak jasnej różoczerwieni XD

Planuję w wakacje zrobić sobie włosy granatowe lub czerwone : 3

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #187 dnia: 14 Kwi 2013, 23:48:45 »
Ja mam obecnie czarne, farbowane zwykłą czernią od Syossa. Na żywo wygladają bardziej brązowawo, zwłaszcza w dziennym świetle: http://i.imgur.com/aa5lsfh.jpg Nawet mi się podoba jak wyglądają i raczej słyszałam pochlebne komentarze. Tylko moja fryzjerka powiedziała, ze czerń postarza...
Ale mam taką mordę, ze i tak wygląam na więcej, niż te moje niespełna 21 lat xD
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline deadisthenewalive

• BlackBerry Muffin
  • **
  • sex, drugs and industrial
« Odpowiedź #188 dnia: 15 Kwi 2013, 08:17:10 »
Farbuję od jakichś 3-4 lat. Moje pierwsze farbowanie wyglądało tak, że poszłam do sklepu po czerwoną i czarną farbę, poszłam do koleżanki, która robiła tez testy na swojej głowie, wyszłam od niej z dośc ciekawym czerwono - czarnym przekładańcem na głowie ^^ Potem był cały czarny, najgorsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłam, potem jakiś niezidentyfikowany kolor, potem rudy, cholera wie, nie pamiętam, aż po czerwony który trzymałam ze 2 lata. No i teraz jasny blond. Zbieram się do srebrnego toneru. Po tych sześciu rozjaśnianiach wydaje mi się, że nie mam wystarczająco jasnych włosów ._. O dziwo nie mam, aż tak zniszczonych.

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #189 dnia: 15 Kwi 2013, 09:34:33 »
Ja mam naturalny braz taki średnio-ciemny
Teraz mam czarne-używam szamponów do 28 myć (Castin Cream L'oreal)
Ombre które miałam jakis czas temu zrobiłąm sobie sama- użyłam. tylko rozjaśniacza 6%
Kiedyś robiłam sobie końce czerwone, wiśniowe itp.
planuje teraz zrobić sobie ombre lawendowe:)

Jaśmina włosy to chyba zawsze mokre się farbuje? nie słyszałam żeby na sucho robić...
Alice Ty wyglądasz bosko w ciemnych:D
Nico di Angelo nie wiem jaką henne masz, ale z tego co pamiętam moja przyjaciółka tym robiła i tego nic nie rusza później:)
Serafina granat chyba za ciemny dla Ciebie? już prędzej turkus jakiś, malina allbo śliwka.
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #190 dnia: 15 Kwi 2013, 10:25:05 »
Dzięki :D coraz bardziej sie skłaniam ku ciemniejszym włosom ^^ jak mnie bedzie stać ide po farbę i do fryzjera :D juz chyba wiem jaki kolor najbardziej pasuje z tych farb L'Oreala (sa najlepsze na rynku, najgorsze sa palette. A syoss daje fajne efekty ale najbardziej niszczy włosy i zdjąć go potem to jest masakra...)

I Frea ma racje, Nico, henne przemysl bo ona ani nie wyjdzie na farbowanych włosach ani nie złapie potem niczego innego :) ja myślałam o hennie ale to chyba jak juz podarbuje na ten naturalny kolor a potem zapuszczę mocno bo ja koncowkach mi nie złapie a henna jest o tyle fajna, ze opłaca sie pofarbowac nią włosy na ten sam kolor który sie ma, bo ładnie go poglebi i jeszcze odżywi włosy i bedą lśniące i zdrowe :)

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #191 dnia: 15 Kwi 2013, 15:56:51 »
Ja henną swego czasu robiłam na naturalne na bordo. Ładnie wychodziło. Potem rzuciłam hennę czarną i farbowanie na bordo się skończyło. Teraz mam niezidentyfikowany kolor (prócz rudej grzywki która mimo farbowania na mahoń normalną farbą była mahoniowa przez tydzień :/). Ni to brąz, ni to czerń, ni to kasztan...

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #192 dnia: 15 Kwi 2013, 17:06:30 »
Frea, jeśli chodzi o turkus i malinę to raczej zbyt żarówiaste kolory dla mnie, ale jakiś stonowany śliwkowy odcień byłby świeeetny ^ ^

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #193 dnia: 29 Lis 2014, 15:46:50 »

:D

Dam znać jak poszło i zrobię zdjęcie porównawcze, przystępuję do farbowania xD

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #194 dnia: 29 Lis 2014, 23:36:50 »
Zaufać sprzedawcy.... -_- wyszedł czarno-czarny.