•  

Autor Wątek: Farbowanie włosów  (Przeczytany 18735 razy)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Farbowanie włosów
« dnia: 19 Maj 2011, 14:51:41 »
~Od Moderatora~
Temat o farbowaniu włosów, doświadczeniach z tym związanych. Również miejsce, gdzie możecie się chwalić swoimi szalonymi kolorami ^^

Sigyn_The_Rat Czy włosy strasznie się niszczą po farbowaniu? I naprawdę... masz coś z EA :D
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2011, 21:16:00 wysłana przez Ankh »

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2011, 21:50:08 »
Adiee - najpierw trzeba rozjaśnić, jesli nie jesteś blondynką, bo to tylko toner ma taki kolor (uwierz, szukałam stałych farb w kolorach tęczy D:), więc niszczy na pewno bardziej, niż zwykłe farbowanie. No i kolor twój juz nie wróci.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2011, 23:03:03 »
Samo użycie tonera właśnie chyba nie niszczy aż tak bardzo włosów. Ale rozjaśnianie ( które jest prawie zawsze potrzebne ) niszczy je STRASZNIE.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2011, 08:28:18 »
Gen.Erator Nie wnikam skąd to wiesz xD
Chyba zostanę przy moich brązowych włosach.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2011, 13:13:13 »
Adiee możesz kupić kolorowe doczepiane pasemka ^^

Ja mam taki bardzo jasny brąz, więc postanowiłam zrobić pasemka czerwone, fioletowe i miedziane. Akurat na takie mogę sobie pozwolić. Nie wiem, jaki ty masz odcień.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2011, 14:35:07 »
Nie wiem, jaki ty masz odcień.
Zupełnie jak ja! Także nie wiem xD

Offline Sigyn_The_Rat

• Oat Biscuit
  • *
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2011, 18:42:03 »
Wyjdziesz za mnie?? :D

Marry me he said through his rotten teeth, bad breath and then..
Chcę szczura zaręczynowego! Inaczej nie ma negocjacji.Poza tym cierpię na syndrom uciekającej panny młodej, skutecznej przy użyciu napędu nieskończonego nieprawdopodobieństwa;)

Adiee Najbardziej zniszczyło moje włosy pierwsze farbowanie w życiu, na kolor czarny przy którym straciłam jakieś 2/3 włosów. Miałam kiedyś czuprynę a'la król lew. Nie odczuwam teraz znaczących różnic miedzy kolejnymi zmianami. Oczywiście to rozjaśnianie niszczy włosy najbardziej, wysusza i sprawia, ze maja fakture płyty wiórowej. Tonery nie są szkodliwe, ale za to znacząco brudzą. Oczywiście plamy da się sprać, ale łazienka po 1 moim myciu włosów przypomina pobojowisko po ataku wściekłych graficiarzy. Używam czerwono-pochodnych tonerów. I przynajmniej nie widać nic na moich czerwonych recznikach:P
Szamponetki z Palette sa z odzywka i pomagają nieco odświeżyć wypłowiałe włosy.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Farbowanie włosów
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2011, 23:32:50 »
Szamponetki z Palette sa z odzywka i pomagają nieco odświeżyć wypłowiałe włosy.

NIE palette! Mi po czarnym palette włosy dochodziły do siebie rok... To są farby odradzane przez wszystkich fryzjerów. Poza tym, po nich inne farby już nie koniecznie chcą dobrze łapać.

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
Odp: Farbowanie włosów
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2011, 19:45:48 »
Znalazłam gdzieś w odmętach internetu tonery La Riche. Kolory ciekawe, toner zawiera odżywkę, więc włosów nie niszczy, podobno można je nałożyć i na włosy ciemniejsze (choć wiadomo, kolor i ciemniejszy będzie, i trzymać się będzie krócej) i mają raczej dobrą opinię.

Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenie?
poprzedni nick: BatBite

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2011, 21:08:37 »
La Riche są do kupienia na evildolls.pl
http://www.evildolls.pl/Toner_do_wlosow_La_Riche_Wszystkie_Kolory-61.html
Z moich informacji od fryzjerów i sprzedawców w sklepach fryzjerskich wynika, że najlepiej jest na włosach rozjaśnionych lub jasnym blondzie. Inaczej to dość bezsensu, bo, oczywiście, kolor wychodzi ciemniejszy, a chyba nie chodzi o ciemny niebieski, kiedy kupuje się farbę turkusową?

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maj 2011, 07:38:30 »
//Evildolls! Zacna strona. Wybiorę sobie jakąś sukienkę na bal szóstoklasisty xD//

Co ja bym dała w tej chwili za blond włosy. Za dużo zachodu z tym farbowaniem całym ...

Offline cho

• BlackBerry Muffin
  • **
  • nevermore!
    • HUH, NEW BLOG.
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2011, 08:46:42 »
okkkk. wracam na forum, wracam ogółem tutaj już na stałe <3 otóż chyba ja jestem najpotężniejsza w tym wszystkim - la riche nie jest najlepszą firmą tonerową, ale jedną z najbardziej dostępnych i popularnych w pl. otóż nie polecam ogółem stołowania się w evildolls. właścicielka jest opryskliwa, a paczki długo idą i często gęsto zamówienia nie są dociągnięte tak, jak miało być, ale cóż. można próbować. Bardziej bym poleciła już na rockmetalshopie szukać, a zwłaszcza że tam dostępne są crazy color i przede wszystkimn - STARGAZER. to jest najbardziej warte polecenia jeśli chodzi o rynek polski. Ja sama używam manic paniców w tych samych odcieniach co Emilie i special effects(akurat w tych samych odcieniach co Jeffree Star~...), ale wiadomo. Dużo kosztuję i jest sporo zachodu ze sprowadzaniem.
?? ?.

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2011, 21:22:07 »
Rozważałam Stargazera, jednak jako że interesuje mnie niebieski, a nie mogę znaleźć go w żadnym polskim sklepie internetowym, niestety odpada. Chyba że mogłabyś mi poradzić, skąd to ściągnąć.

W zasadzie i u mnie rozjaśnianie byłoby wskazane, jednak obawiam się zniszczenia sobie włosów zanim uda mi się cokolwiek z nimi zrobić. Bądź co bądź jest to dość inwazyjna metoda. A ciemny niebieski jest u mnie równie mile jak jasny widziany.

La Riche mogę akurat tu: http://lukabandita.com/ w Warszawie dostać, więc z internetowymi sklepami użerać bym się nie musiała.

Offline cho

• BlackBerry Muffin
  • **
  • nevermore!
    • HUH, NEW BLOG.
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2011, 21:33:00 »
znam luke, to bardzo dobra opcja, tylko troszeczkę się przepłaca. Ale prawda, wygodniej zdecydowanie. Jeśli już sprowadzać specjalnie, to polecałabym coś lepszego niż stargazer, np. wyjechać z manic paniciem lub special effects. zależy ogółem o co chodzi w ogólnym efekcie. jeśli to ma być poważniejsze przedsięwzięcie już, to ja zapraszam na pm, pomogę porządnie.
?? ?.

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2011, 21:50:21 »
Na początek ma to być raczej eksperyment, zobaczyć jak do twarzy mi w kolorze i jak farba przyjmie się na moje włosy.

Co do manic panic, spotkałam się z negatywnymi opiniami, że po farbowaniu kolor zdecydowanie odbiega od tego, co teoretycznie miało po farbowaniu powstać. To coś co się zdarza, czy bardziej kwestia typu/koloru naturalnych włosów?